Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Erasmusla gidip Üniversiteye başvurmak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
brkkhrmn

Erasmusla gidip Üniversiteye başvurmak

Mesaj gönderen brkkhrmn » Çrş Tem 31, 2019 8:27 pm

Herkese merhaba,
İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği'nde 2 yıl okudum.3. sınıf için Eylülden itibaren TUHH'da 1 yıllık erasmusa başlayacağım.Oradayken Almanya'daki üniversitelere başvurmak istiyorum, sizce üniversitemin ortasındayken İTÜ'yü bırakıp, Lisans eğitimimi Almanya'da tamamlamak mantıklı olur mu?Bir sorum daha var, Uni Stuttgart A2 dil belgesi istiyor, 2015 yılında alınmış TELC A2 belgem var, bu belge kabul almam için yeterli olur mu?Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Re: Erasmusla gidip Üniversiteye başvurmak

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ağu 01, 2019 1:34 am

Merhaba,

Üniversiteden sorun cikarmiyorsa bir yil (iki dönem) erasmus yaptiktan sonra erasmus yaptigin üniversitede devam etme hakkin var.
ANCAK tavsiyem su;
Erasmusa gel ve okulu bir test et. Ona göre kalip kalmayacagina karar ver. Eger sistemi sevdiysen bir yil sonra kalmaya karar verebilirsin. Aksi halde kesinliklle Türkiye'de mezun ol, özellikle ITÜ'de.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Pzt Ağu 05, 2019 2:51 pm

Staatsmann yazdı: Prş Ağu 01, 2019 1:34 am Merhaba,

Üniversiteden sorun cikarmiyorsa bir yil (iki dönem) erasmus yaptiktan sonra erasmus yaptigin üniversitede devam etme hakkin var.
ANCAK tavsiyem su;
Erasmusa gel ve okulu bir test et. Ona göre kalip kalmayacagina karar ver. Eger sistemi sevdiysen bir yil sonra kalmaya karar verebilirsin. Aksi halde kesinliklle Türkiye'de mezun ol, özellikle ITÜ'de.

TELC Almanya'dan aldiysan gecerli olur. Türkiye'de Goethe ve Tömer harici yerlerden alinan dil belgeleri kabul edilmiyor.
Türkiye'de telc'e katıldım ve başvurduğum üniversite de kabul ediyor. Telc'in Çin'de bile lisanslı kurumları var, nereden böyle bir bilgiye ulaştın acaba?
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Ağu 07, 2019 10:15 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Pzt Ağu 05, 2019 2:51 pm Türkiye'de telc'e katıldım ve başvurduğum üniversite de kabul ediyor. Telc'in Çin'de bile lisanslı kurumları var, nereden böyle bir bilgiye ulaştın acaba?
Düzeltme icin tesekkür ederim.
Dogru söylüyorsun, TELC Türkiye'de lisansli sinav merkezlerinde yapiliyor, Almanya'da da gecerli.
Goethe,Tömer, Telc bunlardan alinan belgelerde sorun cikmaz.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Ağu 07, 2019 10:21 pm

Staatsmann yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 10:15 pm Düzeltme icin tesekkür ederim.
Dogru söylüyorsun, TELC Türkiye'de lisansli sinav merkezlerinde yapiliyor, Almanya'da da gecerli.
Goethe,Tömer, Telc bunlardan alinan belgelerde sorun cikmaz.
Rica ederim. Bazı üniversitelerin dil enstitüleri, halk eğitim merkezleri, bazı okullar sınav merkezi olarak görev yapabiliyor.
DAS Akademie İzmir ve Avrupa Dil Kültür Merkezi İstanbul C1 Hochschule veren kurumlardan.
TOBB Üniversitesi Ankara ise daha düşük seviyelerde veriyor sertifikayı.

Aşağıdaki linkte lisanslı sınav merkezlerine ulaşılabilir:
https://www.telc.net/pruefungsteilnehme ... ry]=Turkey

Bunun haricinde kendi yorumum sınavla ilgili, eğer çok zorunda kalınmadıysa kesinlikle girilmemesi gereken bir sınav diye düşünüyorum. TestDaF ve DSH'nın görece daha kolay olabileceğini gördüm ama buna rağmen tabii kişinin çalışma stratejisine, arkaplan bilgisine bağlı bir nevi.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

brkkhrmn

Mesaj gönderen brkkhrmn » Cmt Ağu 10, 2019 1:48 pm