Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ÜniAssist bekleme süresi hk.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
salii

ÜniAssist bekleme süresi hk.

Mesaj gönderen salii » Cum Nis 05, 2019 11:55 am

Arkadaşlar Merhaba,

ÜniAssist ile TU Berlin ve TU Münih'e başvuru yaptım. TU Münih VPD için başvuru istiyordu ve çok hızlı bir şekilde işlemi hallettiler. Status kısmında Data sent to university electronically (in case you applied for a VPD-University Preliminary Review Documentation (VPD) sent to you) yazıyor. Buraya kadar sorun yok. Fakat TU Berlin için daha önce başvuru yapmama rağmen status hala Data will be sent to university soon (in case you applied for a VPD-University Preliminary Review Documentation (VPD) sent to you) - Veriler yakında üniversiteye iletilecektir. şeklinde görünüyor. Bu başvuru bilgileri ne zaman elektronik olarak üniversiteye iletilir. Berlin'e başvuruyu 8 Martta yapmıştım. 1 Nisan'da data will be sent şekline dönüştü. Datanın gönderilmesi ne kadar sürüyor bu konuda bilgisi olan var mı ? Ya da data gönderildikten sonra üniversiteden ne kadar sürede cevap veriyor. Şimdiden teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: ÜniAssist bekleme süresi hk.

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 08, 2019 9:41 am

Hangi semester icin basvuru yaptin? Lisansmi yüksek lisansmi?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

salii

Mesaj gönderen salii » Prş Nis 11, 2019 3:24 pm

Yüksek lisans için Winter Semester 2019-2020. Yaklaşık 4 hafta sonra cevap geldi.

denizoykuyildiz

Mesaj gönderen denizoykuyildiz » Cum Nis 12, 2019 1:47 pm

Merhaba, ben de TU Berlin'e Uni-Assist üzerinden başvurdum. Bahsettiğin durum için şöyle bir açıklama var:

Data will be sent to university soon (in case you applied for a VPD-University Preliminary Review Documentation (VPD) will be sent to you) Your application is complete and meets all requirements necessary for a preliminary evaluation by uni-assist.

Her şey yolunda gibi görünüyor, belki de tüm başvuruları toplu olarak application deadline'ı bitince gönderiyorlardır diye düşündüm ben.

salii

Mesaj gönderen salii » Çrş Nis 17, 2019 1:34 pm

denizoykuyildiz yazdı: Cum Nis 12, 2019 1:47 pm Merhaba, ben de TU Berlin'e Uni-Assist üzerinden başvurdum. Bahsettiğin durum için şöyle bir açıklama var:

Data will be sent to university soon (in case you applied for a VPD-University Preliminary Review Documentation (VPD) will be sent to you) Your application is complete and meets all requirements necessary for a preliminary evaluation by uni-assist.

Her şey yolunda gibi görünüyor, belki de tüm başvuruları toplu olarak application deadline'ı bitince gönderiyorlardır diye düşündüm ben.

Merhaba siz ne zaman başvurdunuz. Ben 8 martta başvurdum ve 5 nisanda data sent to university electronically yazdı uniassistte.

denizoykuyildiz

Mesaj gönderen denizoykuyildiz » Prş Nis 18, 2019 1:52 pm

salii yazdı: Çrş Nis 17, 2019 1:34 pm Merhaba siz ne zaman başvurdunuz. Ben 8 martta başvurdum ve 5 nisanda data sent to university electronically yazdı uniassistte.
Ben 2 Nisan'da başvurdum o yüzden hala "Submitted online - processing not yet started", 4 hafta sonra değerlendiriyolar sanırım. Seninkisi değerlendirilmiş be uygun görülmüş bence:) Hangi bölüme başvurmuştun?

salii

Mesaj gönderen salii » Çrş Nis 24, 2019 11:48 am

denizoykuyildiz yazdı: Prş Nis 18, 2019 1:52 pm Ben 2 Nisan'da başvurdum o yüzden hala "Submitted online - processing not yet started", 4 hafta sonra değerlendiriyolar sanırım. Seninkisi değerlendirilmiş be uygun görülmüş bence:) Hangi bölüme başvurmuştun?
Geodesy and Geoinformation bölümüne başvurdum. Benim bölüm Free Admission'lu herhangi bir kısıtlama yok. Sizin nedir ?

rikamekato

Mesaj gönderen rikamekato » Prş May 09, 2019 2:47 pm

Merhabalar arkadaşlar, ben de 20 nisan da yüksek lisans için TU Berlin'e başvurdum ve bu hafta Data sent to university electronically yazısına döndü. Bakalım Üniversiteden ne zaman cevap alabileceğiz.

denizoykuyildiz

Mesaj gönderen denizoykuyildiz » Cum May 10, 2019 11:19 am

salii yazdı: Çrş Nis 24, 2019 11:48 am Geodesy and Geoinformation bölümüne başvurdum. Benim bölüm Free Admission'lu herhangi bir kısıtlama yok. Sizin nedir ?
ben de information systems management'a başvurdum