Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

transkript ile yatay geçiş

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mbekir705

transkript ile yatay geçiş

Mesaj gönderen mbekir705 » Çrş Tem 31, 2019 4:58 pm

merhabalar ben istanbul teknik üniversitesi uzay mühendisliği %100 ing. 2. sınıf öğrencisiyim. üniversite sınavına 2016da girip 17 bin sıralama ile bölümüme yerleştim. 22 yaşındayım. sınavın üzerinden 3 sene geçtiği ve ben halihazırda 45 kredi (2020 hazirana kadar 80 kredi olacak) verdiğim için yatay geçiş yapmak istiyorum çünkü yeniden sınava girip aynı sıralama için çalışırken aynı zamanda almancamı sıfırdan b1e yükseltmem imkansız. Dahası yerleşme sonucu neredeyse yazın açıklanıyor ama üniversite başvuruları ondan önce bitiyorsa(bilmiyorum) 1 yıl da oradan kaybederim. Bu bilgilere dayanarak transkript ile geçiş işleminde benim önümde herhangi bir engel olup olmadığını merak ediyorum.

dipnot: okulumu 1 yıl uzattım. yani şu anda 70 kredi verip 3e geçmem gerekiyordu ama ben 4 dönemde 45 kredi verip 2ye geçtim. Bu kabul almama engel olur mu?

fatihsayin02

Re: transkript ile yatay geçiş

Mesaj gönderen fatihsayin02 » Çrş Tem 31, 2019 9:29 pm

Bildigim kadariyla önceki sinav sonucunuzu yeni bir yere basvurmak icin kullanabilirsiniz.Yatay gecis icinse üniversiteden üniversiteye degismekle beraber genelde türkiyede verilen cogu dersi saymiyorlar.

brkkhrmn

Mesaj gönderen brkkhrmn » Çrş Tem 31, 2019 10:01 pm

Hocam ben de 16 girişli olarak İTÜ'deyim, gerçekten kararlı mısın İTÜ'yü bırakmak için?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Ağu 01, 2019 1:29 am

Arkadaslar cok ciddi bir tavsiye bu.

TÜRKIYE'DE ÜNIVERSITEYI BITIRIP ÖYLE GELIN ALMANYA'YA!!!

Büyük harflerle yaziyorum. Özellikle ITU gibi bir üniversiteyi kesinlikle bitirin öyle gelin. Sabredin ama muhakkak bitirip öyle gelin.
Niye diye sormayin, 10.5 yillik tecrübe ile diyorum ki bitirin öyle gelin.!
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

mbekir705

Mesaj gönderen mbekir705 » Prş Ağu 01, 2019 10:22 am

Staatsmann yazdı: Prş Ağu 01, 2019 1:29 am Arkadaslar cok ciddi bir tavsiye bu.

TÜRKIYE'DE ÜNIVERSITEYI BITIRIP ÖYLE GELIN ALMANYA'YA!!!

Büyük harflerle yaziyorum. Özellikle ITU gibi bir üniversiteyi kesinlikle bitirin öyle gelin. Sabredin ama muhakkak bitirip öyle gelin.
Niye diye sormayin, 10.5 yillik tecrübe ile diyorum ki bitirin öyle gelin.!
Tavsiyeniz için teşekkür ederim ama sormak nedenini zorundayım çünkü hayatımın akışını ciddi alamda değiştirecek bir karar alıyorum. şimdi başvurursam lise diploma notum 85/100 ve sıralamam 17 bin üzerinden işlem görecek. mezu olup mastera gelirsem aynı değeri karşılamak için 3.5/4 gpa yapmam gerekecek.(yanlışım varsa düzerltin lütfen) ayrıca euro kuru her geçen yıl artıyor, şu anki planıma göre dil kursu hariç 1 yıl için tak diye 60 bin tl bulmam gerekecek. bu paranın 2 3 katına çıkması durumunda gitme ihtimalim kocaman bir sıfır olur.

mbekir705

Mesaj gönderen mbekir705 » Prş Ağu 01, 2019 10:27 am

brkkhrmn yazdı: Çrş Tem 31, 2019 10:01 pm Hocam ben de 16 girişli olarak İTÜ'deyim, gerçekten kararlı mısın İTÜ'yü bırakmak için?
Evet. Bu okulun değeri her geçen gün düşüyor. Dışarıdan gören çok kaliteli sanıyor. Bu yıl da kontenjanlar arttırıldı. Artık 200 bininci adam bile girecek. Çoğu derste işimiz gücümüz soru ezberlemek. Bu okul mühendis değil hafız yetiştiriyor. Ben böyle bir eğitim almak istemiyorum çünkü bu beynimizin yaratıcılığını kısıtlıyor. Beynimizi sürekli ezberlemeye teşvik ediyoruz.

mbekir705

Mesaj gönderen mbekir705 » Prş Ağu 01, 2019 10:29 am

fatihsayin02 yazdı: Çrş Tem 31, 2019 9:29 pm Bildigim kadariyla önceki sinav sonucunuzu yeni bir yere basvurmak icin kullanabilirsiniz.Yatay gecis icinse üniversiteden üniversiteye degismekle beraber genelde türkiyede verilen cogu dersi saymiyorlar.
Sınav sonucunun süresiz kullanılabildiğini bu mesajı paylaştıktan sonra öğrendim. Ders saydırmayı da tek tek sormak gerekiyormuş sanırım.