Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ÖNCEDEN YURT AYARLAYABILIR MIYIM?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
saliyliy

ÖNCEDEN YURT AYARLAYABILIR MIYIM?

Mesaj gönderen saliyliy » Çrş Mar 13, 2019 5:03 pm

Selamlar.
Haftaya DSH sinavini yazicam gecersem, Berlin TU da okumak istiyorum . WG de kalmak istemiyorum acikcasi Yurt daha rahat geliyor. (Su an Aachen da WG deyim memnum degilim) Berlin de Studentenwerk in yurtlarina basvurmak icin Immatrikulation sarti istiyor. Sanirim ona basvuramiyorum . Illaki Immatrikulation a kadar beklemem gerekiyor mu siraya ad yazdirmak icin bunun disinda Özel yurtlarda bi secenek. Sizlerin bi önerisi var midir ? Tesekkürler.

Wolf123

Re: ÖNCEDEN YURT AYARLAYABILIR MIYIM?

Mesaj gönderen Wolf123 » Çrş Mar 13, 2019 8:00 pm

Studierenwerkte başvururken immatrikulastion nummer falan istemiyor sadece hangi okulda öğrenci olduğunu soruyor. Eğer elinde okuldan kabul belgen varsa ve o okulda okuyacağın kesinse internetten başvur. Eğitim kısmına da okuyacağın okulun ve bölümün adını yaz immatrikulastion nummer yazan kısmı boş bırak. Yurtta ne zamandan itibaren kalmak istiyorsun gibi bir soru var oraya okula başlayacağın donemi yazman gerekiyor ki yurt sözleşmesi yaparken elinde immatrikulastion belgen olsun.

Yani kısacası sen şuan başvurabilirsin ama taşınacağın tarihe kadar elinde bi öğrenci belgesi olması lazım.

saliyliy

Mesaj gönderen saliyliy » Çrş Mar 13, 2019 8:35 pm

Wolf123 yazdı: Çrş Mar 13, 2019 8:00 pm Studierenwerkte başvururken immatrikulastion nummer falan istemiyor sadece hangi okulda öğrenci olduğunu soruyor. Eğer elinde okuldan kabul belgen varsa ve o okulda okuyacağın kesinse internetten başvur. Eğitim kısmına da okuyacağın okulun ve bölümün adını yaz immatrikulastion nummer yazan kısmı boş bırak. Yurtta ne zamandan itibaren kalmak istiyorsun gibi bir soru var oraya okula başlayacağın donemi yazman gerekiyor ki yurt sözleşmesi yaparken elinde immatrikulastion belgen olsun.

Yani kısacası sen şuan başvurabilirsin ama taşınacağın tarihe kadar elinde bi öğrenci belgesi olması lazım.
Cevabin icin tesekkür ederim . bekleme süreleri zaten 2 ile 3 semester arasi gözüküyor. DSH Sinavimi gecersem ayni zamanda ona da basvurayim önceden o zaman .

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Cum Mar 15, 2019 1:53 am

saliyliy yazdı: Çrş Mar 13, 2019 8:35 pm Cevabin icin tesekkür ederim . bekleme süreleri zaten 2 ile 3 semester arasi gözüküyor. DSH Sinavimi gecersem ayni zamanda ona da basvurayim önceden o zaman .
Kazandiginizda size belge gonderiyorlar, tasinmasaniz bile ilk ayin kirasini odeyeceginize dair.