Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya da Master

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Ali Özhan

Almanya da Master

Mesaj gönderen Ali Özhan » Cum Nis 19, 2019 8:09 pm

Arkadaşlar mrb ,
istanbulda Almanca Öğretmenliği yapıyorum .Ama almanyada , Almanca öğretmenliğine yakın bir bölümde Master yapmak istiyorum hangi bölümü önerebilirsiniz ? ŞARTLAR nelerdir ve Fachhochschuleler de master yapabilirmiyim ?

kiss25

Re: Almanya da Master

Mesaj gönderen kiss25 » Cum Nis 19, 2019 10:12 pm

Hocam Almancaniz var sonuc olarak üniversitelerin sitesine girip, oradan bilgi alip kafaniza takilan sorulari direk ünviersiteye sorarsaniz daha iyi sonuc alirsiniz burada genelde almanca bilmeyenler sorun yasiyor forumda almancasi olanlar bence direk okullarin sayfalarindan baksalar forumda edineceklerinden daha hizli ve faydali bilgiler edinirler
Arkadaslar ben erkegim =)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Almanya da Master

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 21, 2019 10:03 pm

Ilk sart C1 seviyesinde almanca bildiginizi belirlemek. Dille ilgili bölümlerde yüksek lisans yapma sansiniz var, egitim bilimleri bölümünde de yüksek lisans yapabilirsiniz. Ama su bölümü oku, su daha iyi diye bir yorum yapamayiz. Ögretmen olacak kisiye sonucta büyüyünce sen su ol diye bir tavsiyede bulunmamiz dogru olmaz. Ikinci asamada da lisans ortalamasinin yüksek olmasi gerekiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com