Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ausbildung Almanya

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Ausbildung.22

Ausbildung Almanya

Mesaj gönderen Ausbildung.22 » Pzr Tem 14, 2019 4:05 pm

Şuan almanyada bulunmaktayım.
Sprachkurs Studium vizesi ile geldim.
Burada ausbildung yapabiliyor muyuz ? Bizim ausbildung yapmamız için gereken şartler nelerdir? İşyeri bulduktan sonra bizim bu vize işe ausbildung yapabilir miyiz ? Vizeyi ausbildunga çevirebiliyor muyuz?
Daha önce yapan var mıdır kısaca ausbildung ile ilgili her bilgiyi öğrenmek istiyorum.
Teşekkürler

ulas361

Re: Ausbildung Almanya

Mesaj gönderen ulas361 » Pzr Ağu 04, 2019 3:31 pm

Merhaba

Şu anda bu işlemleri ben türkiyeden yapıyorum gerçekden çok karışık.

Ausbildung için okul ayarlaman lazım ki bu en kolay kısmı ,staj yeri ayarlaman lazım staj yeri bulma kısmında okul yardımcı oluyo ama işveren için senin almanca seviyen önemli okul B1-B2 istiyo ama işveren direkt senle telefonda konuşmak istiyo.

Sana gerekli olan 3 tane şey var. Okul sözleşmen ,iş sözleşmen(bu sayede bloke hesaba falan gerek kalmıyo) ve BundesAgentur für Arbeit senin Ausbildungunu onaylamalı.Yani bu bölüm için almanya içinden ve avrupa birliği içinden başvuru olmadığı için 3. ülke vatandaşları başvurabilir gibisinden.

Dil kursu vizesi ile ausbildung yapamazsın türkiyeye dönüp ausbildung vizesi alman lazım.Senin gibi bir arkadaşım var oda almanyada dil kursu vizesi ile .Hatta o dil kursu vizesini alırken direkt Altenpfleger ausbildungu yapmak istiyorum diye almışdı vizesini zaten normal dil kursu vize başvuruları pek olumlu sonuçlanmıyo ama bu alanda çok açık olduğu için sağlıkçı arkadaşlar için pek sıkıntı çıkarmıyolar.

Bu arada bu dediklerim Altenpfleger Ausbildungu için diğer bölümler için hiç bir bilgim yok ve Türkiyeden Altenpfleger dışında bir Ausbildung için gidebilen ne duydum ne gördüm nede duyanı duydum :) . .Bu arada Altenpfleger için gitmek isteyenlerle oldukça ilgileniyolar evrak işlerinde destek oluyolar kalacak yerini ayarlıyolar.

dogakdm

Re: Ausbildung Almanya

Mesaj gönderen dogakdm » Pzr Ağu 04, 2019 4:37 pm

ulas361 yazdı: Pzr Ağu 04, 2019 3:31 pm Merhaba

Şu anda bu işlemleri ben türkiyeden yapıyorum gerçekden çok karışık.

Ausbildung için okul ayarlaman lazım ki bu en kolay kısmı ,staj yeri ayarlaman lazım staj yeri bulma kısmında okul yardımcı oluyo ama işveren için senin almanca seviyen önemli okul B1-B2 istiyo ama işveren direkt senle telefonda konuşmak istiyo.

Sana gerekli olan 3 tane şey var. Okul sözleşmen ,iş sözleşmen(bu sayede bloke hesaba falan gerek kalmıyo) ve BundesAgentur für Arbeit senin Ausbildungunu onaylamalı.Yani bu bölüm için almanya içinden ve avrupa birliği içinden başvuru olmadığı için 3. ülke vatandaşları başvurabilir gibisinden.

Dil kursu vizesi ile ausbildung yapamazsın türkiyeye dönüp ausbildung vizesi alman lazım.Senin gibi bir arkadaşım var oda almanyada dil kursu vizesi ile .Hatta o dil kursu vizesini alırken direkt Altenpfleger ausbildungu yapmak istiyorum diye almışdı vizesini zaten normal dil kursu vize başvuruları pek olumlu sonuçlanmıyo ama bu alanda çok açık olduğu için sağlıkçı arkadaşlar için pek sıkıntı çıkarmıyolar.

Bu arada bu dediklerim Altenpfleger Ausbildungu için diğer bölümler için hiç bir bilgim yok ve Türkiyeden Altenpfleger dışında bir Ausbildung için gidebilen ne duydum ne gördüm nede duyanı duydum :) . .Bu arada Altenpfleger için gitmek isteyenlerle oldukça ilgileniyolar evrak işlerinde destek oluyolar kalacak yerini ayarlıyolar.
İnternette staj yerleri vardı ben bi ara bakmıştım onlarla olmazmı? Bir de belki Bundesagentur sıkıntı çıkartır non eu olayından dolayı hiç böyle bir şey yaşadınızmı?