Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İki üniversite arasında kaldım, tarihler çakışıyor. HELP!

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ulkuton

İki üniversite arasında kaldım, tarihler çakışıyor. HELP!

Mesaj gönderen ulkuton » Pzr Tem 21, 2019 1:53 pm

Arkadaşlar merhabalar,

Ben Almanya'da çeşitli ingilizce yüksek lisans programlarına başvurdum. Freie Berlinden kabul aldım ve semester fee ödemeleri dahil belgeleri en geç 1 Ağustos'ta göndermem gerek. Ki en erken 1 Ağustos'ta gönderebilirim çünkü AT-11 belgemi en erken o zaman alabilirim, işten temmuz sonunda çıkış yapacağım için. 5 Ağustos'ta ellerinde olması lazım. (NOT: TNT ile göndereceğim, iyi kötü deneyimi olanlar da yazabilir :) )

Yurdumu da ayarladım, Studentendorf Schlantensee'de kalacağım. Toplu taşıma ile 30 dk olduğunu belirtiyor. Buraya kadar sıkıntı yokmuş..gibi..

Freie çok iyi bir okul fakat bölümüm için asıl istediğim okul Humboldt. 23 Temmuz'da onun bilim sınavına gireceğim. Açıklanması için Ağustos başı dediler ama muhtemelen Freie'ın belge yollama kısımlarından sonra. Humboldt'tan kabul alırsam, Freie'dan kaydımı sildirip Humboldt'a almam lazım.

Soru 1: Ödediğim Semester fee iade edilir mi?
Soru 2: AT-11 belgesini okul değiştiği için Humboldt'a göre tekrar mı almam lazım?
Soru 3: Berlin'i bilenler: Yurt olarak değiştirmeyi düşünmüyorum ama yol çok mu zorlu olur Humboldt'a gidersem? NOT: İstanbul'da yaşadığım için aslında uzun yolculuklara alışkınım.
Soru 4: Sizce bu kadar uğraşa değer mi?

Teşekkür ederim.