Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
optima999

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen optima999 » Cmt May 04, 2024 8:43 pm

Böyle bir zorunluluk yok. Sadece dosyalar transfer olacağı için vize bekleme süreciniz büyük olasalıkla uzayacaktır. Nihai vize onayını da son taşındığınız yerdeki Auslanderbehörde yapacaktır. Yalnız bazen Türkiye'deki eşin anmeldung'u olmadığı için Almanya'da olan kişinin dosyası iletiliyor fakat eşin dosyası iletilmiyor. Bu tarz karışıklıklar düşük bir ihtimal de olsa gerçekleşebilir, o zaman daha da karmaşık bir hale gelir süreç.
Ulass yazdı: Cmt May 04, 2024 7:24 pm Anladım, Essen’deki evi Duisburg’a anmeldung yapamıyorum o zaman anladığım kadarıyla. Yani nerede ev tutarsak orada mı anmeldung yapmak zorundayız?
41F eşli başvuru - Stuttgart
Başvuru tarihi - 11.07.23
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23
Başvuru sahibi pasaport teslim - 13.09.23
Ek evrak talebi - 16.02.24
Eş pasaport teslim - ?

aysukoksal

Mesaj gönderen aysukoksal » Pzr May 05, 2024 2:45 pm

optima999 yazdı: Cmt May 04, 2024 12:19 am Freiburg websitesinin Auslanderbehörde kısmını biraz inceledim ve anlaşılan danışma saati gibi bir uygulama yok burada. Sadece email veya arayarak ulaşabiliyorsunuz ama birçok insan ulaşamamaktan şikayet etmiş. Siz bence hemen bir mail atın, durum çok kötüyse cevap gelmesi uzun sürer çünkü.

Bazı memurlar illa eşin oturum kartı ya da vizesi olmasını istiyorlar, bende ve gördüğüm 1-2 örnekte böyleydi. Bundan dolayı vizenizi ve oturum kartınızı almanız iyi olabilir. Bunun dışında başka bir sıkıntı olup olmayacağından emin değilim.

Siz başvuru yapalı üç ay olacaksa bir avukata danışmayı düşünebilirsiniz. Avukat dediğimde çoğu kişi abartıyorum gibi tepki veriyor ama işler tıkandığında ancak dava tehditleriyle ilerliyor. Bu dava olayını önceki mesajlarımda bir sürü kez yazmıştım, oralardan bakabilirsiniz.
Çok sağolun size de zahmet oldu. 20 martta mail atmıştım ama asla bir cevap vermediler. Almanca konuşan bir arkadaşıma aratmayı düşünüyorum açıkçası pazartesi günü.
Benim öğrenci vizemi almamamın bir sebebi de buydu. Benim ülkeye öğrenci vizesiyle gelip kayıtlandığımı gördüklerinde ev sözleşmesi ve oturum kartı isteyebilirler diye düşündüm ve o yüzden bvadan gelen maile ayrı gitmek istemiyorum eşimle gideceğim yazdım. Ama artık evi de tuttuk ve kira ödemek vs için çalışırsam daha iyi olacak o yüzden kendi vizemi almayı düşünüyorum. Hiçbir yaptırımı olmaması ve bizi düşürdükleri bu durum gerçekten çok kötü. Açıkçası beni auslanderbehördeden içeri alacaklarını bile sanmıyorum, bir avukatım olsa girebilir mi emin değilim. 3 ay dolduktan sonra bir yaptırımımız var mı?
iData Randevu Talep: 8.01.2024
Randevu Atama Maili: 02.02.2024
Randevu Günü: 14.02.2024
Eksik Evrak Maili: 26.02.2024
Eksik Evrak İletim: 26.02.2024
Dijital İletim: 26.02.2024

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Pzr May 05, 2024 3:39 pm

aysukoksal yazdı: Pzr May 05, 2024 2:45 pm Çok sağolun size de zahmet oldu. 20 martta mail atmıştım ama asla bir cevap vermediler. Almanca konuşan bir arkadaşıma aratmayı düşünüyorum açıkçası pazartesi günü.
Benim öğrenci vizemi almamamın bir sebebi de buydu. Benim ülkeye öğrenci vizesiyle gelip kayıtlandığımı gördüklerinde ev sözleşmesi ve oturum kartı isteyebilirler diye düşündüm ve o yüzden bvadan gelen maile ayrı gitmek istemiyorum eşimle gideceğim yazdım. Ama artık evi de tuttuk ve kira ödemek vs için çalışırsam daha iyi olacak o yüzden kendi vizemi almayı düşünüyorum. Hiçbir yaptırımı olmaması ve bizi düşürdükleri bu durum gerçekten çok kötü. Açıkçası beni auslanderbehördeden içeri alacaklarını bile sanmıyorum, bir avukatım olsa girebilir mi emin değilim. 3 ay dolduktan sonra bir yaptırımımız var mı?
optima cevap verene kadar ben bilgi edinmeniz icin cevap vereyim, optima’nin onceki mesajlari var bu konuda uc bes sayfa geride, guncelleme geldikce yaziyor kendisi, avukat tutmuslardi.
Eşli 36F 2. Lisans - İstanbul - Bremen
iData başvuru: 10.11.23
Atama: 06.02.24
Randevu tarihi: 27.02.24
Eksik evrak (kira söz.): 28.03.24
Eksik evrak teslimi: 10.04.24
UPS mesajı: 04.05.24
Öğrenci ve eş vize gelişi: 06.05.24

optima999

Mesaj gönderen optima999 » Pzr May 05, 2024 4:08 pm

Rica ederim. Üç ay dolduktan sonraki süreci daha önce bir yerlerde yazmıştım ama şimdi herkese faydalı olması açısından tekrar yazayım: Almanya'daki kurumların üç ay içersinde başvurunuza karar verme zorunlulukları var. Üç ay içersinde eksiksiz olarak tüm belgeleri verdiyseniz ve hala bir karar verilmediyse dava yolu açılıyor (Untätigkeitsklage). İlgili kanun: https://dejure.org/gesetze/VwGO/75.html

Elbette bu dediklerim hukuki tavsiye değil; kanaatimce her şey eksiksizse bu davayı kaybetme olasılığı yok. Tabi ki herkesin durumu farklı ve o yüzden yetkin bir avukata danışmak en iyisi. Bu duruşmasız davada isterseniz avukatsız her şeyi kendiniz de halledebilirsiniz ama ben buna cesaret edemedim. Avukatla prosedür şöyle işliyor: Avukata 120-180 Euro arası ücret ödeyip danışma hizmeti alıyorsunuz ve yarım saat içerisinde tüm mevzuyu anlatıyorsunuz. Avukat da size durumunuza göre tavsiyeler veriyor. Vereceği tavsiye muhtemelen öncelikle Auslanderbehörde'ye Abmahnung denilen dava tehditi göndermek. "Şu tarihe kadar karar verin yoksa davayı açacağız" gibi bir email/mektup bu. Bunu görüp bazen cevap veriyorlar (bende böyle oldu) ama bazen buna bile cevap vermiyorlar. Sonrasında avukat Verwaltungsgericht'da (İdare Mahkeme) davayı açıyor, ve yine mahkemenin yoğunluğuna bağlı olarak dava süreci değişiyor. Burada yine avukata belirli bir ücret ve mahkemeye 500 euro depozito yatırıyorsunuz. Mahkeme davayı kabul ederse hakim behörde'ye "hayırdır, neden hala onay vermediniz" gibi mektup yolluyor. Bu noktada behörde'nin avukatları iş uzamasın diye vizeyi onaylattırıyor. Yine bir cevap/gelişme olmazsa nihayetinde mahkeme behörde'ye karar vermesi yönünde emir veriyor ve vize onaylanıyor.

Bu öğrendiğim prosedür Stuttgart'taki insanların tecrübelerinden fakat çoğu yerde aynıdır diye düşünüyorum. Federal kanun sonuçta bu. Tekrar bu dediklerimin hiçbirinin hukuki tavsiye olmadığını söyleyeyim.
aysukoksal yazdı: Pzr May 05, 2024 2:45 pm Çok sağolun size de zahmet oldu. 20 martta mail atmıştım ama asla bir cevap vermediler. Almanca konuşan bir arkadaşıma aratmayı düşünüyorum açıkçası pazartesi günü.
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23
Eş pasaport teslim - ?

Ulass

Mesaj gönderen Ulass » Pzr May 05, 2024 4:54 pm

optima999 yazdı: Cmt May 04, 2024 8:43 pm Böyle bir zorunluluk yok. Sadece dosyalar transfer olacağı için vize bekleme süreciniz büyük olasalıkla uzayacaktır. Nihai vize onayını da son taşındığınız yerdeki Auslanderbehörde yapacaktır. Yalnız bazen Türkiye'deki eşin anmeldung'u olmadığı için Almanya'da olan kişinin dosyası iletiliyor fakat eşin dosyası iletilmiyor. Bu tarz karışıklıklar düşük bir ihtimal de olsa gerçekleşebilir, o zaman daha da karmaşık bir hale gelir süreç.
Eşim yok 36f benim vize türüm yani tek tabancayım :)), bu başlıkta oturum izni de yazıyor diye buraya yazdım ama yazmanız da iyi oldu elbet benim durumunda olan eşli kişilerin de sorusu vardır teşekkür ederim. Kısacası anladığım yabancılar dairem Duisburg’sa ama Essen’de ev tutmuş olsam da Duisburg’a gidip anmeldung yapabiliyorum. Farklı şehir olması önemli değil yani istersem Essen’e de taşıyabilirim yabancılar dairemi ama Duisburg kalmasını istiyorsam gidip Duisburg’da da anmeldung yapabiliyorum Essen’de evim var diye. Yanlışım var mı bilmece gibi oldu kusura bakmayın ama aklıma çok takılan bir soru. Çok teşekkürler cevaplarınız için.

aysukoksal

Mesaj gönderen aysukoksal » Pzr May 05, 2024 4:55 pm

optima999 yazdı: Pzr May 05, 2024 4:08 pm Rica ederim. Üç ay dolduktan sonraki süreci daha önce bir yerlerde yazmıştım ama şimdi herkese faydalı olması açısından tekrar yazayım: Almanya'daki kurumların üç ay içersinde başvurunuza karar verme zorunlulukları var. Üç ay içersinde eksiksiz olarak tüm belgeleri verdiyseniz ve hala bir karar verilmediyse dava yolu açılıyor (Untätigkeitsklage). İlgili kanun: https://dejure.org/gesetze/VwGO/75.html

Elbette bu dediklerim hukuki tavsiye değil; kanaatimce her şey eksiksizse bu davayı kaybetme olasılığı yok. Tabi ki herkesin durumu farklı ve o yüzden yetkin bir avukata danışmak en iyisi. Bu duruşmasız davada isterseniz avukatsız her şeyi kendiniz de halledebilirsiniz ama ben buna cesaret edemedim. Avukatla prosedür şöyle işliyor: Avukata 120-180 Euro arası ücret ödeyip danışma hizmeti alıyorsunuz ve yarım saat içerisinde tüm mevzuyu anlatıyorsunuz. Avukat da size durumunuza göre tavsiyeler veriyor. Vereceği tavsiye muhtemelen öncelikle Auslanderbehörde'ye Abmahnung denilen dava tehditi göndermek. "Şu tarihe kadar karar verin yoksa davayı açacağız" gibi bir email/mektup bu. Bunu görüp bazen cevap veriyorlar (bende böyle oldu) ama bazen buna bile cevap vermiyorlar. Sonrasında avukat Verwaltungsgericht'da (İdare Mahkeme) davayı açıyor, ve yine mahkemenin yoğunluğuna bağlı olarak dava süreci değişiyor. Burada yine avukata belirli bir ücret ve mahkemeye 500 euro depozito yatırıyorsunuz. Mahkeme davayı kabul ederse hakim behörde'ye "hayırdır, neden hala onay vermediniz" gibi mektup yolluyor. Bu noktada behörde'nin avukatları iş uzamasın diye vizeyi onaylattırıyor. Yine bir cevap/gelişme olmazsa nihayetinde mahkeme behörde'ye karar vermesi yönünde emir veriyor ve vize onaylanıyor.

Bu öğrendiğim prosedür Stuttgart'taki insanların tecrübelerinden fakat çoğu yerde aynıdır diye düşünüyorum. Federal kanun sonuçta bu. Tekrar bu dediklerimin hiçbirinin hukuki tavsiye olmadığını söyleyeyim.
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Sanırım Baden-Vürtemberg eyaletinde özellikle bir sıkıntı var. Bu avukatı almanyadan mı bulmamız gerek yoksa Türkiyeden bulsak da olur mu. Hiçbir mailime cevap vermedikleri için size dava açacağım yazsam bile umursamayacaklarmış gibi geliyor.
iData Randevu Talep: 8.01.2024
Randevu Atama Maili: 02.02.2024
Randevu Günü: 14.02.2024
Eksik Evrak Maili: 26.02.2024
Eksik Evrak İletim: 26.02.2024
Dijital İletim: 26.02.2024

optima999

Mesaj gönderen optima999 » Pzr May 05, 2024 5:01 pm

Rica ederim, eşiniz yoksa her şey daha basit o zaman : ) Evet, Duisburg'ta da yaşayabileceğiniz eviniz varsa orada da anmeldung yapabilirsiniz. Almanya'nın istediğiniz yerine taşınıp anmeldung yapabilirsiniz, otomatik olarak yabancılar daireniz de taşınacağınız yere gelir. Herhangi bir yanlışınız yok.

Yalnız benim durumunuzla ilgili kafam karıştı şimdi, sizin hem Duisburg'ta hem de Essen'de eviniz var ve birine anmeldung mu yapmak istiyorsunuz
Ulass yazdı: Pzr May 05, 2024 4:54 pm Eşim yok 36f benim vize türüm yani tek tabancayım :)), bu başlıkta oturum izni de yazıyor diye buraya yazdım ama yazmanız da iyi oldu elbet benim durumunda olan eşli kişilerin de sorusu vardır teşekkür ederim. Kısacası anladığım yabancılar dairem Duisburg’sa ama Essen’de ev tutmuş olsam da Duisburg’a gidip anmeldung yapabiliyorum. Farklı şehir olması önemli değil yani istersem Essen’e de taşıyabilirim yabancılar dairemi ama Duisburg kalmasını istiyorsam gidip Duisburg’da da anmeldung yapabiliyorum Essen’de evim var diye. Yanlışım var mı bilmece gibi oldu kusura bakmayın ama aklıma çok takılan bir soru. Çok teşekkürler cevaplarınız için.
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23
Eş pasaport teslim - ?

optima999

Mesaj gönderen optima999 » Pzr May 05, 2024 5:04 pm

Rica ederim. Almanya'daki barolara kayıtlı bir avukat olmalı. Bir de göçmen kanunlarında uzman bir avukat olmalı (ausländerrecht).
aysukoksal yazdı: Pzr May 05, 2024 4:55 pm Cevabınız için çok teşekkür ederim. Sanırım Baden-Vürtemberg eyaletinde özellikle bir sıkıntı var. Bu avukatı almanyadan mı bulmamız gerek yoksa Türkiyeden bulsak da olur mu. Hiçbir mailime cevap vermedikleri için size dava açacağım yazsam bile umursamayacaklarmış gibi geliyor.
Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23
Eş pasaport teslim - ?

Ulass

Mesaj gönderen Ulass » Pzr May 05, 2024 8:00 pm

optima999 yazdı: Pzr May 05, 2024 5:01 pm Rica ederim, eşiniz yoksa her şey daha basit o zaman : ) Evet, Duisburg'ta da yaşayabileceğiniz eviniz varsa orada da anmeldung yapabilirsiniz. Almanya'nın istediğiniz yerine taşınıp anmeldung yapabilirsiniz, otomatik olarak yabancılar daireniz de taşınacağınız yere gelir. Herhangi bir yanlışınız yok.

Yalnız benim durumunuzla ilgili kafam karıştı şimdi, sizin hem Duisburg'ta hem de Essen'de eviniz var ve birine anmeldung mu yapmak istiyorsunuz
Ben karışık anlattım kusura bakmayın :). Özet geçmek gerekirse: Yabancılar dairem=Duisburg
Tutmayı düşündüğüm ev=Essen
Anmeldung’u Duisburg’a yapabilir miyim, yabacılar dairem yine Duisburg olabiliyor değil Essen’de tutsam bile diyeydi sorum. Kusura bakmayın tekrar biraz karışık oldu…

serhat16

Mesaj gönderen serhat16 » Pzt May 06, 2024 10:13 am

Arkadaşlar merhaba,

Geçen hafta yabancılar dairesi ve konsolosluğun Kira sözleşmesi talebine karşı bir mail attık aşağıdaki gibi;

Sehr geehrte Damen und Herren,

ich habe bereits den erforderlichen Betrag für die Kaution für meine Frau und meinen Sohn zusammen mit meinem eigenen Konto hinterlegt.

Wir ziehen mit unserem 9-jährigen Sohn um und planen, nach unserer Ankunft in Deutschland zunächst eine geeignete Schule für ihn zu finden und dementsprechend nach einer Wohnung zu suchen.

Deshalb überlegen wir, die ersten paar Wochen in einem Hotel zu verbringen. Können wir Ihnen zu diesem Zeitpunkt eine Hotelreservierung zusenden?

Bugün Mailimize istinaden gelen cevap ise;

Guten Tag,

in der vorliegenden Sache bitte ich um Übersendung der Sperrbestätigung für die weitere Bearbeitung.

Tam anlayamadık. Bizden mevcut bloke hesabımızın belgelerini mi istiyorlar yoksa talep ettiğimiz Otel rezervasyonuyla ilgili bir belge mi istiyorlar. Yorumlarınızı ACİL olarak bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Eşli 36F 2. Lisans - İstanbul - Dortmund
iData başvuru: 03.10.2023
Atama: 13.12.2023
Randevu tarihi: 25.01.2024
Dijital İletim: 07.03.2024
Eksik evrak (kira söz.): 30.04.2024
Eksik evrak teslimi: -
UPS mesajı: -
Öğrenci ve eş vize gelişi:-

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Pzt May 06, 2024 10:20 am

serhat16 yazdı: Pzt May 06, 2024 10:13 am Arkadaşlar merhaba,

Geçen hafta yabancılar dairesi ve konsolosluğun Kira sözleşmesi talebine karşı bir mail attık aşağıdaki gibi;

ich habe bereits den erforderlichen Betrag für die Kaution für meine Frau und meinen Sohn zusammen mit meinem eigenen Konto hinterlegt.

Wir ziehen mit unserem 9-jährigen Sohn um und planen, nach unserer Ankunft in Deutschland zunächst eine geeignete Schule für ihn zu finden und dementsprechend nach einer Wohnung zu suchen.

Deshalb überlegen wir, die ersten paar Wochen in einem Hotel zu verbringen. Können wir Ihnen zu diesem Zeitpunkt eine Hotelreservierung zusenden?

Guten Tag,

in der vorliegenden Sache bitte ich um Übersendung der Sperrbestätigung für die weitere Bearbeitung.

Tam anlayamadık. Bizden mevcut bloke hesabımızın belgelerini mi istiyorlar yoksa talep ettiğimiz Otel rezervasyonuyla ilgili bir belge mi istiyorlar. Yorumlarınızı ACİL olarak bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
Galiba sizden kira sozlesmesi isteme sebepleri de bloke hesap miktarini hesaplayabilmekti. Maile bakilirsa mevcut bloke hesap onayinizi istiyorlar.

Bloke hesap sirketinize mail atip artirip artiramayacaginizi sorun bence. 934*3 seklinde artirabilirseniz o sekilde gonderin derim.

Veya maili anlamadiginizi belirtin ve cevap bekleyin. Kolay gelsin :)

serhat16

Mesaj gönderen serhat16 » Pzt May 06, 2024 10:32 am

hashoshaf yazdı: Pzt May 06, 2024 10:20 am Galiba sizden kira sozlesmesi isteme sebepleri de bloke hesap miktarini hesaplayabilmekti. Maile bakilirsa mevcut bloke hesap onayinizi istiyorlar.

Bloke hesap sirketinize mail atip artirip artiramayacaginizi sorun bence. 934*3 seklinde artirabilirseniz o sekilde gonderin derim.

Veya maili anlamadiginizi belirtin ve cevap bekleyin. Kolay gelsin :)
Bloke hesap miktarımız Expatrio'dan 3 Kişilik aile için istenen rakamın %10 undan daha fazla şekilde yatırdık. Acaba güncel olup olmadığıyla ilgili mi sorgulama yapmak istiyorlar. Ya neden daha açık ve net mail göndermiyor bunlar. :?

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Pzt May 06, 2024 10:41 am

serhat16 yazdı: Pzt May 06, 2024 10:32 am Bloke hesap miktarımız Expatrio'dan 3 Kişilik aile için istenen rakamın %10 undan daha fazla şekilde yatırdık. Acaba güncel olup olmadığıyla ilgili mi sorgulama yapmak istiyorlar. Ya neden daha açık ve net mail göndermiyor bunlar. :?
Orasi beni asar :)

serhat16

Mesaj gönderen serhat16 » Pzt May 06, 2024 10:49 am

hashoshaf yazdı: Pzt May 06, 2024 10:41 am Orasi beni asar :)
:D :D Sizin vizeleriniz de bugün gelir umarım güzel haberlerinizi de bekliyoruz :D

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Pzt May 06, 2024 10:54 am

serhat16 yazdı: Pzt May 06, 2024 10:49 am :D :D Sizin vizeleriniz de bugün gelir umarım güzel haberlerinizi de bekliyoruz :D
Dagitimdaymis bekliyoruz :) UPS ile gelen her gonderide adresimizin gercek olmamasini soylemeleri ve bizim ertesi gun musteri hizmetelerini arayip “adresimiz gercek, paketi getirin” deme rituelimiz oldugu icin bugun gelmemesine sasirmam :mrgreen:

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Pzt May 06, 2024 1:18 pm

hashoshaf yazdı: Pzt May 06, 2024 10:54 am Dagitimdaymis bekliyoruz :) UPS ile gelen her gonderide adresimizin gercek olmamasini soylemeleri ve bizim ertesi gun musteri hizmetelerini arayip “adresimiz gercek, paketi getirin” deme rituelimiz oldugu icin bugun gelmemesine sasirmam :mrgreen:
Teslim aldık. 375 lira ödemeyi de bize kilitlemişler sağolsunlar... Bana 1 senelik, eşime 3 aylık multi verilmiş. İstediğimiz gidiş tarihinden başlatmışlar.

Süreci ve hakkındaki düşüncelerimi detaylı olarak yazacağım, şunun heyacanını biraz yaşadıktan sonra :)

edmrshn

Mesaj gönderen edmrshn » Pzt May 06, 2024 1:27 pm

hashoshaf yazdı: Pzt May 06, 2024 1:18 pm Teslim aldık. 375 lira ödemeyi de bize kilitlemişler sağolsunlar... Bana 1 senelik, eşime 3 aylık multi verilmiş. İstediğimiz gidiş tarihinden başlatmışlar.

Süreci ve hakkındaki düşüncelerimi detaylı olarak yazacağım, şunun heyacanını biraz yaşadıktan sonra :)
Çok sevindim tebrikler çok güzel günleriniz olsun 🧿🧿🧿🧿🌺🌺🌺

serhat16

Mesaj gönderen serhat16 » Pzt May 06, 2024 1:45 pm

hashoshaf yazdı: Pzt May 06, 2024 1:18 pm Teslim aldık. 375 lira ödemeyi de bize kilitlemişler sağolsunlar... Bana 1 senelik, eşime 3 aylık multi verilmiş. İstediğimiz gidiş tarihinden başlatmışlar.

Süper. Çok sevindim. Hayırlı olmasını temenni ediyorum. Umarım bu yolculuk sizler için güzel başlangıçlara vesile olur. :)

optima999

Mesaj gönderen optima999 » Pzt May 06, 2024 1:56 pm

Bloke hesap belgesini istiyorlar sadece. Sperrbestätigung expatriodaki 06 belgesi olması lazım, direkt belgenin üstünde bu yazıyor. Otelle ilgili hiçbir şey yazmamışlar
serhat16 yazdı: Pzt May 06, 2024 10:13 am Arkadaşlar merhaba,

Guten Tag,

Randevu atama - 02.08.23
Evrak teslimi - 11.08.23
Eş pasaport teslim - ?

serhat16

Mesaj gönderen serhat16 » Pzt May 06, 2024 2:35 pm

optima999 yazdı: Pzt May 06, 2024 1:56 pm Bloke hesap belgesini istiyorlar sadece. Sperrbestätigung expatriodaki 06 belgesi olması lazım, direkt belgenin üstünde bu yazıyor. Otelle ilgili hiçbir şey yazmamışlar
Evet otelle ilgili hiçbir şey yazmamışlar o da bizim dikkatimizi çekti. Bizde 06 belgesini ekleyerek açıklaması ile mailimi ilettik. Umarım artık bizi yormazlar :D