Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Hamburg-Harburg TestAS zorunluluğu hakkında

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Lopster

TU Hamburg-Harburg TestAS zorunluluğu hakkında

Mesaj gönderen Lopster » Cum Tem 26, 2019 3:17 pm

Arkadaşlar selam dün TUHH Informatikten Lisans kabulü aldım fakat bu sabah üniversite tanıtımlarını incelerken Gürkan bey'in bunu yazdığını farkettim. Mail yoluyla vs. Hiçbir şekilde bana bu sınavdan bahsetmediler, bu zorunluluk devam ediyor mu ?

"Bu yildan itibaren artik TUHH, bütün lisans bölümlerine basvuru icin dil sinavi disinda yine TestAS sinavini da sart kosuyor ve TUHH da kayit yapabilmek icin ayrica TestAS sinavindan en azindan 100 puan almaniz gerekiyor. TestAS sinavi ile ilgili ayrintili bilgileri asagidaki linkte bulabilirsiniz:"

https://hizliresim.com/dL8mkr

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Re: TU Hamburg-Harburg TestAS zorunluluğu hakkında

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Tem 27, 2019 8:25 am

Merhaba, tebrikler. Hangi bölüm kazanmistiniz Türkiyede ? Benim dönemimde Testas zorunlulugu yoktu. Simdi sayfalarina baktim, sanirim daha cok kazandigni bölüm Ve basvurdugun bölüm ayni degilse o zaman yardimci oluyor. Ki zaten basvuruda gerekli olan bir belge, sen kabulu bile almissin. Cok da hizli almissin, benim Agustosun sonunda gelmisti cevap :)

bazeroya

Mesaj gönderen bazeroya » Cmt Tem 27, 2019 9:49 am

Lopster yazdı: Cum Tem 26, 2019 3:17 pm Arkadaşlar selam dün TUHH Informatikten Lisans kabulü aldım fakat bu sabah üniversite tanıtımlarını incelerken Gürkan bey'in bunu yazdığını farkettim. Mail yoluyla vs. Hiçbir şekilde bana bu sınavdan bahsetmediler, bu zorunluluk devam ediyor mu ?

"Bu yildan itibaren artik TUHH, bütün lisans bölümlerine basvuru icin dil sinavi disinda yine TestAS sinavini da sart kosuyor ve TUHH da kayit yapabilmek icin ayrica TestAS sinavindan en azindan 100 puan almaniz gerekiyor. TestAS sinavi ile ilgili ayrintili bilgileri asagidaki linkte bulabilirsiniz:"

https://hizliresim.com/dL8mkr
Merhabaa, oncelikle tebrik ederim!
Acaba turkiye de kazandiginiz bolum neydi?
Benim kazandigim bolum ile basvurdugum bolum uyusmuyor diye basvurumu incelemeye dahi almadilar maalesef..

Lopster

Mesaj gönderen Lopster » Cmt Tem 27, 2019 6:44 pm

eren_f2007 yazdı: Cmt Tem 27, 2019 8:25 am Merhaba, tebrikler. Hangi bölüm kazanmistiniz Türkiyede ? Benim dönemimde Testas zorunlulugu yoktu. Simdi sayfalarina baktim, sanirim daha cok kazandigni bölüm Ve basvurdugun bölüm ayni degilse o zaman yardimci oluyor. Ki zaten basvuruda gerekli olan bir belge, sen kabulu bile almissin. Cok da hizli almissin, benim Agustosun sonunda gelmisti cevap :)

Selamlar, teşekkür ederim. Türkiye'de Elektrik-Elektronik bölümünü kazanmıştım. Sanırım 2015-2016 civarlarında yürürlüğe girmiş bu olay. Başvuru için gerekli evraklar listesinde TestAS yazmışlar ama mailime gelen Immatrikulationformular kısmında üniversiteye kayıt için göndermem gereken evraklar kısmında bulunmuyor o sınav. Hatta evraklarım 1 gün geç ulaşmıştı kendilerine ( deutsche post sağolsun express diye lanse ettikleri 2 gün içerisinde teslim garantili kargosuyla benim evrraklarımı tam 7 günde ilettiler. İletin için sağol, hamburg konusunda birkaç şey için bilgi isteyebilirim :/

Lopster

Mesaj gönderen Lopster » Cmt Tem 27, 2019 6:45 pm

bazeroya yazdı: Cmt Tem 27, 2019 9:49 am Merhabaa, oncelikle tebrik ederim!
Acaba turkiye de kazandiginiz bolum neydi?
Benim kazandigim bolum ile basvurdugum bolum uyusmuyor diye basvurumu incelemeye dahi almadilar maalesef..

Selamlar, teşekkür ederim. Türkiye'de elektrik elektronik mühendisliği kazanmıştım. Sizin başvurduğunuz bölüm çok ayrık mıydı ? Türkiye'deki bölümünle orada başvurduğun bölüm benzer miydi, ortak dersler vs ?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Tem 27, 2019 11:27 pm

Lopster yazdı: Cmt Tem 27, 2019 6:44 pm Selamlar, teşekkür ederim. Türkiye'de Elektrik-Elektronik bölümünü kazanmıştım. Sanırım 2015-2016 civarlarında yürürlüğe girmiş bu olay. Başvuru için gerekli evraklar listesinde TestAS yazmışlar ama mailime gelen Immatrikulationformular kısmında üniversiteye kayıt için göndermem gereken evraklar kısmında bulunmuyor o sınav. Hatta evraklarım 1 gün geç ulaşmıştı kendilerine ( deutsche post sağolsun express diye lanse ettikleri 2 gün içerisinde teslim garantili kargosuyla benim evrraklarımı tam 7 günde ilettiler. İletin için sağol, hamburg konusunda birkaç şey için bilgi isteyebilirim :/
Gegebenenfals yaziyordu sanirim yaninda. Dedigin gibi basvuruda gerekli olan belgeler arasinda , kabulde geldigine göre sorun yoktur artik :).
Tabi, yardimci olabilirsem sevinirim.