Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bu üniversiteler sizce nasıl?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ferhatttkck

Bu üniversiteler sizce nasıl?

Mesaj gönderen ferhatttkck » Cum May 10, 2019 2:15 pm

University of Düsseldorf

University of Bonn

University of Koblenz-Landau

RWTH Aachen University

Psikoloji yüksek lisans için başvuracagım.Bu üniversitelerin dışına çıkamıyorum.Sanırım bunlar ücretsiz eğitim verıyor.
Bu okullara kendi sitesinden ücretsiz başvuru yapabılır mıyım? Son olarak bu okullardan hangisi iyidir?

ferhatttkck

Re: Bu üniversiteler sizce nasıl?

Mesaj gönderen ferhatttkck » Cum May 10, 2019 3:15 pm

konu silinebilir

convivencia

Mesaj gönderen convivencia » Cmt May 11, 2019 10:44 pm

ferhatttkck yazdı: Cum May 10, 2019 2:15 pm University of Düsseldorf

University of Bonn

University of Koblenz-Landau

RWTH Aachen University

Psikoloji yüksek lisans için başvuracagım.Bu üniversitelerin dışına çıkamıyorum.Sanırım bunlar ücretsiz eğitim verıyor.
Bu okullara kendi sitesinden ücretsiz başvuru yapabılır mıyım? Son olarak bu okullardan hangisi iyidir?
Merhaba,

Hangi alanda yl yapacaksınız? Düsseldorf Üniversitesi deneysel biyopsikoloji laboratuarında staj yaptım. Belki daha spesifik sorular sorarsanız yardımcı olabiliriz. Tam olarak merak ettiğiniz nedir?

ferhatttkck

Mesaj gönderen ferhatttkck » Pzr May 12, 2019 12:42 am

convivencia yazdı: Cmt May 11, 2019 10:44 pm Merhaba,

Hangi alanda yl yapacaksınız? Düsseldorf Üniversitesi deneysel biyopsikoloji laboratuarında staj yaptım. Belki daha spesifik sorular sorarsanız yardımcı olabiliriz. Tam olarak merak ettiğiniz nedir?
hocam kölnde kalacak yerim var.sadece bu 4 üniversiteye girebilme şansım var.
paderborndan şartlı kabul alıp kölnde dıl kursuna gıtmeyı, c1 aldıktan sonra yazdıgım 4 unıden bırıne gıtmek ıstıyorum dusseldorf da bunlardan bırısi.

3.25 ile mezun olacagım bu sene.hiç bir uzatmamda yok. ingilizcem a2.

almanca için ise a2 için sertifikası almak için evde internetten almanca çalışmaktayım.ayrıca 5bin tl mıktarda param var.daha fazlasını bırıktırmek ıcın iş aramaktayım.seneye bu gunlerde bırıkmıs param ıle dıl kursu parasını karşılamak ve gitmek istiyorum.

araştırdıgım üniversiteler sanırım genel psikolojı uzerine master vermekte. Siz suan ne yapmaktasınız deneyımınız nasıldı? ayrıca almanca oldugu ıcın psıkolojı okumakta çok zorlandınız mı? almanca egitim hikayenizi ve egitim geçmişinizi ögrenmek isterim

convivencia

Mesaj gönderen convivencia » Pzr May 12, 2019 5:23 am

ferhatttkck yazdı: Pzr May 12, 2019 12:42 am hocam kölnde kalacak yerim var.sadece bu 4 üniversiteye girebilme şansım var.
paderborndan şartlı kabul alıp kölnde dıl kursuna gıtmeyı, c1 aldıktan sonra yazdıgım 4 unıden bırıne gıtmek ıstıyorum dusseldorf da bunlardan bırısi.

3.25 ile mezun olacagım bu sene.hiç bir uzatmamda yok. ingilizcem a2.

almanca için ise a2 için sertifikası almak için evde internetten almanca çalışmaktayım.ayrıca 5bin tl mıktarda param var.daha fazlasını bırıktırmek ıcın iş aramaktayım.seneye bu gunlerde bırıkmıs param ıle dıl kursu parasını karşılamak ve gitmek istiyorum.

araştırdıgım üniversiteler sanırım genel psikolojı uzerine master vermekte. Siz suan ne yapmaktasınız deneyımınız nasıldı? ayrıca almanca oldugu ıcın psıkolojı okumakta çok zorlandınız mı? almanca egitim hikayenizi ve egitim geçmişinizi ögrenmek isterim
Ben stajımı İngilizce yaptım. Bu sebeple Almanca konusunda bir şey söyleyemeyeceğim. Fakat anladığım kadarıyla Düsseldorf diğer okullara nispeten daha kolay kabul veren bir okul. Master programında okuyan arkadaşlarım vardı birkaç tez savunmasına girme şansım oldu, memnun gibiydiler. Genel psikoloji isminde olsa dahi girdikten sonra alan seçmenizi istiyorlar genellikle ve aynı zamanda bir araştırma grubuna dahil olmanızı. 10-11 tane araştırma grubu var. İnternet sitesi İngilizce ve Almanca kullanılabilir oradan ya da daad.de'den de bakabilirsiniz. Kendi araştırma grubum olan deneysel biyopsikolojiden bahsedecek olursam, 3-4 lab ve beyin görüntüleme ve diğer ölçümler için gerekli teçhizatın olduğu bir araştırma ortamı var. İstediğiniz çalışmayı yapmak için gerekli ortam ve ihtiyaçlar sağlanıyor. Ek olarak Düsseldorf o bölgenin en güzel şehri bana göre. 3.25 ortalama ile dil şartlarını sağlarsanız kabul edilebileceğinizi düşünüyorum. Köln'den gidip gelmek çok kolay olmayabilir. Yani şehir içi ulaşımlarla birlikte en az 1.5 saat sürer bence. Günde 3 saat yol az değil. Maddi konuda ise eğer kalacak yere para ödemeyecekseniz ulaşım ve dil kursu ücreterini dahil etmezsek aylık 300 euronuz olması gerekir. Bu öiktar yeterli olur hesabınızı buna göre yapabilirsiniz.
Psikolojiyi Almanca okumak kolay değil hakikaten. Ek olarak psikoloji literatürünün yüzde 90'ının İngilizce olduğu düşünülürse İngilizce bilmeniz de beklenecektir. Belki belgelemeniz istenmez ama kaynaklar çoğunlukla İngilizce takdir edersiniz ki. İngilizce bilmeyen birine hiç rastlamadım bölümde. Tavsiye ederim, Almanca biliyor olsam Düsseldorf'u mutlaka düşünürdüm.
Bol şans