Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Erasmus kredisi ve şartlı kabul?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Pr0ne1

Erasmus kredisi ve şartlı kabul?

Mesaj gönderen Pr0ne1 » Prş Tem 04, 2019 3:46 pm

Merhaba, Almanya'da yüksek lisans yapma kararı aldım fakat maddi açıdan kredi almadan gitme şansım bulunmuyor. Yaklaşık 2 ay önce Finansbank'ın Erasmus Kredisini gördüm ve açıkçası daha çok motive oldum. Ancak bugün öğleden sonra şubeden aldığım bilgiye göre Üniversiteden aldığım ön şartlı kabulü kabul etmediklerini, sadece kabul belgesiyle işlem yapabileceklerini söylediler. Bende Almanyada dil kursunu tamamladığımda aldığım kabul belgesiyle başvurabileceğimi söyledim fakat bu seferde kural olarak yüksek lisansı yapacağım ülkede 3 aydan fazla süre kalmam halinde yine krediye başvuramayacağımı söylediler. Ön şartsız B1 seviyesi Almanca ile kabul veren kendi alanımda (Makine Mühendisliği) bir okul bulamadım açıkçası. Ne yapacağımı bilmiyorum. Fikri olup yardımcı olmak isteyen varsa yazabilirse çok mutlu olurum.

mbekir705

Re: Erasmus kredisi ve şartlı kabul?

Mesaj gönderen mbekir705 » Cmt Ağu 03, 2019 8:30 pm

Pr0ne1 yazdı: Prş Tem 04, 2019 3:46 pm Merhaba, Almanya'da yüksek lisans yapma kararı aldım fakat maddi açıdan kredi almadan gitme şansım bulunmuyor. Yaklaşık 2 ay önce Finansbank'ın Erasmus Kredisini gördüm ve açıkçası daha çok motive oldum. Ancak bugün öğleden sonra şubeden aldığım bilgiye göre Üniversiteden aldığım ön şartlı kabulü kabul etmediklerini, sadece kabul belgesiyle işlem yapabileceklerini söylediler. Bende Almanyada dil kursunu tamamladığımda aldığım kabul belgesiyle başvurabileceğimi söyledim fakat bu seferde kural olarak yüksek lisansı yapacağım ülkede 3 aydan fazla süre kalmam halinde yine krediye başvuramayacağımı söylediler. Ön şartsız B1 seviyesi Almanca ile kabul veren kendi alanımda (Makine Mühendisliği) bir okul bulamadım açıkçası. Ne yapacağımı bilmiyorum. Fikri olup yardımcı olmak isteyen varsa yazabilirse çok mutlu olurum.
Kredi işi ilginçmiş. serüvenini merakla ediyorum. Eğitim hayatında başarılar dilerim. :)