Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da İngilizce Lisans Eğitimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
emreugurlu13

Almanya'da İngilizce Lisans Eğitimi

Mesaj gönderen emreugurlu13 » Cmt Nis 13, 2019 12:54 am

Herkese merhabalar. Ben şu anda Anadolu Üniversitesi'nde ingilizce işletme okumaktayım, 2. sınıfım ve bölümümü Almanya'da yine ingilizce okumak istiyorum. İlk olarak IELTS'e girdim ve 7 puan aldım fakat üniversiteye kabul bile edilsen en az B1 seviyesinde Almanca sertifikası gösteremezsen konsolosluk öğrenci vizesi vermiyor diye duydum. Konuyu araştırdım fakat pek de bir şey elde edemedim. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.

kiss25

Re: Almanya'da İngilizce Lisans Eğitimi

Mesaj gönderen kiss25 » Pzr Nis 14, 2019 1:25 pm

Okulun ielts ile aliyorsa böyle bir sart olmamasi lazim sadece belgen olursa ha bu adam gercekten almanyaya gidecek hem ing belgeside var almancasinida gelistiriyor kolay uyum saglamak icin diye pozitif bir düsünce olabilir. Almanya'da pek ingilizce bölüm duymadim ama ben belki buraya hangi bölümde ingilizce var yazarsan baska insanlarda faydalanabilir arayan cok cünkü ingilizce bölüm bildigim kadariyla
Arkadaslar ben erkegim =)

convivencia

Mesaj gönderen convivencia » Pzt Nis 15, 2019 7:40 pm

emreugurlu13 yazdı: Cmt Nis 13, 2019 12:54 am Herkese merhabalar. Ben şu anda Anadolu Üniversitesi'nde ingilizce işletme okumaktayım, 2. sınıfım ve bölümümü Almanya'da yine ingilizce okumak istiyorum. İlk olarak IELTS'e girdim ve 7 puan aldım fakat üniversiteye kabul bile edilsen en az B1 seviyesinde Almanca sertifikası gösteremezsen konsolosluk öğrenci vizesi vermiyor diye duydum. Konuyu araştırdım fakat pek de bir şey elde edemedim. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkür ederim.
Eğer eğitim dili İngilizce ise böyle bir şart yok. Almanca bilmeden Almanya'da okuyan bir sürü öğrenci var.

psklgery

Mesaj gönderen psklgery » Çrş Nis 17, 2019 12:49 pm

MERHABA ARKADAŞLAR, ARANIZDA ALMANYA 'DA PSİKOLOJİDEN İNGİLİZCE YÜKSEK LİSANS YAPMIŞ VEYA YAPMAYI DÜŞÜNEN VE YAHUT KAYDINI TAMAMLAMIŞ OLAN VAR MIDIR ?

emreugurlu13

Mesaj gönderen emreugurlu13 » Çrş Nis 24, 2019 10:33 pm

convivencia yazdı: Pzt Nis 15, 2019 7:40 pm Eğer eğitim dili İngilizce ise böyle bir şart yok. Almanca bilmeden Almanya'da okuyan bir sürü öğrenci var.
Okuma ayağına oraya yerleşmeye çalışan çok olmuş geçtiğimiz son yıllarda. Bir de Türk öğrencilerinin genel olarak başarısızlığı yüzünden yapıyorlarmış diye duydum.

convivencia

Mesaj gönderen convivencia » Cmt May 11, 2019 10:47 pm

emreugurlu13 yazdı: Çrş Nis 24, 2019 10:33 pm Okuma ayağına oraya yerleşmeye çalışan çok olmuş geçtiğimiz son yıllarda. Bir de Türk öğrencilerinin genel olarak başarısızlığı yüzünden yapıyorlarmış diye duydum.
Are German language skills always necessary?
Because the language is important for your studies, you will often have to present proof of proficiency in German when you apply. Exceptions are international degree programmes and certain postgraduate programmes.

https://www.daad.de/deutschland/nach-de ... -language/