Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize basvurusunda "Dil Belgesi" göstermek zorunda miyim?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Venceremos1940

Vize basvurusunda "Dil Belgesi" göstermek zorunda miyim?

Mesaj gönderen Venceremos1940 » Cum Ağu 02, 2019 8:31 pm

Merhaba arkadaslar,

Bir arkadasimin su an bilgisayar erisimi olmadigi icin benden sorusunu formumuza yazmami rica etti. Bende onu kiramadim :D

"Bochum Üniversitesinden dil kursuna kabul aldim. Türkiye de su an zaten almanca kursuna gittigim icin, kurs seviyemi B1 olarak sectim. Bu yüzden vizeye basvururken dil belgesi götürmeme gerek var mi? Cünkü her hangi bir belgem yok sadece kursta B1 seviyesini bitirdim. Sizce kursa seviyemi B1 yazdigim icin konsolosluk bana dil belgesi sorar mi? Dil kursundan kursa gittigime dair bir belge alsam yeter mi?"

Herkese cok tesekkurler

Emre_

Re: Vize basvurusunda "Dil Belgesi" göstermek zorunda miyim?

Mesaj gönderen Emre_ » Cmt Ağu 03, 2019 3:07 pm

Eğer iyi bir seviye yazıyorsanız soru soruluyor konuşmanıza bilginize bakmak için sanırım. Ben de Goethede A2.2 ye kadar kurslara devam ettim. Vize başvurusunda tüm bu kursların katılım belgelerini götürdüm. Almanya'da da B1 ile başlayan kurs kaydı gösterdim. İlk başta evrakları aldılar ama daha sonra maille A2 sertifikası alıp getirmem istendi. İsterseniz şansınızı deneyin ama yine de.