Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Eğitim başlangıcından öncesine vize almak için gereken sigorta

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Germanicus

Eğitim başlangıcından öncesine vize almak için gereken sigorta

Mesaj gönderen Germanicus » Cum Ağu 30, 2019 2:11 pm

1 ekimde rwth'da eğitime başlayacağım fakat vorkurslara katılmak ve başka işleri halletmek için 20 eylülde almanyaya gitmek istiyorum. 2 eylülde vize başvurum var. 1 ekimden başlayan 6 aylık at-11 belgesini aldım sömestr boyunca geçerli olan. Vize başvurusunda 20 eylülden 1 ekime kadar geçerli bir sigorta daha yapmam gerek sanırım. Bu sigortayı nasıl halledebilirim? Basit bir incoming insurance yeterli olur mu (mawista 15 günlük yapıyor mesela)?

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Re: Eğitim başlangıcından öncesine vize almak için gereken sigorta

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Cum Ağu 30, 2019 3:29 pm

Germanicus yazdı: Cum Ağu 30, 2019 2:11 pm 1 ekimde rwth'da eğitime başlayacağım fakat vorkurslara katılmak ve başka işleri halletmek için 20 eylülde almanyaya gitmek istiyorum. 2 eylülde vize başvurum var. 1 ekimden başlayan 6 aylık at-11 belgesini aldım sömestr boyunca geçerli olan. Vize başvurusunda 20 eylülden 1 ekime kadar geçerli bir sigorta daha yapmam gerek sanırım. Bu sigortayı nasıl halledebilirim? Basit bir incoming insurance yeterli olur mu (mawista 15 günlük yapıyor mesela)?
Seyahat sağlık sigortası (eğitim) yaptırman zorunlu. Seyahatin başlayacağı günden, kayıt gününe kadar olan zamanı kapsaması yeterli olacaktır.

Başarılar!
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

Germanicus

Mesaj gönderen Germanicus » Cum Ağu 30, 2019 4:22 pm

Cevabınız için çok teşekkür ederim. Şimdi Ziraat Sigortanın Yurt dışı eğitim seyahat sağlık sigortası olduğunu gördüm. Bu uygun mudur sizce (30.000 euro teminatı var).

Germanicus

Mesaj gönderen Germanicus » Cum Ağu 30, 2019 4:28 pm

ya da bildiğiniz bir kuruluş var mı bunu yapan başka

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Cum Ağu 30, 2019 6:08 pm

Germanicus yazdı: Cum Ağu 30, 2019 4:28 pm ya da bildiğiniz bir kuruluş var mı bunu yapan başka
Ben en son AXA Yurtdışı Eğitim Seyahat Sağlık yaptırdım, kabul edildi.
Ziraat'i daha önce denemedim ama emin de değilim açıkçası. İstersen Pazartesi konsoloslukla görüş bir yanlış anlaşılma olmasın arada. Sonrasında zaman kaybına neden oluyor tamamen.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

selen

Mesaj gönderen selen » Cum Ağu 30, 2019 7:14 pm

nerden yaptırdığınız farketmiyor zaten sadece vizeiçin gerekli o. 1 yıllık falan yaptır pahalı değil zaten. Almanyada da aok veya tk yaptırman gerekli (at11 in yoksa).