Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Açık lise mezunuyum

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Omimkara

Açık lise mezunuyum

Mesaj gönderen Omimkara » Sal Tem 23, 2019 1:30 am

Merhaba 3 yıl Anadolu Lisesinde devam ettim son yıl açık liseye geçiş yaptım .yks puanımla Bilgisayar ve makina gi mühendislik lere girebiliyorum Almanya da okumak istiyorum. açık lise diploması ile sorun olur mu

babowkaaa

Re: Açık lise mezunuyum

Mesaj gönderen babowkaaa » Cmt Tem 27, 2019 8:31 pm

yok.

görkem01aslan

Mesaj gönderen görkem01aslan » Pzt Ağu 05, 2019 7:28 pm

Nasıl olmaz ünüversiteye başvuramazsın dostum burda 1 sene ünüversite okuyup örgüne tamamlaman şazım

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Pzt Ağu 05, 2019 8:21 pm

Omimkara yazdı: Sal Tem 23, 2019 1:30 am Merhaba 3 yıl Anadolu Lisesinde devam ettim son yıl açık liseye geçiş yaptım .yks puanımla Bilgisayar ve makina gi mühendislik lere girebiliyorum Almanya da okumak istiyorum. açık lise diploması ile sorun olur mu
Örgüne tamamla diyen arkadaşı dinleme, sorun olmaz.
Ben de açık lise mezunuyum. Kimsenin de umrunda olmadı diplomam.
Önemli olan Türkiye'de üniversiteye yerleşmiş olman.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

babowkaaa

Mesaj gönderen babowkaaa » Pzt Ağu 05, 2019 8:24 pm

görkem01aslan yazdı: Pzt Ağu 05, 2019 7:28 pm Nasıl olmaz ünüversiteye başvuramazsın dostum burda 1 sene ünüversite okuyup örgüne tamamlaman şazım
birader bilmiyorsan yanlis bilgilendirme arkadasi hicbi onemi yok studienkolleg bile kalkti acik lise mezunlari icin.

hotforteacher

Mesaj gönderen hotforteacher » Pzt Mar 29, 2021 6:14 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Pzt Ağu 05, 2019 8:21 pm Örgüne tamamla diyen arkadaşı dinleme, sorun olmaz.
Ben de açık lise mezunuyum. Kimsenin de umrunda olmadı diplomam.
Önemli olan Türkiye'de üniversiteye yerleşmiş olman.
STK yapmak zorunda kaldın mı açık lise mezunu olduğun için ?

hotforteacher

Mesaj gönderen hotforteacher » Pzt Mar 29, 2021 6:16 pm

Arkadaşlar ben de açık lise mezunuyum studienkolleg yapmadan kabul eden üniler var mı TU berlin mesela ? Bir şey bilen varsa yazabilir mi? Ben 3,5 yıl anadolu lisesinde okudum son yarım dönem açık liseye geçtim Almanya’da ilkokula gittim. Studienkolleg yapmadan kabul alır mıyım sizce ?

nacho

Mesaj gönderen nacho » Pzt Mar 29, 2021 11:25 pm

Merhaba bu konu hakkındaki görüşler oldukça karışık kimisi sorun olur der kimisi olmaz der ben kendim eğitim danışmanlarıylada konuştum kimisi olur dedi kimisi olmaz dedi çünkü kendimde meslek lisesiyim bende bu sorunun cevabını kesinleştirmeye çalışıyorum eğer öyleyse 1 sene burda okucam ama almanyada bir tanıdığım var açık liseden mezun olup direk şartlı kabul aldı stk felan istemedi bana dedi sorun olmaz önüne bile çıkmaz dedi ama ben kendimi sağlama almaya çalışıyorum benim sana tavsiyem bence ünilere başvur ondan sonra söylerler zaten sana

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 29, 2021 11:48 pm

nacho yazdı: Pzt Mar 29, 2021 11:25 pm Merhaba bu konu hakkındaki görüşler oldukça karışık kimisi sorun olur der kimisi olmaz der ben kendim eğitim danışmanlarıylada konuştum kimisi olur dedi kimisi olmaz dedi çünkü kendimde meslek lisesiyim bende bu sorunun cevabını kesinleştirmeye çalışıyorum eğer öyleyse 1 sene burda okucam ama almanyada bir tanıdığım var açık liseden mezun olup direk şartlı kabul aldı stk felan istemedi bana dedi sorun olmaz önüne bile çıkmaz dedi ama ben kendimi sağlama almaya çalışıyorum benim sana tavsiyem bence ünilere başvur ondan sonra söylerler zaten sana
Sevgili Nacho, son 3 yila ait hortlamadigin acik lise - studienkolleg basligi kalmadi bir haftadir:) Asagidaki linkte durumu cok ama cok acik bir sekilde anlattik. Daha net ve anlasilir olsun diye videoda da anlattik neden anlamamak icin direniyorsun:)

viewtopic.php?t=13533

https://www.youtube.com/watch?v=Rs0wNrm7deA&t=2s
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

nacho

Mesaj gönderen nacho » Sal Mar 30, 2021 12:47 am

kendimle alakalı birşey sormuyorum farketmedin sanırsam birisi sormuş onada kendimden örnek vererek yardımcı olmak istemiştim sadece ekstra olarak kendi durumumla alakalı o forumlardan başka birşey yazmadım zaten

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 30, 2021 2:23 am

Görüsler karisik degil, defalarca anlattik acik lise veya meslek lise olayini. Kimi öyle diyor kimi böyle diyor degil, yukardaki iki linkte anlatildigi gibi hersey cok acik. Mezun olunan lise önemli ve kimler Stk yapacak, kimler yapamaz bunu tekrar belirteyim herkesin anlayacagi sekilde defalarca anlattik.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kilitli