Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH-2 ve Üniversite Değiştirme Hakkı

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
RtnCbk

DSH-2 ve Üniversite Değiştirme Hakkı

Mesaj gönderen RtnCbk » Sal Tem 02, 2019 12:32 am

Arkadaşlar merhaba, üniversite değiştirme ile ilgili sorum var ama durum karışık biraz.

Vize konusunda sıkıntı yaşadığım için DSH-1 ile bir okula kayıt yaptırdım fakat gitmedim. Vizemi uzattım.

Ardından bölümü değiştirip istediğim bölüme kayıt yaptım (tekrar DSH-1) ve cuma günü okul kaydım yapıldı. Bu kış döneminde başlıyor. Geçen DSH sınavına girdim. DSH-2 aldım.

Şimdi kayıt olduğum okul çok uzak bir yerde. Tekrar okulu değiştirme hakkım var mı? NRW taraflarına gitmek istiyorum.
"Hepimiz yıldız tozuyuz."

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: DSH-2 ve Üniversite Değiştirme Hakkı

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 02, 2019 6:30 pm

Evet degistirebilirsiniz. Kanunen 3. semesterin sonuna kadar üniversite ve bölüm degistirebilir yabanci ögrenciler.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

derdiedas

Mesaj gönderen derdiedas » Sal Tem 02, 2019 10:16 pm

RtnCbk yazdı: Sal Tem 02, 2019 12:32 am Arkadaşlar merhaba, üniversite değiştirme ile ilgili sorum var ama durum karışık biraz.

Vize konusunda sıkıntı yaşadığım için DSH-1 ile bir okula kayıt yaptırdım fakat gitmedim. Vizemi uzattım.

Ardından bölümü değiştirip istediğim bölüme kayıt yaptım (tekrar DSH-1) ve cuma günü okul kaydım yapıldı. Bu kış döneminde başlıyor. Geçen DSH sınavına girdim. DSH-2 aldım.

Şimdi kayıt olduğum okul çok uzak bir yerde. Tekrar okulu değiştirme hakkım var mı? NRW taraflarına gitmek istiyorum.
Dsh 1 ile nerden kabul aldın? Öyle üniversiteler var mı varsa hangileri ve hangi bölümler bilgi verebilir misin?

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Çrş Tem 03, 2019 9:13 pm

Physiker yazdı: Sal Tem 02, 2019 6:30 pm Evet degistirebilirsiniz. Kanunen 3. semesterin sonuna kadar üniversite ve bölüm degistirebilir yabanci ögrenciler.
Çok teşekkür ederim Gürkan hocam. 1 hakkım var diye duydum, demek ki çok hakkım varmış. :)
"Hepimiz yıldız tozuyuz."

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Sal Tem 09, 2019 5:22 pm

Physiker yazdı: Sal Tem 02, 2019 6:30 pm Evet degistirebilirsiniz. Kanunen 3. semesterin sonuna kadar üniversite ve bölüm degistirebilir yabanci ögrenciler.
Merhaba bu bölüm ve üniversite değiştirmenin de şartları varmı? ben lisans için BWL düşünüyorum ama matematiğinden biraz korkuyorum o yüzden hochschuleye gitmeyi düşünüyorum ama yinede üniversitenin kontenjanı daha geniş oldugu için kabul alma şansım daha yüksek geliyor bana. Ben üniden hochschuleye geçiş yapabilirmiyim? yada BWL den kommunkationwissenschaft gibi sözel ağırlıklı bir bölüme geçiş yapabilirmiyim? bir bilginiz varmı bu konuda?