Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TELC neden Goethe sınavından daha basit?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
dabadee

TELC neden Goethe sınavından daha basit?

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Eyl 25, 2019 10:39 pm

Merhaba, ben TELC A2 sınav örneklerini inceleyince çocuk oyuncağı gibi çözüyorum. Ama Goethe'nin A2 sınav örnekleri bana biraz zor geliyor ve hatalar yapabiliyorum. Neden TELC daha basit? Alman vatandaşıyım. Almanyada özel dil kursuna gitmem için bana bunlardan biri şart mı? Yoksa kurslar kendi sınavını yapıyormu? Yada sınavsız B1'e alırlar mı?

Oxeon

Re: TELC neden Goethe sınavından daha basit?

Mesaj gönderen Oxeon » Çrş Eyl 25, 2019 10:58 pm

dabadee yazdı: Çrş Eyl 25, 2019 10:39 pm Merhaba, ben TELC A2 sınav örneklerini inceleyince çocuk oyuncağı gibi çözüyorum. Ama Goethe'nin A2 sınav örnekleri bana biraz zor geliyor ve hatalar yapabiliyorum. Neden TELC daha basit? Alman vatandaşıyım. Almanyada özel dil kursuna gitmem için bana bunlardan biri şart mı? Yoksa kurslar kendi sınavını yapıyormu? Yada sınavsız B1'e alırlar mı?
sınavın zorluklarını fazla sorgulamamak gerekli mesela çoğu üniversite goethe C1 i kabul etmiyorken (hatta bazıları Goethe C2 ye bile belli bir baraj puanı istiyor) TELC C1 Hochschuleyi kabul etmeyen üniversite yok konsolosluk biraz garipsiyor sadece

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Prş Eyl 26, 2019 12:13 am

Oxeon yazdı: Çrş Eyl 25, 2019 10:58 pm sınavın zorluklarını fazla sorgulamamak gerekli mesela çoğu üniversite goethe C1 i kabul etmiyorken (hatta bazıları Goethe C2 ye bile belli bir baraj puanı istiyor) TELC C1 Hochschuleyi kabul etmeyen üniversite yok konsolosluk biraz garipsiyor sadece
İlk defa duyuyorum Goethe C1 kabul etmediklerini. Hangi üniversitelermiş bunlar?

peppybird

Mesaj gönderen peppybird » Prş Eyl 26, 2019 12:17 am

kdemir yazdı: Prş Eyl 26, 2019 12:13 am İlk defa duyuyorum Goethe C1 kabul etmediklerini. Hangi üniversitelermiş bunlar?
Cogu okul lisans icin Goethe C2 istiyor. Muadil olarak minimum Testdaf 4x4 veya Telc C1 isteniyor. Bence cok sacma cünkü Testdaf‘tan 4x4 almak Goethe C2 sinavindan cok cok cok daha kolay ve mümkün.

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Prş Eyl 26, 2019 1:07 am

peppybird yazdı: Prş Eyl 26, 2019 12:17 am Cogu okul lisans icin Goethe C2 istiyor. Muadil olarak minimum Testdaf 4x4 veya Telc C1 isteniyor. Bence cok sacma cünkü Testdaf‘tan 4x4 almak Goethe C2 sinavindan cok cok cok daha kolay ve mümkün.
Garip geldi valla. Testdaf seviyesi max C1 çünkü. Diğerleri de öyle gerçi Goethe C2 şaşırtıcı ki net bir şey yazmıyor Goethe sınavı hakkında. Uzak durulması lazım.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Prş Eyl 26, 2019 1:30 am

kdemir yazdı: Prş Eyl 26, 2019 1:07 am Garip geldi valla. Testdaf seviyesi max C1 çünkü. Diğerleri de öyle gerçi Goethe C2 şaşırtıcı ki net bir şey yazmıyor Goethe sınavı hakkında. Uzak durulması lazım.
Şimdi goethe c2 sınavını inceledim. A2-B1 seviyesinde olan ben bile paragraftaki cümlelerin bazılarını anlıyordum. B2 sınavı desen inanırım. C2'ye yakışır sınav değil.

Oxeon

Mesaj gönderen Oxeon » Prş Eyl 26, 2019 8:34 am

kdemir yazdı: Prş Eyl 26, 2019 12:13 am İlk defa duyuyorum Goethe C1 kabul etmediklerini. Hangi üniversitelermiş bunlar?
https://www.tu-darmstadt.de/studieren/s ... dex.de.jsp

"Die DSH-2 kann ersetzt werden durch:

Den Test Deutsch als Fremdsprache für ausländische Studienbewerber (TestDaF) mit einem Gesamtergebnis von mindestens TDN 16, wobei höchstens eine TDN 3 durch eine TDN 5 ausgeglichen werden kann.
„Deutsches Sprachdiplom der Kultusministerkonferenz – Zweite Stufe“ (DSD-II)
Das „Goethe-Zertifikat C2: Großes Deutsches Sprachdiplom“.
Das Zertifikat „telc Deutsch C1 Hochschule“.
Das Zeugnis der Prüfung zur Feststellung der Eignung ausländischer Studienbewerber für die Aufnahme eines Studiums an Hochschulen in der Bundesrepublik Deutschland (Feststellungsprüfung an einem Studienkolleg in Deutschland).
Das Hochschulabschlusszeugnis eines deutschsprachigen Studiengangs, der in einem Staat mit der offiziellen Amtssprache Deutsch absolviert wurde."