Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Belge Onayi Hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
josnin

Belge Onayi Hakkinda

Mesaj gönderen josnin » Cmt May 04, 2019 11:10 am

Herkese iyi günler dilerim. Benim suan elimde tüm belgelerimin cevirileri mevcut(Ösym kazandi belgem,lise diplomam,lise transkriptim,üniversite icin mektubum,CV,dil belgem). Bunlara konsolosluk onayi gerekiyor mu ? Yoksa almanca ceviri oldugu icin direk gönderebilir miyim? Sonucta türkce belge göndermeyecegim fotokopisini cektirip de onaylatmama gerek yok. Forumda konsoloslugun cevirileri onaylamadigini okudum,o halde belgeleri bu sekilde üniversiteye gönderirsem sorun olmaz degil mi ?
Simdiden okuyan ve yanitlayan herkese tesekkürlerimi sunarim. Iyi günler.

herr_sieben

Re: Belge Onayi Hakkinda

Mesaj gönderen herr_sieben » Cmt May 04, 2019 11:49 am

josnin yazdı: Cmt May 04, 2019 11:10 am Herkese iyi günler dilerim. Benim suan elimde tüm belgelerimin cevirileri mevcut(Ösym kazandi belgem,lise diplomam,lise transkriptim,üniversite icin mektubum,CV,dil belgem). Bunlara konsolosluk onayi gerekiyor mu ? Yoksa almanca ceviri oldugu icin direk gönderebilir miyim? Sonucta türkce belge göndermeyecegim fotokopisini cektirip de onaylatmama gerek yok. Forumda konsoloslugun cevirileri onaylamadigini okudum,o halde belgeleri bu sekilde üniversiteye gönderirsem sorun olmaz degil mi ?
Simdiden okuyan ve yanitlayan herkese tesekkürlerimi sunarim. Iyi günler.
konsoloslukdan onay yaptırman gerekiyo sonucta resmi evrak niteliği taşımalı ;okul başvuruların için gerekli olacagından randevunu al ve onaylarını yaptır sonrada okullara gönder(onay ücreti alınmıyor )

josnin

Mesaj gönderen josnin » Cmt May 04, 2019 11:53 am

herr_sieben yazdı: Cmt May 04, 2019 11:49 am konsoloslukdan onay yaptırman gerekiyo sonucta resmi evrak niteliği taşımalı ;okul başvuruların için gerekli olacagından randevunu al ve onaylarını yaptır sonrada okullara gönder(onay ücreti alınmıyor )
Öncelikle cok sagol cevap verdigin icin. Konsolosluk Istanbul‘da onaylamiyor dedi cevirmen onun yerine Türkcesinin kopyasini onaylatip yanina da cevirisini ekleyip göndersem olur mu ?

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Cmt May 04, 2019 2:05 pm

Benim 2 gun once randevum vardi. Cevirileri onaylamadi, sadece orjinal belgelerin fotokopilerini onayladi.

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Cmt May 04, 2019 7:02 pm

josnin yazdı: Cmt May 04, 2019 11:53 am Öncelikle cok sagol cevap verdigin icin. Konsolosluk Istanbul‘da onaylamiyor dedi cevirmen onun yerine Türkcesinin kopyasini onaylatip yanina da cevirisini ekleyip göndersem olur mu ?
sadece orjinal belgeler onaylanıyor bu dogru ama ikinci bir alternatifte apostil işlemleri onuda noterden onaylatıp valilik veya kaymakamlıkdan aposdilletebilirsin

josnin

Mesaj gönderen josnin » Cmt May 04, 2019 11:09 pm

hamit56 yazdı: Cmt May 04, 2019 2:05 pm Benim 2 gun once randevum vardi. Cevirileri onaylamadi, sadece orjinal belgelerin fotokopilerini onayladi.
Anladim cok tesekkür ederim.

josnin

Mesaj gönderen josnin » Cmt May 04, 2019 11:10 pm

herr_sieben yazdı: Cmt May 04, 2019 7:02 pm sadece orjinal belgeler onaylanıyor bu dogru ama ikinci bir alternatifte apostil işlemleri onuda noterden onaylatıp valilik veya kaymakamlıkdan aposdilletebilirsin
Forumda okumus oldugum bir kac baslik altinda gördügüm kadariyla yeminli tercüman isleminden sonra herhangi bir onay gerekmiyormus o belgeye. Herhangi bir bilginiz var mi ?

hamit56

Mesaj gönderen hamit56 » Pzr May 05, 2019 7:59 am

josnin yazdı: Cmt May 04, 2019 11:10 pm Forumda okumus oldugum bir kac baslik altinda gördügüm kadariyla yeminli tercüman isleminden sonra herhangi bir onay gerekmiyormus o belgeye. Herhangi bir bilginiz var mi ?
Bende bazi basliklarda yeminli tercuman yeterli diye okudum ama benimde net bir bilgim yok malesef.