Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da ünilerin kabul dağıtması/ üni seçimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
lamykalem

Almanya'da ünilerin kabul dağıtması/ üni seçimi

Mesaj gönderen lamykalem » Cmt Haz 29, 2019 3:17 pm

Merhabalar öncelikle,
ben bu başvuru döneminde rwth aachen ve karlsruhe' den informatike tu berlin'den de elektrotechnik alanından kabul aldım. bir tanıdığımız ünilerin yabancılara immatrikulation dağıttığını öğrenci kalitesine çok bakmadığını söyledi(ben de buralardan kabul almayı beklemiyordum açıkçası). böyle bir şey gerçekten var mı ? ayrıca siz bu üç yerden birini seçecek olsaydınız yereyi seçerdiniz?(nedeniyle birlikte yazarsanız çok sevinirim)

bigmouse

Re: Almanya'da ünilerin kabul dağıtması/ üni seçimi

Mesaj gönderen bigmouse » Pzt Tem 01, 2019 11:28 pm

Valla hocam ben kendi tecrübemi soyleyeyim sana. Gecen hafta Esslingen Hochschule de bölümle ilgili bilgi almak icin randevum vardi. Gittiğimde ayni seyi söylediler, sebep olarak da universitelerinin her bolume yüzde 10 yabancı kontenjani ayirdigini ancak kimsenin fazla başvurmadığını, genel olarak basvuran kişilerin sayısının kontenjandan az olmasindan dolayi kabul almanim cok zor olmadığını söylediler. Basvurulan üniversitenin ve sehrin talepler konusunda etkili olduğunu düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Tem 05, 2019 1:05 am

bigmouse yazdı: Pzt Tem 01, 2019 11:28 pm Valla hocam ben kendi tecrübemi soyleyeyim sana. Gecen hafta Esslingen Hochschule de bölümle ilgili bilgi almak icin randevum vardi. Gittiğimde ayni seyi söylediler, sebep olarak da universitelerinin her bolume yüzde 10 yabancı kontenjani ayirdigini ancak kimsenin fazla başvurmadığını, genel olarak basvuran kişilerin sayısının kontenjandan az olmasindan dolayi kabul almanim cok zor olmadığını söylediler. Basvurulan üniversitenin ve sehrin talepler konusunda etkili olduğunu düşünüyorum.
Almanlar okumuyor. Hep meslek yapıyorlar. Ben daha burada üniversiteye başlamadım ama etrafımda hiç almanyada üniversite okuyan yok. Gimyasyum denilen okullarda okuyanların bile birçoğu boş. Insanlar okumassam 3k € euro alacam gene rahat rahat yasayacam diyor. Halbuki okuyup 1. Sınıf vatandaş olmak dururken neden böyleler bilemiyorum.

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Sal Tem 09, 2019 5:16 pm

lamykalem yazdı: Cmt Haz 29, 2019 3:17 pm Merhabalar öncelikle,
ben bu başvuru döneminde rwth aachen ve karlsruhe' den informatike tu berlin'den de elektrotechnik alanından kabul aldım. bir tanıdığımız ünilerin yabancılara immatrikulation dağıttığını öğrenci kalitesine çok bakmadığını söyledi(ben de buralardan kabul almayı beklemiyordum açıkçası). böyle bir şey gerçekten var mı ? ayrıca siz bu üç yerden birini seçecek olsaydınız yereyi seçerdiniz?(nedeniyle birlikte yazarsanız çok sevinirim)
ama bu üniversitelerde okumak çok zor değilmidir özellikle karlsruhe ve TU berlinde ? yani çok kişi alsa bile hepsi mezun olamıyordur çünkü sanırsam 3 kere kalınca atılıyorsun. Bende BWL istiyorum ama korkuyorum çok ağır matematik vardır diye