Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

YKS Sonucu ile Almanya'da üniversite hk.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
manahos

YKS Sonucu ile Almanya'da üniversite hk.

Mesaj gönderen manahos » Pzt Tem 22, 2019 2:41 pm

Merhaba herkese,
Fen lisesi mezunuyum, bu sene üniversite sınavına girdim ve ortalama bir üniversitede mühendislik kazanabilecek bir puan aldım. Fakat daha iyisini istediğimden bir sene daha hazırlanacaktım derken önüme Almanya'da üniversite okumakla ilgili birtakım bilgiler düştü. Almanya'nın neredeyse her şehrinde akrabam olduğundan ve oradaki üniversiteler gerçekten çok iyi olduğundan neden olmasın dedim. Risk almaya değer sonuçta. Türkiye'de bir mühendislik yazıp ve gitmeyip kazandı belgesini Almanya'daki ünilere en azından hazırlığı orada okuyabilmek için yani şartlı kabul alabilmek için göndermek gerekiyormuş. Oraya belgeleri gönderip, hazırlığa başladıktan sonra tesdaf'a gireceğim ve bazı teknik üniversitelere başvuru yapacağım seneye. Şimdi sorum şu ki bu prosedür nasıl işliyor. Şu süreçte benim nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Bunların hiçbirisini bilmiyorum. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim.