Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Zulassungsfrei

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
deutschinformation

Zulassungsfrei

Mesaj gönderen deutschinformation » Cmt Nis 06, 2019 7:50 pm

Üniversitenin sayfasında şöyle bir şey gördüm:

Zulassung

Dieser Studiengang ist zulassungsfrei.

Zulassungsfrei dediğimiz kelime tam anlamıyla ne anlama geliyor?
Dil gereksinimini yerine getirince her şartta, kesin olarak kabul alabileceğimiz anlamına mı gelir?

Mardersahi

Re: Zulassungsfrei

Mesaj gönderen Mardersahi » Cmt Nis 06, 2019 8:55 pm

Şartları sağlayan herkes girebilir. Nc sınırlaması yani bir not sınırı yok demek

Masterkomm

Mesaj gönderen Masterkomm » Sal Nis 09, 2019 1:39 am

deutschinformation yazdı: Cmt Nis 06, 2019 7:50 pm Üniversitenin sayfasında şöyle bir şey gördüm:

Zulassung

Dil gereksinimini yerine getirince her şartta, kesin olarak kabul alabileceğimiz anlamına mı gelir?

hepsinde her sartta degil. ornegin master icin ba sirasinda su alanlarda su kadar krediniz olmali diyebilirler. lisansta demezler heralde bilmiyorum

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Çrş Nis 10, 2019 2:26 am

deutschinformation yazdı: Cmt Nis 06, 2019 7:50 pm Üniversitenin sayfasında şöyle bir şey gördüm:

Zulassung

Her şartta kesin kabul demek değil de üniversitenin belli şartları oluyor onları sağladığın an kabul alıyorsun. Mesela bizim ünide zulassungsfrei bölümden kabul almak için lise not ortalamanın 75'in üstünde olması gerekiyor diye bir şart vardı. Bu şartı sağlayan ve başvuru yapan herkes kayıt yapabiliyor. (Tabi ösym puanı önemli olmaksızın benzer bölümü tr de kazanmış olman ve dil seviyenin DSH-2 düzeyinde olması gerekiyor)

deutschinformation

Mesaj gönderen deutschinformation » Çrş Nis 10, 2019 5:07 pm

Wolf123 yazdı: Çrş Nis 10, 2019 2:26 am Her şartta kesin kabul demek değil de üniversitenin belli şartları oluyor onları sağladığın an kabul alıyorsun. Mesela bizim ünide zulassungsfrei bölümden kabul almak için lise not ortalamanın 75'in üstünde olması gerekiyor diye bir şart vardı. Bu şartı sağlayan ve başvuru yapan herkes kayıt yapabiliyor. (Tabi ösym puanı önemli olmaksızın benzer bölümü tr de kazanmış olman ve dil seviyenin DSH-2 düzeyinde olması gerekiyor)
sormamda bir sakınca yoksa hangi üniversitedesiniz?