Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TUM'a VPD göndermek hakkında

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yclycl

TUM'a VPD göndermek hakkında

Mesaj gönderen yclycl » Sal Eki 01, 2019 9:11 pm

Merhaba arkadaşlar,

TUM'a informatics master başvurusunda bulunacağım. Uni-assist'ten VPD e-mail yoluyla gönderildi, fakat posta yoluyla gönderilen belge henüz elime ulaşmadı ve kargo takip numarası olmadığı için postayı takip edemiyorum.
Sorum şu, posta ile gönderilen belgenin e-mail ile gönderilen belgeden farkı var mı (mühür vs) ? Yoksa aynı mı ve e-mail ile gelen belgeyi çıktı alıp TUM'a göndersem geçerli olur mu?

Şimdiden teşekkür ederim,
Herkese başarılar

ichblau

Re: TUM'a VPD göndermek hakkında

Mesaj gönderen ichblau » Çrş Eki 02, 2019 3:13 pm

Selam,

Ben e-mail ile gelen belgeyi yükledim bu dönem ve başvurdum. Kabul ettiler.

yclycl

Mesaj gönderen yclycl » Çrş Eki 02, 2019 7:45 pm

ichblau yazdı: Çrş Eki 02, 2019 3:13 pm Selam,

Ben e-mail ile gelen belgeyi yükledim bu dönem ve başvurdum. Kabul ettiler.
Merhaba, bilgi icin tesekkur ederim. Tam olarak hangi donem icin, hangi bolum icin basvurdunuz? ve TUM'a posta ile gonderdiginiz VPD'de mail'deki pdf'in ciktisi miydi? Yoksa sadece tumonline'a mi yuklediniz mail'de gelen pdf'i?

Tesekkur ederim

ichblau

Mesaj gönderen ichblau » Prş Eki 03, 2019 10:22 am

yclycl yazdı: Çrş Eki 02, 2019 7:45 pm Merhaba, bilgi icin tesekkur ederim. Tam olarak hangi donem icin, hangi bolum icin basvurdunuz? ve TUM'a posta ile gonderdiginiz VPD'de mail'deki pdf'in ciktisi miydi? Yoksa sadece tumonline'a mi yuklediniz mail'de gelen pdf'i?

Tesekkur ederim
Data Engineering and Analytics Master programına yaz dönemi için başvurdum. Artık başvurular online hale geldi, başvuru sürecini detaylı okumanızı öneririm. Kolay gelsin, başarılar.

yclycl

Mesaj gönderen yclycl » Çrş Eki 16, 2019 6:23 pm

ichblau yazdı: Prş Eki 03, 2019 10:22 am Data Engineering and Analytics Master programına yaz dönemi için başvurdum. Artık başvurular online hale geldi, başvuru sürecini detaylı okumanızı öneririm. Kolay gelsin, başarılar.
Merhaba, başvurumu tamamladım. Sizin sonucunuz belli oldu mu? Sonuçlandıysa ne zaman başvurdunuz ve ne zaman sonuçlandı?

ichblau

Mesaj gönderen ichblau » Prş Eki 17, 2019 11:24 am

yclycl yazdı: Çrş Eki 16, 2019 6:23 pm Merhaba, başvurumu tamamladım. Sizin sonucunuz belli oldu mu? Sonuçlandıysa ne zaman başvurdunuz ve ne zaman sonuçlandı?
Selamlar, 20 Eylül'de belgelerimi aptitude assessment için ilgili departmana gönderdiklerine dair mail aldım. Henüz sonuçlanmadı, haber bekliyorum.

yclycl

Mesaj gönderen yclycl » Prş Eki 17, 2019 2:22 pm

ichblau yazdı: Prş Eki 17, 2019 11:24 am Selamlar, 20 Eylül'de belgelerimi aptitude assessment için ilgili departmana gönderdiklerine dair mail aldım. Henüz sonuçlanmadı, haber bekliyorum.
Ben de o maili 15 Ekim'de aldım Informatics için, haberleşelim.

yclycl

Mesaj gönderen yclycl » Çrş Kas 20, 2019 2:03 pm

Olumlu dönüt aldım. Herkese başarılar.

celal.baran

Mesaj gönderen celal.baran » Prş Ara 12, 2019 1:23 pm

Arkadaşlar merhaba,
Ben de Tum - civil eng. Master başvurmayı düşünüyorum. Vpd işlemi anladığım kadarıyla uzun sürecek. 15.1.2020 den önce yetişir mi acaba tüm işlemler?
Ayrıca kabul aldıktan sonra mı bu yetenek sınavı vs olacak?

yclycl

Mesaj gönderen yclycl » Pzr Ara 15, 2019 6:45 pm

celal.baran yazdı: Prş Ara 12, 2019 1:23 pm Arkadaşlar merhaba,
Ben de Tum - civil eng. Master başvurmayı düşünüyorum. Vpd işlemi anladığım kadarıyla uzun sürecek. 15.1.2020 den önce yetişir mi acaba tüm işlemler?
Ayrıca kabul aldıktan sonra mı bu yetenek sınavı vs olacak?
Yetişir. ptt turpex ile gönderdim, 90 TL tuttu ve 2 gün sonra uni-assist'e teslim edildi, 3-4 haftada çıkıyor VPD sertifikası ve gelen maildeki pdf'i tumonline'a upload ediyorsun. Eğer 15.1.2019 a yetişmezse, o da sorun değil, tum un sitesinde vpd ye başvurulduğuna dair bir belge var gecikmesi halinde, 15.1 den önce çıkmazsa o belgeyi yüklüyorsun vpd kısmına ve sonrasında vpd'ni sisteme yükleyebiliyorsun.

celal.baran

Mesaj gönderen celal.baran » Pzr Ara 15, 2019 6:49 pm

yclycl yazdı: Pzr Ara 15, 2019 6:45 pm Yetişir. ptt turpex ile gönderdim, 90 TL tuttu ve 2 gün sonra uni-assist'e teslim edildi, 3-4 haftada çıkıyor VPD sertifikası ve gelen maildeki pdf'i tumonline'a upload ediyorsun. Eğer 15.1.2019 a yetişmezse, o da sorun değil, tum un sitesinde vpd ye başvurulduğuna dair bir belge var gecikmesi halinde, 15.1 den önce çıkmazsa o belgeyi yüklüyorsun vpd kısmına ve sonrasında vpd'ni sisteme yükleyebiliyorsun.
Hocam bilgi için çok teşekkür ederim. Başvurumu yapmaya karar verdim. Bu arada konsolosluk randevusu dolu yetişemiyeceğim, noterden tasdik yapacaktım fakat Diploma ekim (not durumunu ve eğitim dilini gösteren belge) orjinali ingilizce olduğu için noter tasdiklemiyor. Üniversiteden türkçe transkript istemek durumunda kaldım, onu bekliyorum. Okuyan arkadaşlara bir faydası dokunur belki bu bilgi.

yclycl

Mesaj gönderen yclycl » Pzr Ara 15, 2019 10:19 pm

celal.baran yazdı: Pzr Ara 15, 2019 6:49 pm Hocam bilgi için çok teşekkür ederim. Başvurumu yapmaya karar verdim. Bu arada konsolosluk randevusu dolu yetişemiyeceğim, noterden tasdik yapacaktım fakat Diploma ekim (not durumunu ve eğitim dilini gösteren belge) orjinali ingilizce olduğu için noter tasdiklemiyor. Üniversiteden türkçe transkript istemek durumunda kaldım, onu bekliyorum. Okuyan arkadaşlara bir faydası dokunur belki bu bilgi.
Ben noterden tasdik yaptırmadım. Üniversiteden ingilizce transkript (diploma eki değil, bildiğiniz transkript) aldım, üzerine aslı gibidir damgası+öğrenci işleri başkanı imzası+rektörlük mührü aldım, sonrasında kaymakamlığa gittim, kaymakamlık öğrenci işleri başkanının sistemde tanındığını söyleyerek apostil yaptı, bu şekilde uni-assist'e gönderdim belgelerimi. aynı şekilde siz de diploma ekinizin aslı gibidir fotokopisini alıp söylediğim süreçleri izlerseniz sorun olacağını sanmıyorum, apostil noterden çok daha güçlü bir şey, noter Türkiye içinde tanınır, fakat apostil Almanya'da da tanınıyor ve biliyorsunuz uni-assist kesinlikle apostil istiyor. Ayrıca kaymakamlığa apostil için gittiğiniz zaman noterin ismini sisteme yazıp onaylıyor, aynı şekilde benim üniversitemin öğrenci işleri başkanının sistemde tanındığını söyledi. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

jackiechan

Mesaj gönderen jackiechan » Pzr Ara 15, 2019 10:58 pm

yclycl yazdı: Pzr Ara 15, 2019 10:19 pm Ben noterden tasdik yaptırmadım. Üniversiteden ingilizce transkript (diploma eki değil, bildiğiniz transkript) aldım, üzerine aslı gibidir damgası+öğrenci işleri başkanı imzası+rektörlük mührü aldım, sonrasında kaymakamlığa gittim, kaymakamlık öğrenci işleri başkanının sistemde tanındığını söyleyerek apostil yaptı, bu şekilde uni-assist'e gönderdim belgelerimi. aynı şekilde siz de diploma ekinizin aslı gibidir fotokopisini alıp söylediğim süreçleri izlerseniz sorun olacağını sanmıyorum, apostil noterden çok daha güçlü bir şey, noter Türkiye içinde tanınır, fakat apostil Almanya'da da tanınıyor ve biliyorsunuz uni-assist kesinlikle apostil istiyor. Ayrıca kaymakamlığa apostil için gittiğiniz zaman noterin ismini sisteme yazıp onaylıyor, aynı şekilde benim üniversitemin öğrenci işleri başkanının sistemde tanındığını söyledi. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Hocam selamlar,

Hayırlı olsun öncelikle, bir aksilik olmaz ise ben de önümüzdeki dönem tum'da informatics'e başlayacağım. Vize başvurusu o bu derken epey bir belge kovalamak gerekiyor, iletişim bilgilerinizi alabilirsem yardımlaşabiliriz süreçte, özel mesaj nereden gönderiliyor bulamadım o yüzden buraya yazayım dedim :D

yclycl

Mesaj gönderen yclycl » Sal Ara 17, 2019 8:32 am

jackiechan yazdı: Pzr Ara 15, 2019 10:58 pm Hocam selamlar,

Hayırlı olsun öncelikle, bir aksilik olmaz ise ben de önümüzdeki dönem tum'da informatics'e başlayacağım. Vize başvurusu o bu derken epey bir belge kovalamak gerekiyor, iletişim bilgilerinizi alabilirsem yardımlaşabiliriz süreçte, özel mesaj nereden gönderiliyor bulamadım o yüzden buraya yazayım dedim :D
Mail adresinizi yazarsanız ben size ulaşırım

jackiechan

Mesaj gönderen jackiechan » Sal Ara 17, 2019 9:11 am

yclycl yazdı: Sal Ara 17, 2019 8:32 am Mail adresinizi yazarsanız ben size ulaşırım
jackbauer786@yandex.com

celal.baran

Mesaj gönderen celal.baran » Cmt Oca 04, 2020 12:43 am

yclycl yazdı: Sal Ara 17, 2019 8:32 am Mail adresinizi yazarsanız ben size ulaşırım
Hocam merhaba, benim de size danışmam gereken bir durum var, yardımcı olabilir misiniz?
mail adresim: celalmath@gmail.com

gryergl

Mesaj gönderen gryergl » Çrş Oca 08, 2020 1:40 pm

hocam vpd için uni-assite gönderdiğiniz belgeler nelerdi? diploma ve transkript yeterli mi? ben de başvuru sürecindeyim iletişime geçebilirsek çok sevinirim. gryergl35@gmail.com