Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da lisans hakkında.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
exclbr

Almanya'da lisans hakkında.

Mesaj gönderen exclbr » Cmt Mar 16, 2019 3:05 pm

Herkese selamlar, şubatta yaptığım Almanya gezisi sonrası kuzenlerimin de aklıma sokmasıyla Almanya’da lisans yapmak gibi bir düşüncem var. Gerek forumda gerek diğer yerlerde aşağıda soracağım soruların cevaplarını aradım, kimisini buldum kimisini bulamadım. Aslında ihtiyacım olan benim durumumda ki biri için Almanya’da lisans okumanın ne kadar olasılığı olduğu, gerek lise gerekte ön lisans da okuduğum bölümün (Lojistik ) Almanya’da lisans okumanın ne kadar geçerliliği hakkında. Biraz uzun olacak biliyorum fakat müsait zamanı ve fikri olan herkesin yorumuna açığım. Teşekkür ederim.
Lise puanım:65
Ön lisans ortalamam:2,43
Bölüm: Lojistik
Almancayı 3 haftadır öğrenmeye başladım Duolingo aracılığı ile. Daha sonraları yoğunlaştırmayı düşünüyorum.
Merak ettiğim sorular ise:
-Bu durum da Almanya’da lisans okumam mantıklı mıdır ? Yoksa lisans tamamlayıp yüksek lisans mı düşünmeliyim ? Sıkıntısız şartlı kabul ve vize alabileceğimi düşünüyor musunuz ?
-Lojistik bölümü olan üniversiteleri Daad’da araştırdım. Bu bölümü şartlı kabul eden üniversiteleri merak ediyorum.
-Lojistik okumak mantıksız ise bu bölüme yakın hangi bölümler önerebilirsiniz ?

Yardımcı olabilecek herkese tekrardan teşekkür ederim.

Bilker

Re: Almanya'da lisans hakkında.

Mesaj gönderen Bilker » Pzr Mar 17, 2019 11:29 pm

ön lisans ortalaman düsük oldugu icin vizede sorun yasatabilirler sana. O yüzden elinden geldigi kadar almanca sertifika alip öyle vize al. Lojistik yerine isletme veya ekonomiyle ilgili bir bölüm okuman daha iyi olur.

Umtylmz21

Mesaj gönderen Umtylmz21 » Pzt Mar 18, 2019 1:06 am

Bende ayni durumdayim b1 sertifikayla vize gorusmessi yeterli olurmu

Whitebird

Mesaj gönderen Whitebird » Pzt Mar 18, 2019 11:52 am

Duolingo hiç bir şey öğretmiyor
Instagram weissvogell
Mail ingiltereprensi01@gmail.com (7-8 yıl önceki ergenlik ruh hali)

exclbr

Mesaj gönderen exclbr » Pzt Mar 18, 2019 8:51 pm

Bilker yazdı: Pzr Mar 17, 2019 11:29 pm ön lisans ortalaman düsük oldugu icin vizede sorun yasatabilirler sana. O yüzden elinden geldigi kadar almanca sertifika alip öyle vize al. Lojistik yerine isletme veya ekonomiyle ilgili bir bölüm okuman daha iyi olur.
Yorumunuz için teşekkür ederim. Aklımda ki soruları giderip lisans okumayı düşünürsem hedefim alabileceğim en iyi seviye de sertifika olacaktır. Dediğiniz bölümler olabilir,teşekkürler.

exclbr

Mesaj gönderen exclbr » Pzt Mar 18, 2019 8:52 pm

Umtylmz21 yazdı: Pzt Mar 18, 2019 1:06 am Bende ayni durumdayim b1 sertifikayla vize gorusmessi yeterli olurmu
Sizinle iletişim kurabileceğim bir adres verebilirseniz fikir alışverişinde bulunabiliriz.

exclbr

Mesaj gönderen exclbr » Pzt Mar 18, 2019 8:54 pm

Whitebird yazdı: Pzt Mar 18, 2019 11:52 am Duolingo hiç bir şey öğretmiyor
Farklı tavsiyeleriniz varsa söylerseniz sevinirim. Duolingo ile başlamamın nedeni başlangıç için kolaylık sağlamasıydı. Teşekkürler yorumunuz için.

exclbr

Mesaj gönderen exclbr » Cum Mar 22, 2019 9:14 pm

Fikri,bilgisi olan yazabilirse çok sevinirim.

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Cum Mar 22, 2019 10:34 pm

Profilin düsük oldukca. Baskalarinin tavsiyesini bosver, neler yapacagini artik kendini dinleyerek karar ver.

bariscoskun30

Mesaj gönderen bariscoskun30 » Cmt Mar 23, 2019 5:06 am

Ben de önlisans mezunu (İstanbul Üniversitesi-Radyo ve Televizyon Teknolojileri bölümü) olarak vizeye başvurdum ve istediğimi aldım. Lise ortalamam 70, önlisans ortalamam 2,54, Almancam ise A1 düzeyindeydi. Olabildiğince yüksek seviyede Almanca öğren ve onu Goethe ile garanti altına al. Onun dışında eksik evrak vs. olmadığı sürece sorun yaşamayabilirsin. Benim vizede artılarım vardı. Almanya doğumlu olmam, sponsorumun sağlam olması ve daha önce 3 kere Almanya'dan, 1 kere de Fransa'dan Schengen vize almam gibi. 3 gündür Almanya'dayım, Pazartesi okul kaydı ve dil sınavım var. Ümitsiz olma, çok istersen başarabilirsin.

exclbr

Mesaj gönderen exclbr » Pzt Mar 25, 2019 8:58 pm

duisburger yazdı: Cum Mar 22, 2019 10:34 pm Profilin düsük oldukca. Baskalarinin tavsiyesini bosver, neler yapacagini artik kendini dinleyerek karar ver.
Yorumunuz olumsuz gibi gözükse de kendin karar ver diyerek gereken öz güveni aşıladınız. Çok teşekkür ederim yorumunuz için.

exclbr

Mesaj gönderen exclbr » Pzt Mar 25, 2019 9:01 pm

bariscoskun30 yazdı: Cmt Mar 23, 2019 5:06 am Ben de önlisans mezunu (İstanbul Üniversitesi-Radyo ve Televizyon Teknolojileri bölümü) olarak vizeye başvurdum ve istediğimi aldım. Lise ortalamam 70, önlisans ortalamam 2,54, Almancam ise A1 düzeyindeydi. Olabildiğince yüksek seviyede Almanca öğren ve onu Goethe ile garanti altına al. Onun dışında eksik evrak vs. olmadığı sürece sorun yaşamayabilirsin. Benim vizede artılarım vardı. Almanya doğumlu olmam, sponsorumun sağlam olması ve daha önce 3 kere Almanya'dan, 1 kere de Fransa'dan Schengen vize almam gibi. 3 gündür Almanya'dayım, Pazartesi okul kaydı ve dil sınavım var. Ümitsiz olma, çok istersen başarabilirsin.
Puan ve eğitim açısından hemen hemen aynı sayılsak da sizin avantajlarınız benden daha çok dediğiniz gibi. Ama gördüğüm kadarıyla yapılmayacak gibi gözükmüyor. Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Bölüm açısından neler düşünüyorsunuz acaba ? Yorumlarda da dediğim gibi her türlü yorumunuzu bekliyorum. :D

furkanbayrakli

Mesaj gönderen furkanbayrakli » Prş Eyl 19, 2019 11:00 pm

exclbr yazdı: Pzt Mar 25, 2019 9:01 pm Puan ve eğitim açısından hemen hemen aynı sayılsak da sizin avantajlarınız benden daha çok dediğiniz gibi. Ama gördüğüm kadarıyla yapılmayacak gibi gözükmüyor. Yorumunuz için çok teşekkür ederim.

Bölüm açısından neler düşünüyorsunuz acaba ? Yorumlarda da dediğim gibi her türlü yorumunuzu bekliyorum. :D
Selamlar, merak ettim naptınız? Aldınız mı vizeyi?

deutscha

Mesaj gönderen deutscha » Pzt Eyl 30, 2019 4:29 pm

Merhaba, Türkiye de hukuk bölümündeyim. Burada hukuku bitirdikten sonra diplomami alip, Almanya da okumak istiyorum. Isletme, ic mimarlik vb. olabilir ayrica Türkiyedeyken sayiyal sinavlarindan aldigim puanlar var onlarida degerlendirebilirim mümkünse. Yüksek lisans icin degil lisans icin gitmek istiyorum. Burada hukuku bitirdigim ve diplomami aldigim icin tekrar bir üniversite sinavina girmeme gerek var mi? Sartlar yine her lisans bölümünde oldugu gibi mi oluyor yoksa Türkiyede bitirmis olmamin bir avantaji veya dezavantaji olur mu? Iyi calismalar. :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Eki 01, 2019 12:49 am

deutscha yazdı: Pzt Eyl 30, 2019 4:29 pm Merhaba, Türkiye de hukuk bölümündeyim. Burada hukuku bitirdikten sonra diplomami alip, Almanya da okumak istiyorum. Isletme, ic mimarlik vb. olabilir ayrica Türkiyedeyken sayiyal sinavlarindan aldigim puanlar var onlarida degerlendirebilirim mümkünse. Yüksek lisans icin degil lisans icin gitmek istiyorum. Burada hukuku bitirdigim ve diplomami aldigim icin tekrar bir üniversite sinavina girmeme gerek var mi? Sartlar yine her lisans bölümünde oldugu gibi mi oluyor yoksa Türkiyede bitirmis olmamin bir avantaji veya dezavantaji olur mu? Iyi calismalar. :)
Hayir tekrar sinav gerekmiyor, fakat tavsiyem vize basvurusu yaparken bir üniversiteden hukuk yüksek lisans kabulü alip öyle basvuru yapin. Tekrar sifirdan lisans okuyacagim derseniz vizede problem yasayabilirsiniz. Almanya ya gelip hazirligi bitirince tekrar istediginiz lisans bölümüne basvuru hakkiniz var.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

deutscha

Mesaj gönderen deutscha » Pzr Eki 06, 2019 2:19 pm

Ilginiz icin cok tesekkür ederim. Iki yil sürem var okulu bitirmek icin bu sirada goetheden adigim c1 seviyesi kabul görüyor saniyorum ya da telc deutsch c1 hochschule belgesini aldigim takdirde hazirlik okumam gerekli mi? Hukuk fakültesine yüksek lisans icin yeterli ortalamam olmadigi taktirde baska bölümlerde lisans basvurusunda zorlanir miyim ? Suanda okudugum hukuk fakültesinde belli bir ortalama seviyesi gerekli mi Almanyada yeniden baska bir bölüm icin lisans basvurularinda ?
Iyi calismalar dilerim.

Murat1980

Mesaj gönderen Murat1980 » Pzt Eki 07, 2019 2:05 pm

Arkadaşlar Türkiye'de ön lisans bitiren öğrenciler, Türkiye'de DGS ile geçiş yapabildikleri bölümlere Almanya'da lisans başvurusu yapabilirler. Lisans başvurusu yaparken öğrencilerin lise ve ön lisans diploma notları en önemli kriterlerdir. Lise diploma notunuzun kabul alabilmeniz için en az 70-75, ön lisans diploma notunuzunda 2.75 olması gerekir. Diploma notunuz bu notlardan daha düşükse başvuru yapamayacağınız anlamına gelmez, başvuru yapabilirsiniz. Hatta eğer kontenjan kısıtlaması olmayan bir bölüm ise kabul de alabilirsiniz. Aslında 65 lise diploma notu ile şartlı kabul (Almanca hazırlık) almak zor değil, fakat Almanca hazırlığı başarı ile tamamlayıp C1 sertifikanızı aldıktan sonra, eğer başvuru yaptığınız dönem bölümünüzde kontenjan yok ise direk başlayabilirsiniz lisans eğitiminize, eğer kontenjan var ise hazırlığı aldığınız üniversiteye de yeniden başvuru yapmanız gerekir. İşte tam da burada diploma notunuzu çok önemli. ön lisans diploma notunuz daha önemli olacaktır. Lojistik bölümünden işletme, iktisat, işletme enformatiği gibi bölümlere başvuru yapabilirsiniz. İşletme, iktisat aynı zamanda İngilizce belge talep eder başvuruda fakat işletme enformatiği bölümüne İngilizce sertifikanız olmadan da başvuru yapabilirsiniz. Umarım açıklayıcı olmuştur arkadaşlar.

Habocuk

Mesaj gönderen Habocuk » Cmt Eki 12, 2019 2:55 pm

Benim ön lisans notum 2.12 ama aşırı zor bir bölüm zor olduğunu kanıtlamam işin hocalarımdan referans aldım b1 sertifikam var vizeden sıkıntı çıkarmı acaba ya

Tilga19

Mesaj gönderen Tilga19 » Sal Eki 22, 2019 1:26 pm

Arkadaşlar bu konuyla ilgili benimde sorum olacak Almanya da bende lisans okumak istiyorum MYO mezunuyum
Lise diploma notum:59,99
Ön Lisans diploma notum:3,01
Makine, Resim ve Konstrüksiyon bölümü okudum ama bilgisayar ve yazılım üzerine okumak istiyorum sizce kabul alır mıyım?
2 yıl önce mezun oldum başta okumak istemediğim için çalışmaya uğraştım şu an okula bir daha hazırlanıyorum et kisi olur mu ve nasıl olur?
Normal bir başvuru gibi benimde yazılım yada bilgisayar üzerine ön lisans okumamış olmama rağmen girme şansım var mı ve ne kadar sizce?
Almanca bilmiyorum burada çalışıp b1-b2-c1 almaya çalışacağım yani direk kabul için uğraşı cam kendi param ile okuyacağım için çalışmam gerek