Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TESTDAFF SKORU

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Muhan

TESTDAFF SKORU

Mesaj gönderen Muhan » Sal Eyl 03, 2019 10:23 am

Merhaba goetheden b1 sertifikam var fakat almanyada master yapmak için istenilen testdaff skoru üniversiteler için kaç ve bu sınava girmeden direk başlamak için goetheden c2 aldığımızda muaf oluyormuyuz. Yada sınavı Türkiyede geçmek mi yoksa orada geçmek mi mantıklı. Eğer burdaysa c2 yi Türkiyede ne kadar sürede bitirebilirim bitiren veya bilgisi olan paylaşırsa sevinirim

kdemir

Re: TESTDAFF SKORU

Mesaj gönderen kdemir » Sal Eyl 03, 2019 10:38 am

TestDaF puanları universiteye göre değişiyor kimisi minimum 4 4 4 4 istiyor kimisine 3 3 3 3 yetiyor bazıları ise 1 tane 3 olabilir ama toplamda en az 16 puan olmalı diyor. Goetheden C2 alırsan muaf olursun fakat C2 yi bitiremezsin uzun sürer. 2 yılını alır. B2 bazı üniler kabul ediyor ama genellikle C1 istenen düzey. Almanya'da bence daha kısa sürede geçebilirsin ama sana bağlı bir şey.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Sal Eyl 03, 2019 11:41 am

kdemir yazdı: Sal Eyl 03, 2019 10:38 am TestDaF puanları universiteye göre değişiyor kimisi minimum 4 4 4 4 istiyor kimisine 3 3 3 3 yetiyor bazıları ise 1 tane 3 olabilir ama toplamda en az 16 puan olmalı diyor. Goetheden C2 alırsan muaf olursun fakat C2 yi bitiremezsin uzun sürer. 2 yılını alır. B2 bazı üniler kabul ediyor ama genellikle C1 istenen düzey. Almanya'da bence daha kısa sürede geçebilirsin ama sana bağlı bir şey.
Peki c1 aldığımızda sınava girmeye gerek kalıyor mu. Bir diğer sorumda. Diyelim buradan b2 alıp şartlı kabul aldım orda yine hazırlık için 1 sene sonra mı okula başlıyorum. Yoksa sınavı geçer geçmez direk okula başlayabiliyormuyum

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Sal Eyl 03, 2019 11:48 am

Muhan yazdı: Sal Eyl 03, 2019 11:41 am Peki c1 aldığımızda sınava girmeye gerek kalıyor mu. Bir diğer sorumda. Diyelim buradan b2 alıp şartlı kabul aldım orda yine hazırlık için 1 sene sonra mı okula başlıyorum. Yoksa sınavı geçer geçmez direk okula başlayabiliyormuyum
Kesin bir şey diyemem. Önce gitmek istediğin üniversiteni belirlemen lazım daha sonra o üniversitenin şartlarına bakacaksın.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Sal Eyl 03, 2019 2:56 pm

kdemir yazdı: Sal Eyl 03, 2019 11:48 am Kesin bir şey diyemem. Önce gitmek istediğin üniversiteni belirlemen lazım daha sonra o üniversitenin şartlarına bakacaksın.
Hazırlık süresi okula gmte mi değişiyor yoksa benim bildiğim dil seviyesine göre mi