Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

BAŞVURU İÇİN!

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
0yasin5

BAŞVURU İÇİN!

Mesaj gönderen 0yasin5 » Sal Mar 26, 2019 12:18 am

Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, sizleri benim adıma çok önemli bir konu için rahatsız edeceğim.

Elimde geçen seneden almış olduğum B1 sertifikası var, fakat Goethe’den almadım.Bu belge ile TU Clausthal’a başvuru yaparsam kabul alma şansım nedir (lisans için) ? Kabul alma durumumda vize için bir sıkıntı teşkil eder mi (dil belgemden dolayı)? Teşekkür ederim 🙏.

Kullanıcı avatarı
erennnsahin

Re: BAŞVURU İÇİN!

Mesaj gönderen erennnsahin » Sal Mar 26, 2019 5:02 pm

Vizede problem yasarsin. Konsoloslugun kabul ettigi belli kurumlardan alinan dil sertifikalari var, onlarin disinda sertifikalara (Goethe harici dil kursu, üniversiteden alinmis dil sertifikasi, vs...) problem cikariyorlar.

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Sal Mar 26, 2019 6:16 pm

Ben zamaninda A1 belgesiyle üniversiteden ve vizeden kabul almistim ve Goethe'den degildi. Kimse bir soru sormadi herhangi bir sikinti cikmadi. Tabi ben kursa vizeye basvurmadan yesil pasaporttan faydalanarak Almanya'da gitmistim iki ay. Bir farki olurmu bilmem.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

emrkrn123

Mesaj gönderen emrkrn123 » Cum Mar 29, 2019 3:41 am

Bende Goethe A1 sertifikasi ile Istanbul konsoloslugundan zamaninda vize almistim sorun yasamdim.

yaris

Mesaj gönderen yaris » Pzr May 12, 2019 1:11 am

0yasin5 yazdı: Sal Mar 26, 2019 12:18 am Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba, sizleri benim adıma çok önemli bir konu için rahatsız edeceğim.

Elimde geçen seneden almış olduğum B1 sertifikası var, fakat Goethe’den almadım.Bu belge ile TU Clausthal’a başvuru yaparsam kabul alma şansım nedir (lisans için) ? Kabul alma durumumda vize için bir sıkıntı teşkil eder mi (dil belgemden dolayı)? Teşekkür ederim 🙏.

Merhaba, kabulünüz geldimi?

0yasin5

Mesaj gönderen 0yasin5 » Pzt May 20, 2019 10:05 pm

yaris yazdı: Pzr May 12, 2019 1:11 am Merhaba, kabulünüz geldimi?
Merhaba,

Henüz başvurmadım çünkü sınav 16 Haziran’da (YKS) ama üniversiteye mail attım ve kabul edilir dediler. Ama vize için kesin bir şey söyleyemem. Konsolosluğa da mail attım, kabul oldur, dediler, ama burada okuduklarıma göre goethe olmadan kabul vermiyorlarmış.

onikisilindir

Mesaj gönderen onikisilindir » Pzt Eki 21, 2019 11:57 pm

Arkadaşlar TU Clausthal'dan yüksek lisans şartlı kabulüm geldi. Daha önce orada eğitim almış veya şuan eğitimine devam edenler varsa bir kaç soru sormak istiyorum.

Kullanıcı avatarı
sanatpb

Mesaj gönderen sanatpb » Prş Eki 24, 2019 1:03 pm

Şans işi biraz. bu sene b1 seviye olduğunu öğretmeninin yazısı ve imzasıyla belgeleyip vize alan gördüm ama donanımlı biriydi. Tahminimce eğitim geçmişini, cv, motivasyon mektubu falan yetersiz görürlerse dili bahane edip reddediyorlar. Donanımlıysan sıkıntı yok.