Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lisansta minumum alınması gereken Kredi miktarı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Uraz

Lisansta minumum alınması gereken Kredi miktarı

Mesaj gönderen Uraz » Pzt Tem 22, 2019 2:04 am

Arkadaşlar merhaba,
ben Darmstadt TU’da elektrik-elektronik (lisans) okuyorum ve bu dönem 2. Dönemim. Dilde zorluk çekiyorum o yüzden geçen dönem 8 kredilik bir ders verdim bu dönem de 10 kredi civarımda vericem. Sorum şu,
İkinci dönem sonunda en az 20 kredi alınması gerekir gibi birşey okudum emin olamadım. Eğer 20 kredi alamazsam ne olur? Böyle benzer birşey duyan oldu mu?

Teşekkürler.

dogakdm

Re: Lisansta minumum alınması gereken Kredi miktarı

Mesaj gönderen dogakdm » Pzt Tem 22, 2019 2:40 pm

Uraz yazdı: Pzt Tem 22, 2019 2:04 am Arkadaşlar merhaba,
ben Darmstadt TU’da elektrik-elektronik (lisans) okuyorum ve bu dönem 2. Dönemim. Dilde zorluk çekiyorum o yüzden geçen dönem 8 kredilik bir ders verdim bu dönem de 10 kredi civarımda vericem. Sorum şu,
İkinci dönem sonunda en az 20 kredi alınması gerekir gibi birşey okudum emin olamadım. Eğer 20 kredi alamazsam ne olur? Böyle benzer birşey duyan oldu mu?

Teşekkürler.
Merhaba sanırım semsterı tekrarlaman gerekiyor ama %100 emin değilim, eğer bi dersten kalmadıysan sıkıntı yok tekrarla ama 2 semster tekrarlama hakkın varmıs

emrkrn123

Re: Lisansta minumum alınması gereken Kredi miktarı

Mesaj gönderen emrkrn123 » Pzt Tem 22, 2019 4:27 pm

Uraz yazdı: Pzt Tem 22, 2019 2:04 am Arkadaşlar merhaba,

Teşekkürler.
Bizim okulda da bazi sartlar var.Eger matematigi ve matematik disinda 12 krediyi ilk sene icinde vermezsen okuldan atiliyosun.Onun disinda 3 sene sonunda toplam 90 kredi ve ilk senede alman gerekli olan bütün dersleri vermis olman gerekiyo.Ilk seneki dersler 90 kredinin icinde sayiliyo.Yani 3 sene sonunda ilk seneki dersler + 30 krediyi vermen gerekli.