Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

3 AYDA A2 ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sametbasli

3 AYDA A2 ?

Mesaj gönderen sametbasli » Sal Eyl 10, 2019 11:47 pm

Selamlar acabaa kendi çabamızla kursa gitmeden a2 seviyesine gelebilirmiyiz 3 ayda ? kursa gitmeyip kendi başına a2 belgesini geçen varmı ?

ogzhnsnmn

Re: 3 AYDA A2 ?

Mesaj gönderen ogzhnsnmn » Çrş Eyl 11, 2019 12:50 am

Doğru kaynaklarla çalışırsan çok rahat verirsin 3 ayda.Fakat hoca olmadan biraz zor en kötü video ders vs ihtiyacın olacaktır.İnternetten bulmaya çalış

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Eyl 11, 2019 9:52 am

ogzhnsnmn yazdı: Çrş Eyl 11, 2019 12:50 am Doğru kaynaklarla çalışırsan çok rahat verirsin 3 ayda.Fakat hoca olmadan biraz zor en kötü video ders vs ihtiyacın olacaktır.İnternetten bulmaya çalış
Şu hoca konusuna açıklık getirmek istiyorum. Benim annem alman dili ve edebiyatından doktorasını yapmış biri. Kurslarda, dershanelerdede öğretmenlik yapmış. Bundan 6 ay önce almanca çalışmaya başlayınca annem bana kendin çalış ben sana grammeri anlatırım derdi. Bende tembeldim ve az çalışırdım. Hal böyle olunca bir dershaneye kaydolup orda ortam var vs.
Daha rahat çalışırım diye düşünüyordum. Annem o ortamı bildiği için, hocalarında almanca öğretmede okadar katkı sağlamayacağını bildiği için göndermedi. Beninde ingilizcem gayet iyi. Gittim amazondan almancayı ingilizce öğreten kitaplar aldım. Çalışma düzenimi geliştirdim. Şunu farkettim, almancayı türkçe öğrenmek gercektende çok zor. Benzemiyor. Türkçe kaynak ASLA almayın. Almanca öğreten kaynak alın. Ingilizceniz iyise grammer az çok benziyor konuları çok daha rahat anlarsınız. Iyi bir kaynak + düzenli çalışma varsa kurs çoook gereksiz. Ben Deutsch Als fremdsprache a1-b2 kitabı ile gayet iyi yerlere geldim 6 ay içinde. Kursa gitseydim eminim bukadar verimli öğrenemeyecektim ve basit konular bile bana çok zor gelecekti. Takıldım bir yer olunca anneme soruyorum. Benim avantajım bu. Yada grammer çıkınca hazıra kaçıp anne bana bunu öğretirmisin diyorum. Tabi annem 7/24 başımda beklese online sözlükten farkı olmayacak. Ama almanyada kursa gidersin, almanca kinuşacak arkadaş ortamı yaparsın, native speaker birinden ders aldığın için almanca konuşmak zorunda kalırsın. Ben türkiyedeki kurslardan bahsettim.

Sema sinem

Mesaj gönderen Sema sinem » Pzr Eki 06, 2019 10:09 am

sametbasli yazdı: Sal Eyl 10, 2019 11:47 pm Selamlar acabaa kendi çabamızla kursa gitmeden a2 seviyesine gelebilirmiyiz 3 ayda ? kursa gitmeyip kendi başına a2 belgesini geçen varmı ?
Merhaba yudem.com dan cok cüzi fiyata 547 saatte a2 yi geçersin