Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Nc frei bölümler kabul şartları

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
derdiedas

Nc frei bölümler kabul şartları

Mesaj gönderen derdiedas » Cmt May 25, 2019 7:22 pm

Arkadaşlar merhaba, nc frei (bachelor) olan bölümler mesela informatik gibi bölümlerde nc frei olduğu için direkt her başvuranı alıyorlar mı yoksa belirli bir şartları var mı? Mesela lise diploma notu 70-75 üstü olmalı gibi veya başka bir koşul var mı?

Metalwave

Re: Nc frei bölümler kabul şartları

Mesaj gönderen Metalwave » Çrş Haz 05, 2019 6:45 pm

Evet Nc (numerus clausus) frei bölümler her hangi bir puan şartı gerektirmiyor fakat üniversiteden üniversiteye değişiklik gösteren bazı ön şartlar istiyor olabilir mesela o bölümle alakalı staj yapmış olmak vs. gibi. Bunu yine baş vuracağın üniversitenin sitesinde bölümün ile alakalı kabul şartları kısmında daha net öğrenebilirsin.

derdiedas

Mesaj gönderen derdiedas » Çrş Haz 05, 2019 11:39 pm

Metalwave yazdı: Çrş Haz 05, 2019 6:45 pm Evet Nc (numerus clausus) frei bölümler her hangi bir puan şartı gerektirmiyor fakat üniversiteden üniversiteye değişiklik gösteren bazı ön şartlar istiyor olabilir mesela o bölümle alakalı staj yapmış olmak vs. gibi. Bunu yine baş vuracağın üniversitenin sitesinde bölümün ile alakalı kabul şartları kısmında daha net öğrenebilirsin.
Çoğu üniversitenin ön şartlarını inceledim ama herhangi bir şart göstermemişler başvuru olmadan 10. aya kadar bölüme yazılabilirsiniz diyor.Yani ohne Bewerbung nur Einschreibung.Biraz garip geldi herkesi kabul mü ediyorlar yani?

nergisoz

Mesaj gönderen nergisoz » Prş Haz 06, 2019 12:07 pm

derdiedas yazdı: Çrş Haz 05, 2019 11:39 pm Çoğu üniversitenin ön şartlarını inceledim ama herhangi bir şart göstermemişler başvuru olmadan 10. aya kadar bölüme yazılabilirsiniz diyor.Yani ohne Bewerbung nur Einschreibung.Biraz garip geldi herkesi kabul mü ediyorlar yani?
bu avrupa vatandaşı öğrenciler için geçerli bildiğim kadarıyla, yabancılarda süreç farklı işliyor. yabancı öğrenciler için olan başvuru şartlarına bakmalısın

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Prş Haz 06, 2019 4:38 pm

nergisoz yazdı: Prş Haz 06, 2019 12:07 pm bu avrupa vatandaşı öğrenciler için geçerli bildiğim kadarıyla, yabancılarda süreç farklı işliyor. yabancı öğrenciler için olan başvuru şartlarına bakmalısın
Ben alman vatandaşıyım. Yös sınavına gireceğim. Gitmek istediğim üniversite Nc Frei. Nasıl bir süreç işler?

besyan

Mesaj gönderen besyan » Cum Haz 14, 2019 9:50 pm

Selam bana da yardımcı olabilir misiniz? NC frei ne demek bende. Almanya da üniversite okumak istiyorum lise diploma notu ile nasıl girerim Alman vatandaşiyim aydinlatirsaniz bı çok iyi olur.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 17, 2019 11:21 am

dabadee yazdı: Prş Haz 06, 2019 4:38 pm Ben alman vatandaşıyım. Yös sınavına gireceğim. Gitmek istediğim üniversite Nc Frei. Nasıl bir süreç işler?
Liseyi Türkiye de bitirdiyseniz ve bitirdiginiz lise meslek lisesi veya imam hatip degilse, YÖS de 4 yillik bir üniversite kazanip sonra Almanya ya gelip hazirlik egitimini tamamlayip, dsh veya testdaf gibi almanca sinavlarindan birini gectikten sonra direk üniversiteye egitim icin basvuru yapacaksiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Haz 17, 2019 11:22 am

besyan yazdı: Cum Haz 14, 2019 9:50 pm Selam bana da yardımcı olabilir misiniz? NC frei ne demek bende. Almanya da üniversite okumak istiyorum lise diploma notu ile nasıl girerim Alman vatandaşiyim aydinlatirsaniz bı çok iyi olur.
Asagidaki linkleri inceleyin lütfen:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... kuyabilir/

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... /nc-nedir/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cmt Haz 22, 2019 10:48 am

Paylaştığın linkler için teşekkürler. Ben sadece alman vatandaşıyım ve mavi kartım var. Yös sınavına gireceğim. Ön kabul için bendede sertikifa isterler mi? Yada almanyada kendi imkanlarım ile 1,5 yıl dil kursuna gitsem üniversiteye başvurunca testdaf ister mi?

maik09

Mesaj gönderen maik09 » Pzr Ara 25, 2022 11:43 am

Physiker yazdı: Pzt Haz 17, 2019 11:21 am Liseyi Türkiye de bitirdiyseniz ve bitirdiginiz lise meslek lisesi veya imam hatip degilse, YÖS de 4 yillik bir üniversite kazanip sonra Almanya ya gelip hazirlik egitimini tamamlayip, dsh veya testdaf gibi almanca sinavlarindan birini gectikten sonra direk üniversiteye egitim icin basvuru yapacaksiniz.
Meslek lisesi mezunu olursak nasıl oluyor benim bölümüm anadolu ve teknik lisesi olarak geçiyor makine bölümündeyim diğer liseliler gibi tüm dersleri gördüm + bölüm dersleri aldım ben 4 yıllık üniversite kazanıp nc puanını çevirip üniversitelere başvuru yapamaz mıyım?

killfightdie

Mesaj gönderen killfightdie » Pzr Ara 25, 2022 11:51 am

maik09 yazdı: Pzr Ara 25, 2022 11:43 am Meslek lisesi mezunu olursak nasıl oluyor benim bölümüm anadolu ve teknik lisesi olarak geçiyor makine bölümündeyim diğer liseliler gibi tüm dersleri gördüm + bölüm dersleri aldım ben 4 yıllık üniversite kazanıp nc puanını çevirip üniversitelere başvuru yapamaz mıyım?
Meslek Lisesi mezunlarının direkt olarak başvuru hakkı yok, 4 yıllık bölümü kazanıp ilk sene tüm derslerden geçtikten sonra(1. seneyi bitirdikten sonra) direkt başvuru hakkın olur veya ön lisans bitirirsen yine bölümünle alakalı bölümlere direkt başvuru hakkın olur.

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... ienkolleg/

anladım.1

Mesaj gönderen anladım.1 » Pzr Haz 11, 2023 3:46 pm

1 sene bekledikten sonra başvurular başliyacak ya mesela o 1 senede okula gitmediysek ama öğrenci belgemiz var ise hala kabul edilir miyiz?
Alman vatandaşıyım
Bide iktisat okuyup Almanyada informatik başvuru yapabilir miyiz?