Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ön Lisanstan TIP a Gecis

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bytery

Ön Lisanstan TIP a Gecis

Mesaj gönderen bytery » Prş Tem 11, 2019 2:56 pm

Arkadaşlar merhaba.
Benim sorum; Turkiye'de Biyoloji veya ona yakın dallar'da Önlisans (MYO) diplomasına sahip kişi Almanya'daki tıp fakültesine geçiş yapabilir mi? Tabi ki bölümü yüksek ortalamayla bitirmiş ve NC puanını karşılamak suretiyle ve Almanca TestDaf sınavından gerekli notu alarak. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: İlginç ve dikkat çekici bir konu.!

Mesaj gönderen Physiker » Cum Tem 12, 2019 9:47 am

MYO bitirenler TIP basvurusu yapamiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

bytery

Mesaj gönderen bytery » Pzr Tem 14, 2019 6:43 pm

Merhaba, öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben Anestezi bölümünü okumaktayım bu soruyu sormakta ki amacım buydu ama aklıma yeni bir soru takıldı bu soruya' da cevap verirseniz gerçekten çok sevinirim. Anestezi bölümünden bu sene mezun olacağım, okuduğum bölümle Hemşireliğe geçiş yapabilir miyim ? Goethe Enstitüsünden B1 Almanca belgem var. Diğer bir sorum ise Almanya'da erkek hemşire olarak çalışan sayısı az diyorlar, genellikle meslek'de Hemşire denince akıla direk kadın Hemşire geliyormuş bir erkek hemşire olarak Almanya'da çalışmak tuhaf olur mu ? Şimdiden vereceğiniz cevap için teşekkür ederim, biraz karmaşık oldu, farkındayım, affola...

hedonistpapa

Mesaj gönderen hedonistpapa » Pzt Eyl 30, 2019 11:48 pm

Önlisans diploması MYO olmak zorunda mı yoksa Açıköğretim önlisans diploması da dgs ile geçilebilecek bölümlerde Almanya'ya sınavsız okuma şansı verebiliyor mu?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 01, 2019 12:52 am

Ön lisans bitirenler direk bir lisans bölümüne basvuru yapabilir ama TIP vs icin basvuru yapamazlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com