Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Okumak istediğim bölüme denk bölüm nedir?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hedonistpapa

Okumak istediğim bölüme denk bölüm nedir?

Mesaj gönderen hedonistpapa » Çrş Eyl 25, 2019 8:13 am

Merhabalar ben Ege Üniversitesinde biyoloji bölümü hazırlık öğrencisiyim ve ikinci üniversite olarak da açıktan laborant ve veteriner sağlık bölümüne kayıtlıyım, henüz derslerim başlamadı. Ben birkaç aydır Almanya'da okumayı gerçekten istiyorum ve ekimin ortasında açılan Goethe kursuna kayıtlanacağım. Şimdi benim kafamdaki soru şu:
Ben moleküler biyoloji ve genetik bölümü okumak istiyorum ve ikinci üniversitemden dgs ile geçiş yapılabiliyor. Yks puanım ise Almanya'daki NC puanlarına nazaran çok düşük. Şimdi ben araştırdığımda Moleküler biyoloji ve genetik bölümüne denk bir şey bulamadım Almanya'da. Bu durumda ben orada ne okumalıyım? Biyoloji okumam gerekiyor ise dikey geçtiğimde örgün öğretimimdeki kredilerimi sayarlar mı? Yoksa Almanya'da biyoloji okumak yerine Dgs ile Türkiye'deki iyi bir okulda Moleküler biyoloji ve Genetik mi okunur? Sağolun.

Oxeon

Re: Okumak istediğim bölüme denk bölüm nedir?

Mesaj gönderen Oxeon » Çrş Eyl 25, 2019 2:57 pm

hedonistpapa yazdı: Çrş Eyl 25, 2019 8:13 am Merhabalar ben Ege Üniversitesinde biyoloji bölümü hazırlık öğrencisiyim ve ikinci üniversite olarak da açıktan laborant ve veteriner sağlık bölümüne kayıtlıyım, henüz derslerim başlamadı. Ben birkaç aydır Almanya'da okumayı gerçekten istiyorum ve ekimin ortasında açılan Goethe kursuna kayıtlanacağım. Şimdi benim kafamdaki soru şu:
Ben moleküler biyoloji ve genetik bölümü okumak istiyorum ve ikinci üniversitemden dgs ile geçiş yapılabiliyor. Yks puanım ise Almanya'daki NC puanlarına nazaran çok düşük. Şimdi ben araştırdığımda Moleküler biyoloji ve genetik bölümüne denk bir şey bulamadım Almanya'da. Bu durumda ben orada ne okumalıyım? Biyoloji okumam gerekiyor ise dikey geçtiğimde örgün öğretimimdeki kredilerimi sayarlar mı? Yoksa Almanya'da biyoloji okumak yerine Dgs ile Türkiye'deki iyi bir okulda Moleküler biyoloji ve Genetik mi okunur? Sağolun.
nasıl bulamadınız yani? https://www.studycheck.de/studium/molekularbiologie

hedonistpapa

Re: Okumak istediğim bölüme denk bölüm nedir?

Mesaj gönderen hedonistpapa » Çrş Eyl 25, 2019 9:56 pm

Teşekkür ederim, aradığım şeyi bulmuşsunuz. Peki laborant ve veteriner sağlık açıköğretim önlisans bölümünü bitirince ben dgs ye girmeden direkt biyoloji ile ilgili bir bölüme orada başvurabiliyor muyum? Yoksa illa myo mezunu mu olmam gerek?