Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyadan Turkiyedeki Universiteye Gecis

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
emncftci06

Almanyadan Turkiyedeki Universiteye Gecis

Mesaj gönderen emncftci06 » Pzt Mar 18, 2019 7:35 pm

Herkese iyi forumlar arkadaslar.Forumda arastirmama ragmen cevabini bulamadigim bir sorum var.Almanyaya gitmeden once universite sinavina girip bir yer kazanip kayit yaptirmadim.Almanyada ise dili halledip bir uniye baslayip daha sonra tekrardan turkiyeye geri donmek isterken tekrardan universite sinavina girmeye gerek var mi?Eger gerek yoksa turkiyedeki bir universiteye gecerken nasil bir yol izleniyor.Bilgisi olan birileri varsa yazarlarsa sevinirim :)

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: Almanyadan Turkiyedeki Universiteye Gecis

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Mar 20, 2019 8:48 am

emncftci06 yazdı: Pzt Mar 18, 2019 7:35 pm Herkese iyi forumlar arkadaslar.Forumda arastirmama ragmen cevabini bulamadigim bir sorum var.Almanyaya gitmeden once universite sinavina girip bir yer kazanip kayit yaptirmadim.Almanyada ise dili halledip bir uniye baslayip daha sonra tekrardan turkiyeye geri donmek isterken tekrardan universite sinavina girmeye gerek var mi?Eger gerek yoksa turkiyedeki bir universiteye gecerken nasil bir yol izleniyor.Bilgisi olan birileri varsa yazarlarsa sevinirim :)
türkiye birkac yil önce denklik islemi icin yani mezun olup da geri dönenler icin türkiyede o bölüm icin taban puani almis olma sart var. sen ögrenciyken dönmeyi diyosun. belki bu sart da dahil edilebilir icersine bilmiyorum tam, bence yöke danismanda fayda var.

emncftci06

Re: Almanyadan Turkiyedeki Universiteye Gecis

Mesaj gönderen emncftci06 » Çrş Mar 20, 2019 2:15 pm

Tesekkur ederim yazdigin icin.Aynen Yoke sormakta fayda var fazla bilgisi olanda yok bu konu uzerine herhalde.