Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Türkiyede tarih bölümü

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sametbasli

Türkiyede tarih bölümü

Mesaj gönderen sametbasli » Prş Ağu 01, 2019 1:13 am

1)Arkadaşlar Tarih bölümü kazandım Almanyada lisans üni başvurusu yapıcam fakat sürekli tarih bölümü ile ilgili ikili lisans programı denen birşey görüyorum bu ikili lisans programı denen şey nedir biri açıklarsa sevinirim.
2)Sözce tarih bölümüyle lisans kabulu alabilirmiyim fazla sözel bölüm yok sanırım?

Bilgisi olan yardımcı olursa çok sevinirim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Re: Acill Türkiyede tarih bölümü

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ağu 01, 2019 1:22 am

Tebrikler öncelikle.
Tarih bölümü cift anadal olarak yapiliyor genelde. Iki bölüm bärden okumus oluyorsun.
Tarih - Matematik, tarih - din, tarih felsefe, tarih - ingiliz dili edebiyati, tarih - sanat tarihi, tarih - politika vs gibi kombinasyon secenekleri vardir muhakkak. Bu seceneklerden birini sececeksin.

Tarih kazandiysan tarih bölümünden kabul alabilirsin elbette. NC not ortalamasi vs istiyor mu ona bakman lazim. NC ile ilgili bilgiler sitede.

Kolay gelsin
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Prş Ağu 01, 2019 2:22 pm

Çok teşekkürler ama almanca bilgisi istemeyen üniversitelere başvuru yapıcam o yüzden hiçbirisi Nc not ortalaması istemiyor :)

Kullanıcı avatarı
sanatpb

Mesaj gönderen sanatpb » Prş Ağu 01, 2019 6:18 pm

Almanyada tarih okuyacaksan bazi üniversiteler senden latince bildigine dair Latinum belgesi isteyebilir. Ama sanirim cogu ünivesitede bir nevi sartli kabul gibi isliyor bu durum. Mesela egitimin ilk iki semesterinde latince ögrenmen isteniyor. Ögrenemezsen 3. semestere gecemiyorsun. Bir de evet almanyada tarih fizik kimya edebiyat matematik gibi bölümleri yalniz basina okuyamiyorsun. Bir tek Marburg-Philip üniversitesinde yalniz basina okundugunu gördüm. Ama tarih bölümünün yaninda mantikli bir bölüm secmeni öneririm. Yani fizik falan secme yoksa vize basvurusunda "sen hayirdir?" diyebilirler. Benim önerim 2. bölüm olarak Ägyptologie, Archäologie, Gräzistik, Latinistik gibi bölümleri secebilirsin. Onlar da tarihle ilgili bölümler

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Cum Ağu 02, 2019 1:32 am

Hayır bremen ve saarlandes üniversiteside var onun dışında yok zaten dediğin gibi acaba normal ön kabul alabilirmiyim diğer bölümler gibi kabul alıp 1 yıl hazırlıktan sonra eğitime başlayabilirmiyim hiçbir yerde öğrenemedim?

Kullanıcı avatarı
sanatpb

Re: Türkiyede tarih bölümü

Mesaj gönderen sanatpb » Cum Ağu 02, 2019 11:04 am

Hayır yanlış anladın. tarih bölümü birçok üniversitede var. Sadece teknik üniversitelerde olmadığını gördüm. Ancak üniversiteler yanında 1 anadal, ya da bazıları 2 tane yandal seçme koşulu koyuyor. Bu koşulun konulmadığı, bu tür bölümleri tek başına okuyabildiğin birtek Marburg-Philipp üniversitesini gördüm. Bahsettiğin Saarlandes ve Bremen üniversitesinde de yanında bir bölüm daha seçmen lazım. Almanca bilmeden şartlı kabul veren üniversiteler fazla yok. Olsa bile bu üniversitelerden kabul alsan dahi vizede sıkıntı çıkarabilirler.

sametbasli

Re: Türkiyede tarih bölümü

Mesaj gönderen sametbasli » Cum Ağu 02, 2019 11:38 am

Evet fazla yok sadece 3 tane var kabulu alsaydım vizede dorun yaşıyacağımı sanmıyorum