Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Askerlik

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
dabadee

Almanyada Askerlik

Mesaj gönderen dabadee » Cum Ağu 16, 2019 10:02 pm

Merhaba, 17 yaşımdayım. Türkiyede doğdum büyüdüm. Yakın zamanda türk vatandaşlığından çıktım. Şuan sadece alman vatandaşıyım. Almanyada okumayı düşünüyorum fakat okumadan önce almanyads gönüllü askerlik yapmak istiyorum. Ulusal hislerim almanya çok yoğun basıyor. Almancam kötü. Prösedürü bilen biri bilgi verebilirmi? Dil kursundan önce mi? Sonra mı? Askerlik yapabiliyorum? 1 yıl askerlik yapmam eğitim hayatımı etkilermi? Vs.. askerlik ile ilgili bilgisi olan birileri cevap verebilirmi?

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: Almanyada Askerlik

Mesaj gönderen dabadee » Cmt Ağu 17, 2019 7:56 pm

Bilen biri yokmu?

judavidx

Mesaj gönderen judavidx » Sal Ağu 20, 2019 11:50 am

Merhaba, öncelikle Almancan iyi seviyede olmalı 10. Yada 12. Sınıfı bitirmeden yaparsan sadece normal asker olursun. Sana tavsiyem Lise bitince Askeri okula başlayıp o yönde ilerlemen. 😊

Rüstem Zişan Öztürk

Mesaj gönderen Rüstem Zişan Öztürk » Sal Ağu 20, 2019 4:19 pm

dabadee yazdı: Cum Ağu 16, 2019 10:02 pm Merhaba, 17 yaşımdayım. Türkiyede doğdum büyüdüm. Yakın zamanda türk vatandaşlığından çıktım. Şuan sadece alman vatandaşıyım. Almanyada okumayı düşünüyorum fakat okumadan önce almanyads gönüllü askerlik yapmak istiyorum. Ulusal hislerim almanya çok yoğun basıyor. Almancam kötü. Prösedürü bilen biri bilgi verebilirmi? Dil kursundan önce mi? Sonra mı? Askerlik yapabiliyorum? 1 yıl askerlik yapmam eğitim hayatımı etkilermi? Vs.. askerlik ile ilgili bilgisi olan birileri cevap verebilirmi?
İyi günler bende Alman vatandaşıyım Aynı durumdayım acaba biz Alman vatandaşı olduğumız için üni işlemlerinin bir avantajı olurmu birde sendemi yöse girdin

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Ağu 21, 2019 12:03 pm

Rüstem Zişan Öztürk yazdı: Sal Ağu 20, 2019 4:19 pm İyi günler bende Alman vatandaşıyım Aynı durumdayım acaba biz Alman vatandaşı olduğumız için üni işlemlerinin bir avantajı olurmu birde sendemi yöse girdin
Daha yöse girmedim girecem. Kontajyan konusunda daha avantajlıyız diye duydum. Tabi okuyacağın ülkede yabancı değil alman olarak başvuruyorsun, resmi işlemlerini yapıyorsun. Bunun illaki avantajı olacaktır.

Rüstem Zişan Öztürk

Mesaj gönderen Rüstem Zişan Öztürk » Çrş Ağu 21, 2019 1:26 pm

dabadee yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 12:03 pm Daha yöse girmedim girecem. Kontajyan konusunda daha avantajlıyız diye duydum. Tabi okuyacağın ülkede yabancı değil alman olarak başvuruyorsun, resmi işlemlerini yapıyorsun. Bunun illaki avantajı olacaktır.
Ben yöse girdim.Sıkıntım Almancam yok ve maddi konuda sıkıntılıyım, acaba bir şekil burs başvuru yapabilirmiyim

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Prş Ağu 22, 2019 6:31 pm

Rüstem Zişan Öztürk yazdı: Çrş Ağu 21, 2019 1:26 pm Ben yöse girdim.Sıkıntım Almancam yok ve maddi konuda sıkıntılıyım, acaba bir şekil burs başvuru yapabilirmiyim
Eu vatandaşıysan eğitim bursu için başvurabiliyorsun galiba. Çok detaylı bilgim yok. Forumdan araştırabilirsin.

tahiro96

Mesaj gönderen tahiro96 » Cum Ağu 23, 2019 7:42 pm

merhabalar dabadee hocam,
alman vatandaşlıgına nasıl geçtiniz kısa bir bilgi verebilirmisiniz? bende 23 yasındayım ve üni türkiyede bitirdim. Istanbulda yasıyorum. Nasıl geçebilirim ve geçersem türkiyede nekadar süre kalabiliyorum?
tesekkürler