Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üni. Şartlı kabul-dil kursu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tahiro96

Üni. Şartlı kabul-dil kursu

Mesaj gönderen tahiro96 » Cum Tem 19, 2019 8:09 pm

Merhabalar arkadaşlar

Ben bu dönem ODTU makine mühendisligini 2.69 ortalama ile bitirdim. Almanca Master yapmak için almanca dil kursuna gitmem gerekiyor, okulda A1-A2 derslerini aldım. Yakın zamanda A1 veya A2 belgesi alabilirim ve kış dönemi için 15 temmuz tarihini maddi nedenlerden dolayı başvurma şansım olmadı. Ailemin yakın zamanda bütçe ayarlaması durumunda ilk etapda almanca dil kursu için şartlı kabul alabilecegim üniversite dil kursları bulabilirmiyim? Üniversiteden şartlı kabul nasıl alabilirim ? nereden başvuracagım? uni assiste kayıt olmaya çalıştım fakat üniversitemi sisteme kayıt edemedim çıkmadı ismi (Basic questions) kısmında (--) haricinde, aynı şekilde (Search study offers) kısmında, master yapmak istedigin ve bölümleri girdigimde en son kısımda şöyle bir kısım var: [
Please enter course name or letters contained in the course name in the original language (e.g. Inf for the German course name Informatik (engl. Information Technology) or Wirt for the German course name Wirtschaftswissenschaften (engl. Economic Science) ] herhangi ilgili oldugum üniversitenin master yapmak istedigim bölümler mesela Makine mühendisligi veya havacılık ve uzay mühendisliginin ders kodunun ney olduguna nereden bakacagım, üni web sitelerinde farklı ve bazılarında bulamadım. Kısaca dil kursu için hangi üniversitelerden şartlı kabul alabilirim şuan için kaydı açık bildiginiz üniversiteler varmı? eger bu mümkün degil ise hangi dil kursuna gitmeliyim almanyada ve hangi şehiri tavsiye edersiniz

Teşekkürler