Giris yapamayanlarin dikkatine
  • Sifremi unuttum özelligini kullanarak yeni sifre talebinde bulunmalisiniz.
    • Öncelikle gelen maildeki linke tiklayip, yeni sifreyi aktif hale getirin
    • Daha sonra maildeki yeni sifre ile giris yapin.
    • Yeni sifre belirlemek icin giris yaptiktan sonra buraya tiklayin
  • Mail adresi güncel olmadigi icin maili alamayanlar bu baslik altinda cözüme ulasabilirler.
  • Buradan yeni sistemle ilgili hata, sikayet, tavsiye, memnuniyet vs gibi konularda fikrinizi iletebilirsiniz.

transkript

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
elipsisi

transkript

Mesajgönderen elipsisi » Çrş Haz 05, 2019 7:21 pm

merhaba,
almanyada tu darmstadt ve braunschweig'a mekatronik ve elektronik için başvuru yapıyorum şu an. türkiyede olduğum üniversitede 2. sınıftayım ve ortalamam çok kötü. lise diploma notu 80 ve üniversite yerleşme puanım 440. almanyada ders saydırma gibi bir niyetim yok. açıkçası tamamen baştan almak istiyorum eğitimimi ve transkripti göndermek istemiyorum. bu arada bölümler nc frei ama yine de endişeliyim ve kararsızım gönderip göndermeme konusunda. benden istenen belgelerin listesinde eğitim sürecimin transkiptleri istendi, özellikle üniversite ya da lise diye belirtilmemiş. ikilemdeyim. yardımcı olabilecek veya daha önce bu şekilde giden birileri varsa dönüş yapabilirlerse çok sevinirim
hesopatrm

Re: transkript

Mesajgönderen hesopatrm » Çrş Haz 05, 2019 8:52 pm

lisans için başvuruyorsan oraya şu anki üniversite transkriptini yollaman gerekmiyor,lise yeterli olur.
elipsisi

Mesajgönderen elipsisi » Çrş Haz 05, 2019 10:59 pm

Ben başvuru yaparken sorduğu birkac soru vardı online başvuru sırasında. Açıkçası orada verdiğim herhangi bir cevaptan dolayı problem çıkar mı diye düşünüyorum. Soru da şu "haben sie bereits einer An einer hochschule studiert". Ja desem transkript ister mi 😂 nein dersem şu an kaydım var problem olur mu? İki arada bir derede kaldım ahahahah
emrkrn123

Mesajgönderen emrkrn123 » Çrş Haz 05, 2019 11:53 pm

elipsisi yazdı:
Çrş Haz 05, 2019 10:59 pm
Ben başvuru yaparken sorduğu birkac soru vardı online başvuru sırasında. Açıkçası orada verdiğim herhangi bir cevaptan dolayı problem çıkar mı diye düşünüyorum. Soru da şu "haben sie bereits einer An einer hochschule studiert". Ja desem transkript ister mi 😂 nein dersem şu an kaydım var problem olur mu? İki arada bir derede kaldım ahahahah
Ayni durumu bende basvuru zamaninda yasamistim.Üniversitede okumama ragmen uni assist basvurusunda hayir demistim sonradan sorun olur mu diye cok düsünmüstüm.Hala sorun olur mu bilmiyorum. :D Bildigim kadariyla Uni-assist üzerinden basvurunca evet dersen transkript yollaman gerekiyo ama okullar icin o kadar önemli degil diye biliyorum Transkript.DIger basvurdugum Unilere(uniassistle anlasmali olmayanlar) Türkiyede uniye kayitli oldumu söylemistim ama Transkript istememislerdi.
elipsisi

Mesajgönderen elipsisi » Prş Haz 06, 2019 10:35 am

Cidden teşekkür ederim, içim rahatladı :)
BAYRAMREİS(VR)

Mesajgönderen BAYRAMREİS(VR) » Cmt Haz 15, 2019 5:53 pm

Ben şuan 1 sınıfı bitirdim ve derslerim çok kötü. Ayni soru benim kafamda da vardı ama bir sıkıntı çıkmadı kabul aldım TU Darmstadt dan. İçin rahat olsun.
gzmm

Mesajgönderen gzmm » Pzr Haz 16, 2019 12:00 am

Merhaba , aynı sorun benim de kafama takılıyor. 1 sınıfım daha 2. dönem tamamlanmadı. ortalamam kötü almanyadaki üniversitelerde başka bir bölüme başvuracağım zaten. sonuç olarak siz "haben sie bereits einer An einer hochschule studiert" sorusuna evet mi hayır mı dediniz. bir de lebenslauf var oraya da başladığınız üniversiteyi yazmadınız mı yıl boş kalıyor çünkü. evet dediğiniz halde uni asisste transkript yollamadınız ve sorun olmadı mı?
AleynaP

Mesajgönderen AleynaP » Pzt Haz 17, 2019 2:39 am

Aynen benim de transkript konusu kafama takıldı. Ben uniassist e okuduğum üniversiteyi yazdım fakat transkripti yüklemedim, sorun olacağını da düşünmüyorum. Fakat Bayreuth üniversitesi kendi online portalında lise transkripti dışında "Transcript of Records" diye bir bölüm daha eklemiş. Ben de bunu belirterek okula "Ben ilk dönem için başvuracağım yine de bu belgeyi yüklemem gerekiyor mu ?" şeklinde mail attım. Şu şekilde cevap geldi, bu yüzden transkripti yüklemeye karar verdim:

"Wenn Sie in Ihrem Heimatland bereits studiert haben, dann ja, Sie müssen das Transcript über Ihr bisheriges Studium mit hochladen - sowohl in Originalsprache als auch als deutsche oder englische Übersetzung."

Ayrıca Bonn Üniversitesi ise transkript için şunu yazmış :

•ggf. Nachweis erfolgreicher Studienzeiten = Fächer- und Notenübersicht für jedes einzelne Semester im Heimatland

Burada eğer gerekiyorsa diye yazdığı için Bonn a göndermeyi düşünmüyorum. Transkript okula devam etmediğim için FF' ler ile dolu :|

(ggf. =gegebenenfalls )
elipsisi

Mesajgönderen elipsisi » Sal Ağu 13, 2019 4:37 pm

ben bu mesajı yazdıktan sonra danışmanlık almaya başladım açıkçası bu sorunlarla baş edemediğim için. yedi okula transkript göndermeden başvurup beşinden kabul aldım. bir red hanoverden geldi onun dışında sadece tu darmstadt'tan cevap bekliyorum.yukarıda yazdığım soruya cevap vermedim yani bu siteden danışmanlık aldığım için direkt başvuruları danışman yaptı. o sorunun cevabı ja mı nein mı hala bilmiyorum açıkçası :D
gzmm

Mesajgönderen gzmm » Cmt Ağu 17, 2019 3:06 pm

gzmm yazdı:
Pzr Haz 16, 2019 12:00 am
Merhaba , aynı sorun benim de kafama takılıyor. 1 sınıfım daha 2. dönem tamamlanmadı. ortalamam kötü almanyadaki üniversitelerde başka bir bölüme başvuracağım zaten. sonuç olarak siz "haben sie bereits einer An einer hochschule studiert" sorusuna evet mi hayır mı dediniz. bir de lebenslauf var oraya da başladığınız üniversiteyi yazmadınız mı yıl boş kalıyor çünkü. evet dediğiniz halde uni asisste transkript yollamadınız ve sorun olmadı mı?
Transkript yollamadan kabul aldım sıkıntı olmadı.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir