Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da İkinci Lisans Üzerine

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
lorem

Almanya'da İkinci Lisans Üzerine

Mesaj gönderen lorem » Çrş Mar 20, 2019 2:12 pm

Merhabalar herkese,
Araştırıp bulamadığım bir iki konu üzerine sizin fikrinizi almak için yazıyorum. Öncelikle, Türkiye'de iyi bir üniversiteden Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmak üzereyim, zamanında Almanya'da Erasmus da yapmışlığım var. Almanya'da akademide Politik Felsefe üzerine çalışmak istediğim için ve üniversitemde bununla ilgili bir çalışma imkanı çok az bulabildiğim için Almanya'da ikinci bir Felsefe lisansı yapmayı bir plan olarak değerlendirmeye başladım. Bunun hatta mastera da daha iyi hazırlayacağını düşünüyorum; her ne kadar hali hazırda mastera da başvuracak olsam da (Frankfurt ve Humboldt). Ancak bazı şeyler kafama takıldı.

Humboldt Üniversitesi'nde Felsefe düşünüyorum. TM üniversite yerleştirme sonucum Alman not sistemine göre 1,4'e denk, lise ortalamam 88 civarı ve lisans ortalamam 3,13 gibi bir sonuç olacak Türk hesaplamasına göre (Alman hali 2,25 gibi bir şey). Ayrıca master için hali hazırda Test-DaF sınavına hazırlanmaktayım, başvurulara yetişecek şekilde. Ancak bunları hallettikten sonra en büyük endişem üniversiteden kabul alma ve vize süreci. Yurtdışından olan öğrencilerin NC-Werte puanlarını bulamadım, herkesle beraber mi hesaplanıyor? Humboldt'ta Felsefe çok zor alan bir yer midir ve girememe riskim yüksek midir? Ayrıyeten bu aralar olan vize redlerinin sayısının çokluğu beni korkutuyor, bu tarz bir yol için ayakları yere basan bir plan oluşturmak adına tavsiyeleriniz neler olur? Bu soruları cevaplayabilecek, belki de ayrıyeten Humboldt'ta okuyan birileri varsa konuşmaktan çok memnun olurum. Şimdiden çok teşekkürler.