Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Immatrikulation'da vize

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
rajhin

Immatrikulation'da vize

Mesaj gönderen rajhin » Sal Ağu 27, 2019 11:40 am

Arkadaşlar Hochschule Darmstadt'tan kabul belgesini dün aldım. Şu an 30 Ağustos'a kadar geçerli bir vizeyle Almanya'dayım. Immatrikulation terminleri bu hafta perşembe var ondan sonra en geç 26 Eylül. Türkiye'de o tarihe kadar vizenin çıkacağını düşünmüyorum. Kısacası öğrenci vizesi olmadan burada sigorta ve immatrikukation yapabilir miyim ?

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Re: Immatrikulation'da vize

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Sal Ağu 27, 2019 12:51 pm

rajhin yazdı: Sal Ağu 27, 2019 11:40 am Arkadaşlar Hochschule Darmstadt'tan kabul belgesini dün aldım. Şu an 30 Ağustos'a kadar geçerli bir vizeyle Almanya'dayım. Immatrikulation terminleri bu hafta perşembe var ondan sonra en geç 26 Eylül. Türkiye'de o tarihe kadar vizenin çıkacağını düşünmüyorum. Kısacası öğrenci vizesi olmadan burada sigorta ve immatrikukation yapabilir miyim ?
Heidelberg'ten örnek buldum ama genel geçer bir kural sanırım.

Pass (Studierende aus Ländern mit Visumpflicht für Deutschland benötigen einen Pass mit Visum/Aufenthaltserlaubnis zu Studienzwecken für den betreffenden Studiengang an der Universität Heidelberg. Studierende, die einen elektronischen Aufenthaltstitel besitzen, müssen zur Immatrikulation auch das Zusatzblatt mit den Nebenbestimmungen vorlegen.)
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

kubilayxahin

Mesaj gönderen kubilayxahin » Sal Ağu 27, 2019 1:29 pm

rajhin yazdı: Sal Ağu 27, 2019 11:40 am Arkadaşlar Hochschule Darmstadt'tan kabul belgesini dün aldım. Şu an 30 Ağustos'a kadar geçerli bir vizeyle Almanya'dayım. Immatrikulation terminleri bu hafta perşembe var ondan sonra en geç 26 Eylül. Türkiye'de o tarihe kadar vizenin çıkacağını düşünmüyorum. Kısacası öğrenci vizesi olmadan burada sigorta ve immatrikukation yapabilir miyim ?
Behördeye gidersen vizeni 3 ay daha uzatirlar.

rajhin

Mesaj gönderen rajhin » Sal Ağu 27, 2019 2:06 pm

Cevaplar için teşekkürler. Uzatma işi bende olmaz çünkü kültürel etkinlik vizesiyle geldim yani ulusal vize değil. 10 Eylül de randevu artık konsolosluğa yalvarıcam galiba yetiştirmeleri için başka çare yok.