Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanya da hukuk master i

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ezugi

Mesaj gönderen ezugi » Cum Nis 16, 2010 12:13 pm

arkadaslar umarim komplike sorularima cevap verebilen birileri cikar.oncelikle 2009 yili hukuk fakultesi mezunuyum ve su an avukatlik stajimi yapiyorum, mezuniyet ortalamam 2.84 ve iyi derecede ingilizcem bunun yaninda da yeni basladigim ve az seviyede almancam var ancak zaten stajim 2011 ocak\'ta biteceginden gerekli seviye ne ise o seviyeye gelirim diye tahmin ediyorum cunku zaten en erken 2011 in 2. yarisinda almanya ya gidebilirim.
simdi durumu izah ettikten sonra spesifik sorularima gecebilirim ve umarim yanitlanirim.
1-ingilizce yuksek lisans bir hayal mi yoksa bu imkanim gercekten var mi? (bunun varligina dair cok duyumlar aldim )varsa hangi universiteler ?
2-Turkiye\'den ayrilana kadar hangi kura gelmis olmam yani hangi seviyeyi yakalamam gerekir, ingilizce yuksek lisans yapacak olsam da yine de b1 veya baska bahsedilen sinavlar gerekli mi?
3-hukukcu arkadaslar varsa ve benden bir adim onde olup orada henuz yuksek lisans yapmakta ise bana hangi branslari onerebilirler, ornegin ceza hukuku ingilizce yapilabilir mi yahut universitesine gore degisir mi ?ya da ticaret hukuku icin ne diyorsunuz?
4-son olarak butun bunlarle beraber ayni zamanda harc ve yurt fiyatlari en uygun universiteyi nasil saptayabilirim? siralamada mukemmel olup cok yuksek meblagli ise gitmem biraz sikintili olur ve ayrica zaten ben de bunu pek istemiyorum acikcasi.
5-bitti sanmistim bitmedi bir sorum daha var, yine hukukcu arkadaslarin tecrubelerine binaen soruyorum acaba yuksek lisans sirasinda okulda kalma, doktoraya devam etme veyahut hukuk bransi ile ilgili bir meslek icra edebilme imkani bulunabilir mi?

universitelere mail atmadan once buradaki yardimsever arkadaslarin bilgilerine basvurmak istedim, bu ayni bir sozcugun anlamina sozluk ve eksisozlukten bakmak gibi bir sey cunku, klise ve direkt cevaplar yerine, samimi yorumlari tercih ederim,
bu siteyi yapanlarin da ellerine saglik, daha iyisi olamazdi..

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Cum Nis 16, 2010 7:15 pm

sorularinizi bildigim kadariyla cevapliyorum.
1-almancada ingilizce yuksek lisans hukuk icin mumkun degil diye biliyorum.henuz almanyada ingilizce hukuk master yapan gormedim.yapilamayacagini soleyenler oldu.ama kesin bilgim yok.
2-yani mastera baslamaniz icin kura gelmenizden cok dsh denen sinavdan %82 yani yani bu dsh 3 e tekabul ediyor almaniz lazim.dsh sinaviyla ilgili bilgiler sitede mevcut yine kafaniza takilan birsey olursa cevaplariz.ama kesin karar verdiyseniz seviyenizi ne kadar ilerletirseniz o kadar iyi.
3-yani onerilecek bolumden cok siz ne yapmak istiyorsunuz.ceza avukati olmak istiyorsaniz bu konuda pek bilgim yok.ama ticaret hukukunun cesitli alt dallarinda bir program bulunabilir.deniz ticaret olabilir.uluslararasiticaret olabilir.avrupa hukuku olabilir.
4-yani almanyadaki harcamalar almanyada yasam basligi altinda arastirabileceginiz cevaplarini bulabileceginiz sorular.universite harclari cok degil.semester ucreti 500 euro gibi diye biliyorum.bazi eyaletlerde 3 ten fazla kardesi olanlar harc ucreti odemiyor diye de duydum ama acikcasi arastirmadim.
5-burda,almanyaya hukuk masteri icin gelip buraya yerlesen bir abiyle tanistim.kendisi suanda universitede memur:)bana almanyada avukatlik yapmanin mumkun oldugunu ama bunun icin belirlenmis bazi agir sinavlarin oldugunu ve o sinavlar verilse dahi sadece sulh hukuk ve sulh ceza dengi mahkemelerde durusmaya girebilecegimizi anlatmisti.bana da cok cazip gelmedi acikcasi.

almanyada hukuk master programlarinin cogu 2 yildir.bitirmek kolay degil.almanca ingilizceye gore baya zor bir dil.bunlari hesaplayarak gelin bence.ekonmik durumunuz elverisliyse bence ingiltreyi de arastirin.cunku orda master programlari hem 1 yil hem daha kolay.

ckoc

Mesaj gönderen ckoc » Prş Nis 29, 2010 11:14 pm

KOLN DE UNUVERSTY okuyan arkadaslar var mi. hukuk fakultesi mastir egitimi icin gerekli sartlar nelerdir.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Nis 30, 2010 3:20 pm

Ben soruyu anlayamadim °