Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Sözel Bölümler Almanya'da Üniversite

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Ali Cem

Sözel Bölümler Almanya'da Üniversite

Mesaj gönderen Ali Cem » Pzr Tem 21, 2019 8:44 pm

Herkese merhaba. Bu sene girdiğim sınavda sözelde 404 puan 12k sıralama yaptım ve Almanya'da okumatı planlıyorum. Şartlı kabul yapacağım yaz dönemi için. Şu an Almanya'da okumayı planladığım bölümler halkla ilişkiler ve reklamcılık, halkla ilişkiler ve tanıtım. Fakat okumayı planladığım bölümlerde üniversite bulmakta sorun yaşıyorum ve Almanya'da sözelden okunabilecek bölüm tavsiyeniz varsa öğrenmek isterim. Yardımcı olursanız sevinirim.

dogakdm

Re: Sözel Bölümler Almanya'da Üniversite

Mesaj gönderen dogakdm » Pzt Tem 22, 2019 2:19 pm

Bende bir ara arıyordum ama pek yok, olsada iyi iş imkanı yok.
Genelde iş yapan en sözel bölümler hukuk lehramt gibi bölümler ancak ikiside zor çünkü lehramt’a almayabilir belki üniversite. Yada iş bulmakta sıkıntı çekebilirsin ne biliyim, zaten 5 yılmı ne sürüyormuş ama emin değilim eğer bulursan banada söyle ama bende arıyorum çünkü

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Pzt Tem 22, 2019 2:39 pm

dogakdm yazdı: Pzt Tem 22, 2019 2:19 pm Bende bir ara arıyordum ama pek yok, olsada iyi iş imkanı yok.
Genelde iş yapan en sözel bölümler hukuk lehramt gibi bölümler ancak ikiside zor çünkü lehramt’a almayabilir belki üniversite. Yada iş bulmakta sıkıntı çekebilirsin ne biliyim, zaten 5 yılmı ne sürüyormuş ama emin değilim yinede bak bi,lehramt alıyorsa iyidir çünkü yabancı öğretmene ihtiyaç varmıs

Ali Cem

Mesaj gönderen Ali Cem » Sal Tem 23, 2019 3:40 pm

Teşekkürler. Galşba tm'den seçeceğim. Şartlı kabul aldıktan sonra bölüm değiştirmeyi düşünüyorum mantıklı geliyor bu ara.

Asdfg

Mesaj gönderen Asdfg » Pzr Ağu 04, 2019 12:07 am

Ben türkiyede halkla iliskiler okudum almanyada karsiligi Medienwissenschaft tarzi bölümler tabi PR bölümleri de var ama az. Is konusunda olay tamamen sana bagli bi konuda uzmanlasman gerek gazetecilik, sosyal medya, televizyon vs, Tavsiyem halkla iliskilere ilgin varsa uzmanlasacagin bölümler oku dijital medya, gazetecilik gibi. Sadece halkla iliskiler veya medienwissenschaft bitirmek sana is anlaminda avantaj kazandirmayacaktir.

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Cum Eyl 20, 2019 8:08 pm

Asdfg yazdı: Pzr Ağu 04, 2019 12:07 am Ben türkiyede halkla iliskiler okudum almanyada karsiligi Medienwissenschaft tarzi bölümler tabi PR bölümleri de var ama az. Is konusunda olay tamamen sana bagli bi konuda uzmanlasman gerek gazetecilik, sosyal medya, televizyon vs, Tavsiyem halkla iliskilere ilgin varsa uzmanlasacagin bölümler oku dijital medya, gazetecilik gibi. Sadece halkla iliskiler veya medienwissenschaft bitirmek sana is anlaminda avantaj kazandirmayacaktir.
Medya ve iletişim değilmi karşılığı? Halkla ilişkilerdemi oluyo