Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Su an Almanya’dayim ama....

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
heqel

Su an Almanya’dayim ama....

Mesaj gönderen heqel » Sal Nis 23, 2019 6:07 am

Merhaba Arkadaşlar,
Şu an Almanyadayim ama şu şartlı kabulün mantığını anlayamadım..

b2 kursundayim ancak Temmuz ayına kadar dsh 2 veya testDaf 4 alma şansım yok, göründüğü kadarıyla.

Ancak, örneğin, Temmuz ayında testDaf var ve onu geçebileceğime inanıyorum.

Bu durumda, üniversitelere şunu deme şansım var mıdır?

-> ‘bakın benim b1 Goethe sertifikam var ve b2, c1 i de burada bitirdim. Beni kabul edin, en geç Eylül’e kadar tdn-4 veya dsh-2’yi size ulaştırırım’ (kabaca :D)

Bilgisi olan beri gelsin

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Su an Almanya’dayim ama....

Mesaj gönderen Physiker » Sal Nis 23, 2019 2:03 pm

Eger üniversitede basvuru yapacagin bölümde nc yoksa veya eylül ayinda kendi bünyesinde dsh yapiyorsa o dedigini belirtip basvuru yapabilirsin:

Eylül de dsh yapan üniversitelerin listesi:

http://dsh.de/dsh-termine
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

heqel

Mesaj gönderen heqel » Sal Nis 23, 2019 2:08 pm

Physiker yazdı: Sal Nis 23, 2019 2:03 pm Eger üniversitede basvuru yapacagin bölümde nc yoksa veya eylül ayinda kendi bünyesinde dsh yapiyorsa o dedigini belirtip basvuru yapabilirsin:

Eylül de dsh yapan üniversitelerin listesi:

http://dsh.de/dsh-termine
Teşekkürler Gürkan bey!:)

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Nis 23, 2019 10:00 pm

sartli kabul dedigin tam olarak o , diyorsun bak benim b2 belgesi var ben sana kaydimi yapayim simdi belgelerimi göndereyim her seyi sadece dil belgesi kalsin dersler baslayana kadarda onu sana getircem. Eger istedigin okul b2 ile sartli kabul veriyorsa onlarda tamam diyor ve götürüyorsun tabi okul seni kabul ederse yani bu bir sürec o yüzden birden fazla üniye basvurmani öneririm
Arkadaslar ben erkegim =)

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Sal Nis 30, 2019 3:13 pm

Ben de merak ediyorum bu konuyu fakat bu konu hakkında Hochschule sayfalarında detaylı bir yazi bulamadım. NRW´de bir HS`ye kaydolup bir sonraki Semester ya da belirli bir süre sonra DSH-2 belgemi vermek istiyorum. Bildiginiz HS var mi bu konu icin?
"Hepimiz yıldız tozuyuz."

mandalina

Mesaj gönderen mandalina » Çrş May 01, 2019 10:56 am

Arkadaşlar bende üniversitelerden şartlı kabul almak istiyorum. B1 Sertifikam, B2.1 katılım belgem B2.2 öğrenci belgem var (Goethe Ins.'de). Şimdi benim okullara başvuru yaparken WiSo 2019/2020 'ye mi başvurmam gerekiyor. Yoksa asıl başlayabileceğim dönem için mi başvuruda bulunmam lazım.
Şöyle mi oluyor: Ben WiSo 2019/2020 dönemine şartlı kabul için başvuruyorum. Okul hayır senin dil yeterliliğin yok. Şu dönem başlayacaksın mı diyor?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş May 02, 2019 11:45 am

Öncelikle elindeki sertifika ile sartli kabul veren ünileri bulman lazim. Üniversitenin sayfasinda nasil ve neye basvuru yapman gerektigi yazar. O belge ile sanirim direk dsh hazirlik kurslarina gidebilirsin. Bir cok üniversitede sansin olur yani. Yukarda Physiker in yazdiklari da direk seni ilgilendiriyor aslinda.

heqel

Mesaj gönderen heqel » Cmt May 04, 2019 4:31 am

kiss25 yazdı: Sal Nis 23, 2019 10:00 pm sartli kabul dedigin tam olarak o , diyorsun bak benim b2 belgesi var ben sana kaydimi yapayim simdi belgelerimi göndereyim her seyi sadece dil belgesi kalsin dersler baslayana kadarda onu sana getircem. Eger istedigin okul b2 ile sartli kabul veriyorsa onlarda tamam diyor ve götürüyorsun tabi okul seni kabul ederse yani bu bir sürec o yüzden birden fazla üniye basvurmani öneririm
Cevabın için teşekkür ederim Kiss25.

Anlamak adına soruyorum,

Ben şu an C1’e devam ediyorum. B2 Kurs Katılım belgem var. Ayrıca, B1 Goethe Sertifikam var.
B1/A2/A1 ile şartlı kabul veren okullara, B1 Goethe Z. ile başvurursam, şartlı kabul geldikten sonra ne zamana kadar belgeyi yetiştirmem gerekir? Bunun bi’ süresi var mı?
Veya, ‘ben size Eylül olmadan belgeyi getiririm’ bilgisini onlara nasıl, hangi yolla ileteceğim? Yoksa bunu belirtmeme gerek yok mu?
Temmuz ayındaki testDaf sınavını hedefliyorum. Açıklanmasını en iyi ihtimalle Ağustos’u bulur. Eğer geçmişsem kış döneminde okula başlamak istiyorum.
(Başvuracağım üniversite/bölümleri NC’siz)

Saygılarımla

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cmt May 04, 2019 11:55 am

heqel yazdı: Cmt May 04, 2019 4:31 am Cevabın için teşekkür ederim Kiss25.

Anlamak adına soruyorum,

Ben şu an C1’e devam ediyorum. B2 Kurs Katılım belgem var. Ayrıca, B1 Goethe Sertifikam var.
B1/A2/A1 ile şartlı kabul veren okullara, B1 Goethe Z. ile başvurursam, şartlı kabul geldikten sonra ne zamana kadar belgeyi yetiştirmem gerekir? Bunun bi’ süresi var mı?
Veya, ‘ben size Eylül olmadan belgeyi getiririm’ bilgisini onlara nasıl, hangi yolla ileteceğim? Yoksa bunu belirtmeme gerek yok mu?
Temmuz ayındaki testDaf sınavını hedefliyorum. Açıklanmasını en iyi ihtimalle Ağustos’u bulur. Eğer geçmişsem kış döneminde okula başlamak istiyorum.
(Başvuracağım üniversite/bölümleri NC’siz)

Saygılarımla
Bunlari okullar karar verir. Sartli kabulu alirsin, sonrasinda ya üstünde yazar yazmazsa da okulla iletisime gecersin bakin sartli kabul aldim ama bu dil evragimi ne zamana kadar getirmem gerekiyor diye. Bazi okullar belki hic böyle bir sey yapmaz, bazilari belki son 10 güne kadar dersler baslamadan önce zaman verir bilemem. Dedigim gibi en iyisi üniversitelere mail atip durumu aciklayip bilgi almak. Eger kendin birebir gidebiliyorsan ünversiteye yakinsa sayet kaldigin yere, gidip birebir görüsüp derdini anlatabilirsin. Ben böyle yapmistim(ayni sehirdeydi üni) faydasini da görmüstüm. Cünkü kisi beni tanimisti artik, isin pesinden kostugumu bunu gercekten istedigimi, caba serfettigimi, benim icin önemli oldugunu görünce yardimcida olmustu
Arkadaslar ben erkegim =)

heqel

Mesaj gönderen heqel » Cmt May 04, 2019 4:06 pm

kiss25 yazdı: Cmt May 04, 2019 11:55 am Bunlari okullar karar verir. Sartli kabulu alirsin, sonrasinda ya üstünde yazar yazmazsa da okulla iletisime gecersin bakin sartli kabul aldim ama bu dil evragimi ne zamana kadar getirmem gerekiyor diye. Bazi okullar belki hic böyle bir sey yapmaz, bazilari belki son 10 güne kadar dersler baslamadan önce zaman verir bilemem. Dedigim gibi en iyisi üniversitelere mail atip durumu aciklayip bilgi almak. Eger kendin birebir gidebiliyorsan ünversiteye yakinsa sayet kaldigin yere, gidip birebir görüsüp derdini anlatabilirsin. Ben böyle yapmistim(ayni sehirdeydi üni) faydasini da görmüstüm. Cünkü kisi beni tanimisti artik, isin pesinden kostugumu bunu gercekten istedigimi, caba serfettigimi, benim icin önemli oldugunu görünce yardimcida olmustu
Anladım Kiss25. Teşekkür ederim.