Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bölüm değişimi üzerine

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tomris

Bölüm değişimi üzerine

Mesaj gönderen tomris » Cum Eki 18, 2019 1:19 pm

Merhaba,

Şu an Ruhr-Bochum Universität de B1 seviye Studienvorbereitende Intensivekurs görmekteyim. Yaklaşık üç aydır Bochum şehrinde ikamet ediyorum. Aynı üniversiteden Anglistik/Amerikanistik eğitim programından Zulassung aldım. Fakat Informatik ile alakalı bölümlerden birinde okumak istiyorum. Bölge olarak ilk tercihim NRW Eyaleti. Sorum ise şu:

TestDaF sınavından yeterli puanı aldıktan sonra hangi adımları atmam gerekiyor?

TestAS ya da Studienkolleg Aufnahmeprüfung gibi sınavlara girmem gerekli mi yoksa TestDaF sınavını aldıktan sonra direkt istediğim bölüme geçmem mümkün mü?

Informatik ve altdalları (Wirtschaftsinformatik gibi) bölümlerde NC-Free geçerli mi?

Bu konuda forumda olumlu cevaplar veren kişiler de var: viewtopic.php?t=10309

Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

b.bogazkesen

Re: Bölüm değişimi üzerine

Mesaj gönderen b.bogazkesen » Prş Kas 07, 2019 1:19 am

tomris yazdı: Cum Eki 18, 2019 1:19 pm Merhaba,

Şu an Ruhr-Bochum Universität de B1 seviye Studienvorbereitende Intensivekurs görmekteyim. Yaklaşık üç aydır Bochum şehrinde ikamet ediyorum. Aynı üniversiteden Anglistik/Amerikanistik eğitim programından Zulassung aldım. Fakat Informatik ile alakalı bölümlerden birinde okumak istiyorum. Bölge olarak ilk tercihim NRW Eyaleti. Sorum ise şu:

TestDaF sınavından yeterli puanı aldıktan sonra hangi adımları atmam gerekiyor?

TestAS ya da Studienkolleg Aufnahmeprüfung gibi sınavlara girmem gerekli mi yoksa TestDaF sınavını aldıktan sonra direkt istediğim bölüme geçmem mümkün mü?

Informatik ve altdalları (Wirtschaftsinformatik gibi) bölümlerde NC-Free geçerli mi?

Bu konuda forumda olumlu cevaplar veren kişiler de var: viewtopic.php?t=10309

Şimdiden çok teşekkür ediyorum.

informatik alt dallarında nc frei olan üniversiteler var tesdafı verdiğinizde tekrar üniversitelere bakabilirsiniz