Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Moleküler biyoloji için almanya mı türkiye mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Yks19magduru

Moleküler biyoloji için almanya mı türkiye mi?

Mesaj gönderen Yks19magduru » Sal Mar 12, 2019 9:04 pm

Merhaba, ben 12.sınıf öğrencisiyim ve lisansımı moleküler biyoloji ve genetik üzerine yapmak istiyorum ancak lisansı türkiyede bitirip yüksek lisansı mı almanyada okumalıyım yoksa direkt lisansı da mı almanyada okumalıyım bilemiyorum, ayrıca iyi üniversiteler konusunda da tavsiye verebilirseniz sevinirim teşekkürler şimdiden 😅

Whitebird

Re: Moleküler biyoloji için almanya mı türkiye mi?

Mesaj gönderen Whitebird » Çrş Mar 13, 2019 10:31 am

Okuduktan sonra ne yapmayı planlıyorsun
Instagram weissvogell
Mail ingiltereprensi01@gmail.com (7-8 yıl önceki ergenlik ruh hali)

Yks19magduru

Mesaj gönderen Yks19magduru » Çrş Mar 13, 2019 12:54 pm

Whitebird yazdı: Çrş Mar 13, 2019 10:31 am Okuduktan sonra ne yapmayı planlıyorsun

Yurt dışında bir genetik laboratuvarında çalışmayı planlıyorum

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Prş Mar 14, 2019 5:15 am

Yurt disina labaratuarlarda calismak istiyorsun ve Türkiye demi yoksa Almanya dami egitim daha iyi olur diye soruyorsun?

Yks19magduru

Mesaj gönderen Yks19magduru » Prş Mar 14, 2019 6:46 am

duisburger yazdı: Prş Mar 14, 2019 5:15 am Yurt disina labaratuarlarda calismak istiyorsun ve Türkiye demi yoksa Almanya dami egitim daha iyi olur diye soruyorsun?
Bazı Bilkent ve Koç üniversitesinden tanıdıklarım üniversiteyi türkiyede okuyup yüksek lisans için yurt dışına gittiler ve eğitimin gayet yeterli düzeyde olduğunu söylediler fakat bu birkaç sene önceydi ve bu süre zarfı içinde üniversitelerde bayağı değişim oldu bu yüzden sormak istedim. Ayrıca ikinci bir sorum daha vardı dikkat edildiyse.

Whitebird

Mesaj gönderen Whitebird » Cum Mar 15, 2019 8:18 pm

Yks19magduru yazdı: Prş Mar 14, 2019 6:46 am Bazı Bilkent ve Koç üniversitesinden tanıdıklarım üniversiteyi türkiyede okuyup yüksek lisans için yurt dışına gittiler ve eğitimin gayet yeterli düzeyde olduğunu söylediler fakat bu birkaç sene önceydi ve bu süre zarfı içinde üniversitelerde bayağı değişim oldu bu yüzden sormak istedim. Ayrıca ikinci bir sorum daha vardı dikkat edildiyse.
Genetik okuyan çok az kişi var sanırım burda hatta hiç olmayabilir
Instagram weissvogell

Yks19magduru

Mesaj gönderen Yks19magduru » Cum Mar 15, 2019 8:57 pm

Whitebird yazdı: Cum Mar 15, 2019 8:18 pm Genetik okuyan çok az kişi var sanırım burda hatta hiç olmayabilir
Moleküler biyoteknoloji okuyan tanıdığınız var mı peki?

Whitebird

Mesaj gönderen Whitebird » Pzr Mar 17, 2019 6:32 pm

Bulursun internet üzerinden
Instagram weissvogell

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Pzt Mar 18, 2019 9:09 pm

Yks19magduru yazdı: Cum Mar 15, 2019 8:57 pm Moleküler biyoteknoloji okuyan tanıdığınız var mı peki?
Aslında sana bir şey söylemek istedim eğer genetik, biyoteknoloji vs okumayı düşünüyorsan yapabiliyorsan ABD öncelikli tercihin olsun. Ben direk olarak biyoteknoloji okumasamda lisans bölümümde azımsanmayacak kadar mikrobiyoloji, biyoteknoloji, genetik, biokimya tarzı dersler görüyorum ve bu derslerde almanca kaynak sıkıntısı var. Ders slaytları slayt başına 60 sayfa ise bunun 15-20 sayfası ingilizce ve orda anlatilan konuları almanca kitaplardan veya internette almanca aratinca bulmak çok zor en azından bizim dersi geçmemiz için gereken detayını. (Yoksa üstünkörü bir kaç almanca yazı var) Aynı zamanda bazı konular (mesela insan klonlanması gibi) Almanya'da yasak. ABD de bu tür olayların aşamalarında kullanılan bazı yöntemleri tedavi amaclı kullanman koşulu ile biraz daha serbert. Bu da demek oluyorki sen yasal bir staj falan yaparken aslında tam olarak genetiğin en ilgiç konuları ile ilgili çalışma yapamiyorsun biraz baskı var. Yani senin derste öğrendiğin bazi konular Almanya'da yasalar çevresinde yasak olacak. Ama onun dışında eğer ABD'ye gitme durumun yoksa ve almanya-türkiye arasında karşılaştırmak gerekirse bu tür bölümlerin kesinlikle turkiyede okumani önermem. Teorik olarak öğrenmen gereken temel şeyleri türkiye'de de öğrensen bile (ki aslında işin bu kısmi önemli değil. Bir şey ögrenirken lisedeki gibi sadece unideki hocanın derste anlattığına bağlı kalmıyorsun bazı konular cidden çok ilginc ve bunlarla ilgili ek kitaplar okuyorsun araştırıyorsun) turkiyede bu tür şeyleri pratik olarak öğrenmen için gerekli yüksek teknoloji ürünlere erişim ve bunlarla staj vs imkanın olmaz. O yüzden böyle bir bölüm okumak istiyorsan kesinlikle turkiyede okumani tavsiye etmem. Ya da turkiyede okuyacaksan bile başka ülkelerde staj vs ayarlayabilmen lazım.

Yks19magduru

Mesaj gönderen Yks19magduru » Sal Mar 19, 2019 6:56 am

Wolf123 yazdı: Pzt Mar 18, 2019 9:09 pm Aslında sana bir şey söylemek istedim eğer genetik, biyoteknoloji vs okumayı düşünüyorsan yapabiliyorsan ABD öncelikli tercihin olsun. Ben direk olarak biyoteknoloji okumasamda lisans bölümümde azımsanmayacak kadar mikrobiyoloji, biyoteknoloji, genetik, biokimya tarzı dersler görüyorum ve bu derslerde almanca kaynak sıkıntısı var. Ders slaytları slayt başına 60 sayfa ise bunun 15-20 sayfası ingilizce ve orda anlatilan konuları almanca kitaplardan veya internette almanca aratinca bulmak çok zor en azından bizim dersi geçmemiz için gereken detayını. (Yoksa üstünkörü bir kaç almanca yazı var) Aynı zamanda bazı konular (mesela insan klonlanması gibi) Almanya'da yasak. ABD de bu tür olayların aşamalarında kullanılan bazı yöntemleri tedavi amaclı kullanman koşulu ile biraz daha serbert. Bu da demek oluyorki sen yasal bir staj falan yaparken aslında tam olarak genetiğin en ilgiç konuları ile ilgili çalışma yapamiyorsun biraz baskı var. Yani senin derste öğrendiğin bazi konular Almanya'da yasalar çevresinde yasak olacak. Ama onun dışında eğer ABD'ye gitme durumun yoksa ve almanya-türkiye arasında karşılaştırmak gerekirse bu tür bölümlerin kesinlikle turkiyede okumani önermem. Teorik olarak öğrenmen gereken temel şeyleri türkiye'de de öğrensen bile (ki aslında işin bu kısmi önemli değil. Bir şey ögrenirken lisedeki gibi sadece unideki hocanın derste anlattığına bağlı kalmıyorsun bazı konular cidden çok ilginc ve bunlarla ilgili ek kitaplar okuyorsun araştırıyorsun) turkiyede bu tür şeyleri pratik olarak öğrenmen için gerekli yüksek teknoloji ürünlere erişim ve bunlarla staj vs imkanın olmaz. O yüzden böyle bir bölüm okumak istiyorsan kesinlikle turkiyede okumani tavsiye etmem. Ya da turkiyede okuyacaksan bile başka ülkelerde staj vs ayarlayabilmen lazım.
Ya aslında almanya şartı koşmamın sebebi biraz da almanyaya olan sevgimdendi hani orada okuyup sonra orada yaşarım gibisinden bir düşüncem vardı ama bunu da göz ardı edemem çok teşekkür ederim bu konuda bilgim yoktu 😊