Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Başvurma hakkında soru

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
alican1

Başvurma hakkında soru

Mesaj gönderen alican1 » Çrş May 29, 2019 7:24 pm

Arkadaşlar benim bildiğim almanya da üniversite okumak için türkiyede 4 yıllık bir üniversite kazanıp okulu dondurup kazandı belgesi ile başvurmak şeklinde ama almanya daki küzenin ile konuştum onun dediğine göre çok düşük bir ihtimal yüz binlerce insan başvuruyor falan gelemezsin onun yerine türkiye de 1 yıl oku sonra erasmus yap falan sonra da yüksek lisansa gel dedi ben ise direk lisans eğitimimi almanyada almayı planlıyordum gidenler çok var 1-2 üniversiteye de başvurmam başvurabildiğim kadar başvurcam sizce ne yapmalıyım kafam çok karış yardımcı olursanız sevinirim

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Başvurma hakkında soru

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 31, 2019 10:38 am

Birincisi Almanya ya geleceksen yapacagin ilk is, Almanya da dogup büyüyen veya uzun süre Almanya da yasayan Türkleri dinlemeyeceksin. Onlara güvenip de sakin gelme ayrica Almanya ya. Belirli bir prosedür var, o prosedürleri yerine getirirsen gelebilirsin tabiki.

Genel bilgiler:

https://www.deutschstudent.com/almanyada-egitim/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com