Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Bölüm Değişikliği

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
papagei

Almanya'da Bölüm Değişikliği

Mesaj gönderen papagei » Sal May 14, 2019 6:32 pm

Arkadaşlar merhaba,

Ben Türkiye'de Türk Alman Universitesinde endüstri mühendisliği bölümünde okuyordum ve amacım Almanya'da da bu bölümü okumaktı. Ancak WWU Münster'den İşletme (Betriebswirtschaftslehre) bölümünden kabul alınca burada okula başladım fakat bölümümümden memnun değilim. Önümüzdeki dönem başka bir üniversitedeki endüstri mühendisliğine başvurmak istiyorum. Sizlere sorum şu:

Şuanda hala Türk Alman Universitesinde endüstri okuyor olarak gözüküyorum. Türkiye'den aldığım öğrenci belgesiyle mi başvuru yapmalıyım yoksa Almanya'daki okulumdan aldığım öğrenci belgesini mi kullanmalıyım. Kafamı karıştıran konu şu Türkiye'de işletmeden endüstri mühendisliğine geçmek zordur bu sistem Almanya'da nasıl? Bu konu hakkında bildiklerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Almanya'da Bölüm Değişikliği

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 17, 2019 12:29 am

Her ikisiyle basvuru yap.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

fatihsayin02

Re: Almanya'da Bölüm Değişikliği

Mesaj gönderen fatihsayin02 » Cum May 17, 2019 1:21 am

Merhaba,size iki sorum var cevaplarsanız sevinirim.
Türk alman nasıl bir üniversite ? endüstri ve bilgisayar mühendisliği bölümleri nasıl ?
Teşekkürler