Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

BWL için matematiğin önemi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

BWL için matematiğin önemi

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Çrş Eki 16, 2019 6:22 pm

Herkese selam ben almanyada BWL yani işletme okumayı düşünüyorum ama matematiğim kötü arkadaşlar. Aslında ortaokulda çok iyidim ama lisede çeşitli sebeplerden dolayı okula çok odaklanamadım ve derslerimin geneli kötü geçti iktisat bölümünü kazandım istanbulda.

Bu benim için hassas bir konu ben sevdiğim şeyi iyi yapan biriyim yani sevdiğim konu üstünde çalışırken (mesela şu an dil öğrenmek) son derece azimli ve disiplinli çalışırım severek yaparım çünkü. Matematiğe karşı bir önyargım olduğundan değil de lisedeyken okulla aram olmadığından dolayı durum böyle gelişti.

Matematiğimi çalışarak tekrar iyi yapabilirim ama siz ne diyosunuz matematiğini iyi yapmak için artık geç oldu, üniversiteye başlayacaksın mı dersiniz? Başka bir bölüm tavsiyesi de alabilirim
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: BWL için matematiğin önemi

Mesaj gönderen dabadee » Prş Eki 17, 2019 5:53 pm

Wirstchaftsinformatik okuyabilirsin. Ilk yıl matematik. Sonra matematik yok ve iş imkanı çok iyi. Diğer bölümler gibi okuması zor olan bir bölüm değil. Yani gene zor olabilir ama diğerleri gibi değil. Ben onu okumayı düşünüyorum. Heidelberg hochschule'yi tavsiye ederim. SAP ve IBM'den hocalar barındırıyor. Ama heidelberg hochschule aylık 650€. Bölüm işletme, informatik arası birşey. Sen aracı gibi birşey oluyorsun.

Dersler:
https://www.hochschule-heidelberg.de/de ... nformatik/

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Cum Eki 18, 2019 10:10 pm

dabadee yazdı: Prş Eki 17, 2019 5:53 pm Wirstchaftsinformatik okuyabilirsin. Ilk yıl matematik. Sonra matematik yok ve iş imkanı çok iyi. Diğer bölümler gibi okuması zor olan bir bölüm değil. Yani gene zor olabilir ama diğerleri gibi değil. Ben onu okumayı düşünüyorum. Heidelberg hochschule'yi tavsiye ederim. SAP ve IBM'den hocalar barındırıyor. Ama heidelberg hochschule aylık 650€. Bölüm işletme, informatik arası birşey. Sen aracı gibi birşey oluyorsun.

Dersler:
https://www.hochschule-heidelberg.de/de ... nformatik/
Teşekkür ederim cevap için, sen böyle söyleyince bölüm
kulağa hoş geldi ama aylık 650 euro olması kötüymüş. Özel üni gibi bir şey o zaman o
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Eki 18, 2019 10:51 pm

KEINEBEGRENZUNG yazdı: Cum Eki 18, 2019 10:10 pm Teşekkür ederim cevap için, sen böyle söyleyince bölüm
kulağa hoş geldi ama aylık 650 euro olması kötüymüş. Özel üni gibi bir şey o zaman o
Özel üniversite zaten. Ama bu bölüm devlet üniversitelerinde var. Araştırarak bulabilirsin.

emrkrn123

Mesaj gönderen emrkrn123 » Cmt Eki 19, 2019 12:25 am

Merhaba
Ben Göttingende Wirtschaftsinformatik okuyorum.Diger bölümlere göre zor olmadigina neye göre karar verdin bilmiyorum.Kendi tecrübelerimi anlatiyim belki yardimci olurum.Bizim okulda ilk yil isletme ve ekonomiyle ayni dersleri aliyosun.Ilk yil oryantasyon yili olarak geciyor.Bütün fakülte ayni dersleri aliyo.Farkli olarak aldigimiz tek ders informatik.Ama bütün üniversiteleri arastirmanda yarar var.Bazi üniversitelerde matematik agirlikli oluyo.Ben ilk dönem Matematik ikinci dönen Statistik aliyorum.Benim de arastirdigim kadariyla is imkani dabadee nin dedigi gibi gayet güzel.Matematigin zorluk kismina gelirsek kolay oldugunu söyleyemem(zorluk tabi kisiden kisiye göre degisir) ama düzenli calisirsan ve Tutorium sorularini düzenli olarak yaparsan kesinlikle gecilicegini düsünüyorum.Ayrica okuldan atilmamak icin Matematigi ilk yil icinde gecmek zorundasin.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cmt Eki 19, 2019 12:33 am

emrkrn123 yazdı: Cmt Eki 19, 2019 12:25 am Merhaba
Ben Göttingende Wirtschaftsinformatik okuyorum.Diger bölümlere göre zor olmadigina neye göre karar verdin bilmiyorum.Kendi tecrübelerimi anlatiyim belki yardimci olurum.Bizim okulda ilk yil isletme ve ekonomiyle ayni dersleri aliyosun.Ilk yil oryantasyon yili olarak geciyor.Bütün fakülte ayni dersleri aliyo.Farkli olarak aldigimiz tek ders informatik.Ama bütün üniversiteleri arastirmanda yarar var.Bazi üniversitelerde matematik agirlikli oluyo.Ben ilk dönem Matematik ikinci dönen Statistik aliyorum.Benim de arastirdigim kadariyla is imkani dabadee nin dedigi gibi gayet güzel.Matematigin zorluk kismina gelirsek kolay oldugunu söyleyemem(zorluk tabi kisiden kisiye göre degisir) ama düzenli calisirsan ve Tutorium sorularini düzenli olarak yaparsan kesinlikle gecilicegini düsünüyorum.Ayrica okuldan atilmamak icin Matematigi ilk yil icinde gecmek zorundasin.
Hocam merhaba, ben zorluk olayını diğer bölümlere göre kıyaslamıştım (informatik felan). Benim tanıdıklarımın tanıdıkları wirtschaftsinformatik okuyor. Bende onların yalancısıyım. Ama duyduğuma göre mezun olan direk iş buluyor. Siz hangi üniversitede okuyorsunuz? Matematik olayıda benim düşündüğüm üniversitede sadece ilk yıl matematik var. Dediğiniz gibi ise diğer üniversitelerde diğer yıllarda matematik olabilir. Geçen BMW'nin sitesine bakınca okurken staj gibi birşey görmüştüm. Wirtschaftsinformatik öğrenciler için bu durum nasıl?
Edit:
Pardon Göttingen üniversitesinde okuduğun kısmını görmemişim.

emrkrn123

Mesaj gönderen emrkrn123 » Cmt Eki 19, 2019 12:39 am

dabadee yazdı: Cmt Eki 19, 2019 12:33 am Hocam merhaba, ben zorluk olayını diğer bölümlere göre kıyaslamıştım (informatik felan). Benim tanıdıklarımın tanıdıkları wirtschaftsinformatik okuyor. Bende onların yalancısıyım. Ama duyduğuma göre mezun olan direk iş buluyor. Siz hangi üniversitede okuyorsunuz? Matematik olayıda benim düşündüğüm üniversitede sadece ilk yıl matematik var. Dediğiniz gibi ise diğer üniversitelerde diğer yıllarda matematik olabilir. Geçen BMW'nin sitesine bakınca okurken staj gibi birşey görmüştüm. Wirtschaftsinformatik öğrenciler için bu durum nasıl?
Edit:
Pardon Göttingen üniversitesinde okuduğun kısmını görmemişim.

Bütün üniversiteleri ayrintili arastirmakta farda var.Dedigin gibi informatige göre bence de daha basittir.Yani ben bu tarafa baktim hep hannoverda wirtschaftsinformatik okuyanlar icin yeterince staj ve Werkstudent olarak calisma imkani var.

duha

Mesaj gönderen duha » Pzr Eki 20, 2019 4:39 pm

bende BWL istiyorum ve benimde matematikle aram çok iyi değil ama Wirstchaftsinformatik daha zor değil midir informatik var içinde