Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
egzbel

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen egzbel » Cum Ağu 26, 2022 12:59 pm

wtiawtiaw yazdı: Cmt Tem 02, 2022 4:02 pm Merhaba,

Frankfurt'ta yüksek lisans öğrencisiyim. Geleli 8.5 ay oluyor, geçici oturum kartımı aldım, 1 aya da part time iş başı yapmış olacağım. Nişanlımla evlenmeyi planlıyoruz, sonrasında aile birleşimi için başvuruda bulunacağız. Evliliğin çok yeni olması vize başvurusunda kuşku yaratabilir gibi geliyor, hiç deneyimleyen var mı?

-Eş için +400€ detayını duymuştum, burada da bu şekilde hesap yapıp kabul alan çok olmuş görünüyor, hiç sorun yaşayan oldu mu acaba? (Bir şeylerin kolay kolay halledilme ihtimali hala garip geliyor da, tekrar tekrar teyit etme ihtiyacı duyuyorum.)
-Ben şu an bir WG'de yaşıyorum, evin tamamı 75m2, 3 kişiyiz. Dairenin toplam alanı 4 kişinin yaşamına el veriyor (kişi başı 12m2x4) Ancak şu ifadeler nedeniyle, nişanlımın vize başvurusu için mevcut kontratımı göstermem faydasız mı olur?
"Im Anwesen ****** Frankfurt wird die Wohnung (Wil. ca. 75qm) im EG rechts als Wohngemeinschaft vermietet. In dieser 3 Personen Wohngemeinschaft wird folgendes ausschließlich zu privaten Wohnzwecken vermietet:
rechts Zimmer 1 (Wohnfläche ca. 12 qm) zur alleinigen privaten Nutzung für 1. Person unentgeltliche Überlassung zur gemeinschaftlicher Nutzung (31 qm) Flur, Badezimmer mit WC und Badewanne, Küche inkl. neuwertiger EBK sowie separaten Kühl-Gefrierschrank, Vorratskammer, Balkon, Kellerraum, Fahrradkeller und Mitbenutzung der vorgegebenen Gartenfläche nach vorheriger Absprach"

Zaten o geldikten sonra burada kalma gibi bir planımız yok ama vizesini alıp da gelene kadarki geçecek sürede fazladan kira masrafı çıkmasın diye böyle bir şey düşündük.

Eş için ek +400€ ve bu WG detayını sorup bilgi almak için auslenderbehördeye mail attım, Türkiye'deki konsolosluğa yönlendirdi. Konsolosluğa mail attım, o da auslenderbehördeye yönlendirdi. Bu kadar kısa soruların cevabını alabileceğim gönüllü avukat veya bilgili başka kimseler var mıdır? Bir danışmanlık hizmeti almam gerekirse, toplamda 1 saati bile geçmeyecek bir durum için ne kadar ücret ödemem gerekebilir, deneyimleyen var mı?
Merhaba bununla bir bilgi edinebildiniz mi? Ben de bu yil berlin’e yuksek lisansa gelecegim ve nisanliyiz. Evlendikten sonra aile birlesimine basvurabiliyor muyuz? Bazi yerlerde 2 yildir oturma iznine sahip olunmasi gerekiyor gibi seyler okudum ama

Aslickr

Mesaj gönderen Aslickr » Cum Ağu 26, 2022 3:38 pm

Arkadaşlar merhaba. Erkek arkadaşım Almanya'da şu anda ve ben de eşim üzerinden 02F vizesiyle (nişanlının yanına gitmek ve Almanya'da evlenmek) yanına gideceğim. Ama kendisi yurtta kalıyor. Öğrenci olduğu için de eve çıkamaz. Araştırdığım kadarıyla öğrencilere ev vermiyorlar. Acaba vizede evde kalma zorunluluğu var mı? Yani ben vizede kalacak yer olarak wg gösteremez miyim? Daha sonra ev ayarlacağız deyip? Ayrıca hesabımda ne kadar para olması gerekiyor? Bilenler lütfen yardımcı olabilirler mi?

Aslickr

Mesaj gönderen Aslickr » Cum Ağu 26, 2022 9:41 pm

Sormak istediğim başka bir şey de şu. Erkek arkadaşımın yani nişanlımın yanına gidebilmem için onun Almanya'da 2 yıl geçirmiş olması mı lazım? Bu başlıkta bazı arkadaşlar götürecek olan kişinin 2 yıl orada olması gerektiğini söylüyorlar. Sebebi de erkek arkadaşımın Almanya'daki oturumunu evlenmeden önce almasıymış. Ama önce evlensek ve sonra oturum alsa ben hemen yanında gidebilirmişim. Bu doğru mu lütfen bilgisi olanlar cevaplasınlar

Aslickr

Mesaj gönderen Aslickr » Cmt Ağu 27, 2022 12:27 am

egzbel yazdı: Cum Ağu 26, 2022 12:59 pm Merhaba bununla bir bilgi edinebildiniz mi? Ben de bu yil berlin’e yuksek lisansa gelecegim ve nisanliyiz. Evlendikten sonra aile birlesimine basvurabiliyor muyuz? Bazi yerlerde 2 yildir oturma iznine sahip olunmasi gerekiyor gibi seyler okudum ama
Yok öyle bir şey ya. Aynı kişi iki mesaj atmış bu başlığa 2 yıl 2 yıl diye. Ne mantıkla beni nişanlımdan 2 yıl ayrı tutacaklar ki? Ben bu bloke hesap kısmını merak ediyorum açıkçası. Keşke yapanlar bilgi verse.

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Cmt Ağu 27, 2022 10:12 am

Herkese selam. Yüksek lisans yapacağım. Belli bir süre sonra da aile birleşimi yapacağız partnerimle. Acaba ne kadar bloke hesap göstermeliyiz? Benim garantörüm var bu arada. Herhalde yine de ikimiz için bloke hesap istenmez değil mi?

goncamaden

Mesaj gönderen goncamaden » Prş Eyl 01, 2022 12:30 am

Merhaba ben Gonca,
Dün Düsseldorf üniversitesinden eğitim dili İngilizce olan bölümden Yüksek lisans kabul aldım. Eşim ile aynı zamanda gitmek niyetimiz var. Ama bizim sorunumuz bloke hesap. Bloke hesap yapacağımız o kadar miktarımız yok maalesef. Ama garantör bulabilme ihtimalimiz yüksek Almanyada. Garantör belgesiyle vize alabilir miyiz. Ve bu durumda eşim ikimiz için de aynı garantör belgesi geçerli mi yoksa farklı garantörler olması mı lazım. Eşim şuan Almanca A1 dil kursuna gidiyor. Kurs bitirme belgesi yeterli olur mu acaba.
Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim.

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Prş Eyl 01, 2022 12:38 am

goncamaden yazdı: Prş Eyl 01, 2022 12:30 am Merhaba ben Gonca,
Dün Düsseldorf üniversitesinden eğitim dili İngilizce olan bölümden Yüksek lisans kabul aldım. Eşim ile aynı zamanda gitmek niyetimiz var. Ama bizim sorunumuz bloke hesap. Bloke hesap yapacağımız o kadar miktarımız yok maalesef. Ama garantör bulabilme ihtimalimiz yüksek Almanyada. Garantör belgesiyle vize alabilir miyiz. Ve bu durumda eşim ikimiz için de aynı garantör belgesi geçerli mi yoksa farklı garantörler olması mı lazım. Eşim şuan Almanca A1 dil kursuna gidiyor. Kurs bitirme belgesi yeterli olur mu acaba.
Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim.
Bu benim de çok merak ettiğim bir konu. Bilenler ve deneyenler cevaplayabilirlerse çok güzel olur

Muhendis

Mesaj gönderen Muhendis » Cum Eyl 02, 2022 9:46 pm

Arkadaşlar Almanya'da öğrenciyim. Nişanlımı yanıma alıp
Almanya'da evlenmek istiyorum. Benim Almanya'da 2 yıl ikamet etmiş olmam gerekiyor mu böyle bir şey yapabilmek için?

Todo

Mesaj gönderen Todo » Pzt Eyl 12, 2022 9:50 am

hatis yazdı: Prş Ağu 18, 2022 9:34 am Merhaba sorunun cevabını buldunuz mu acaba?
Burada bulamadım ancak öğrendiğim kadarıyla mümkünmüş.

hatis

Mesaj gönderen hatis » Pzt Eyl 12, 2022 2:06 pm

Todo yazdı: Pzt Eyl 12, 2022 9:50 am Burada bulamadım ancak öğrendiğim kadarıyla mümkünmüş.
Merhaba, yanıt için teşekkür ederim. süreci ilerletirseniz daha detaylı bilgi verebilirseniz çok sevinirim.

hilaltas

Mesaj gönderen hilaltas » Çrş Eyl 14, 2022 4:26 pm

Merhaba
Almanya'da yüksek lisans yapmak için uzun zamandır dil eğitimi alıyorum. Eğitim göreceğim dil ingilizce Yakında IELTS sınavına girip kabul bekleyeceğim. Almanyaya Nişanlım ile gideceğim fakat evlenip onu götürmek mi daha kolay yoksa oraya gittikten sonra mı yanıma getirmek ve süreleri nedir bunu öğrenmek istiyorum. Onun geçmiş yıllarda almanyaya giriş çıkışları var. Evli olarak vizeye başvurmak negatif bir yön olur mu? Eğer Turkiyede evlenip gidersek garantör ikimize de garantör olacak. Cevaplarınızı bekliyorum :)))

saygılar

celinelita

Mesaj gönderen celinelita » Pzt Eyl 19, 2022 2:39 pm

Merhaba,
Ben Almanya'dan yüksek lisans şartlı kabul aldım. Eşimle birlikte gitmek istiyoruz. Ayrı ayrı mı yoksa birlikte mi vize başvurusu yapmalıyız? Hangisi daha hızlı, garanti olur? Kendisi doktor ancak dil bilgimiz yok yani ikimiz de dil okuluna gitmeyi düşünüyoruz. Aile birleşimi 8 9 ay gibi sürelerden bahsediliyor. Bu süreye 36f aileyi de yanında götürme vizesi de aile birleşimi vizesi gibi Almanya'da oturum gerektiriyor mu? Teşekkür ederiz şimdiden :)

hatis

Mesaj gönderen hatis » Prş Eyl 22, 2022 10:23 am

Ebrutasaydogdu yazdı: Cum Ağu 26, 2022 10:49 am Merhabalar,

Biz hata yaptık başkası yapmasın diye küçük bir bilgilendirme yapmak istedim. Eşim 41f- yabancı dil bilgisi ile yüksek lisans- vize başvurusu yaptık, bizim bir bebeğimiz var, normalde birlikte gitmek istiyoruz, fakat randevu alırken ayrı ayrı aldık, eşime atama geldi bize ise gelmedi. Yapılması gereken başvuru yaparken 41Fe başvuru sırasında kişi sayısını aile sayınızı yazmanız ve öyle almanız, bize çok mantıksız gelmişti çünkü bizimki öğrenci vizesi değil neticede. Başka başvuru yapacak olan varsa en azından onlara bilgi olsun istedim.

Bu da şu demek oluyor, biz kızıma(8 aylık) çocuk aile birleşimi, kendime eş aile birleşimi diye başvurduk yani 8 aylık kızıma da ayrı gün çıkacak kesin :))))

Eş için +400, çocuk için de +300 ekledik bu arada, bakalım ekstra ekleyin derlerse de ekleyeceğiz, beklemedeyiz :)
Merhaba, eşinizden her şekilde A1 almanca belgesi istendi mi? Üniversite mezunu iş tecrübesi var yine de A1 almanca sağlanmalı mı?

Ebrutasaydogdu

Mesaj gönderen Ebrutasaydogdu » Prş Eyl 22, 2022 4:32 pm

Merhabalar,
Bizde yüksek lisans yapacak olan eşim, aile birleşimi yapacak olan benim, eğer üniversite mezunu iseniz istenmiyor diyor ama üni mezunu olup da dil belgesi istenileni duydum, bu sebeple ben dil belgesi sertifikası göstericem, tabi eğer bir gün randevu atarlarsa, görünen o ki Marttan önce olmayacak:) Ben zaten alman lisesi mezunuyum çok zor değil almam, ama şöyle söyleyeyim Alman lisesi mezunu olmama ve rahat bir şekilde aslında almanca konuşabilmeme rağmen A1 goethe alıcam ki sorun çıkmasın, anladığım kadaıryla ilgilenen personelin insiyatifine kalıyor aksi taktirde:)
hatis yazdı: Prş Eyl 22, 2022 10:23 am Merhaba, eşinizden her şekilde A1 almanca belgesi istendi mi? Üniversite mezunu iş tecrübesi var yine de A1 almanca sağlanmalı mı?

Ebrutasaydogdu

Mesaj gönderen Ebrutasaydogdu » Prş Eyl 22, 2022 4:34 pm

Ayrı başvurma hatasında bulunmuş biri olarak(tamamen bilinçsizce) hiç tavsiye etmem, Ağustos ik hafta başvurdum hala ses yok, bu arada sanırım daha Martta falan başvuranlar anca atanıyor ve de, yani ortalama 1 seneye yakın ayrı kalma riski çok yüksek, bilginiz olsun öyle karar verin derim :)
celinelita yazdı: Pzt Eyl 19, 2022 2:39 pm Merhaba,
Ben Almanya'dan yüksek lisans şartlı kabul aldım. Eşimle birlikte gitmek istiyoruz. Ayrı ayrı mı yoksa birlikte mi vize başvurusu yapmalıyız? Hangisi daha hızlı, garanti olur? Kendisi doktor ancak dil bilgimiz yok yani ikimiz de dil okuluna gitmeyi düşünüyoruz. Aile birleşimi 8 9 ay gibi sürelerden bahsediliyor. Bu süreye 36f aileyi de yanında götürme vizesi de aile birleşimi vizesi gibi Almanya'da oturum gerektiriyor mu? Teşekkür ederiz şimdiden :)

snurmar

Mesaj gönderen snurmar » Pzr Eyl 25, 2022 10:46 pm

wtiawtiaw yazdı: Cmt Tem 02, 2022 4:02 pm Merhaba,

Frankfurt'ta yüksek lisans öğrencisiyim. Geleli 8.5 ay oluyor, geçici oturum kartımı aldım, 1 aya da part time iş başı yapmış olacağım. Nişanlımla evlenmeyi planlıyoruz, sonrasında aile birleşimi için başvuruda bulunacağız. Evliliğin çok yeni olması vize başvurusunda kuşku yaratabilir gibi geliyor, hiç deneyimleyen var mı?

-Eş için +400€ detayını duymuştum, burada da bu şekilde hesap yapıp kabul alan çok olmuş görünüyor, hiç sorun yaşayan oldu mu acaba? (Bir şeylerin kolay kolay halledilme ihtimali hala garip geliyor da, tekrar tekrar teyit etme ihtiyacı duyuyorum.)
-Ben şu an bir WG'de yaşıyorum, evin tamamı 75m2, 3 kişiyiz. Dairenin toplam alanı 4 kişinin yaşamına el veriyor (kişi başı 12m2x4) Ancak şu ifadeler nedeniyle, nişanlımın vize başvurusu için mevcut kontratımı göstermem faydasız mı olur?
"Im Anwesen ****** Frankfurt wird die Wohnung (Wil. ca. 75qm) im EG rechts als Wohngemeinschaft vermietet. In dieser 3 Personen Wohngemeinschaft wird folgendes ausschließlich zu privaten Wohnzwecken vermietet:
rechts Zimmer 1 (Wohnfläche ca. 12 qm) zur alleinigen privaten Nutzung für 1. Person unentgeltliche Überlassung zur gemeinschaftlicher Nutzung (31 qm) Flur, Badezimmer mit WC und Badewanne, Küche inkl. neuwertiger EBK sowie separaten Kühl-Gefrierschrank, Vorratskammer, Balkon, Kellerraum, Fahrradkeller und Mitbenutzung der vorgegebenen Gartenfläche nach vorheriger Absprach"

Zaten o geldikten sonra burada kalma gibi bir planımız yok ama vizesini alıp da gelene kadarki geçecek sürede fazladan kira masrafı çıkmasın diye böyle bir şey düşündük.

Eş için ek +400€ ve bu WG detayını sorup bilgi almak için auslenderbehördeye mail attım, Türkiye'deki konsolosluğa yönlendirdi. Konsolosluğa mail attım, o da auslenderbehördeye yönlendirdi. Bu kadar kısa soruların cevabını alabileceğim gönüllü avukat veya bilgili başka kimseler var mıdır? Bir danışmanlık hizmeti almam gerekirse, toplamda 1 saati bile geçmeyecek bir durum için ne kadar ücret ödemem gerekebilir, deneyimleyen var mı?
Merhaba, son durumunuz nedir? Aynı durumdayım. Şöyle bir şey duydu: öğrenci vizesiyle almanyaya gittikten sonra evlenince iki yıl beklenmesi gerekiyormuş. Bu konuyla iligili bilginiz var mı? Ausländerbehörder ne diyor acaba?

Hayalperest

Mesaj gönderen Hayalperest » Sal Eyl 27, 2022 2:58 am

İki yıl geçince direk eşini getirebiliyor musun? Almancası olmasa dahi?

snurmar yazdı: Pzr Eyl 25, 2022 10:46 pm Merhaba, son durumunuz nedir? Aynı durumdayım. Şöyle bir şey duydu: öğrenci vizesiyle almanyaya gittikten sonra evlenince iki yıl beklenmesi gerekiyormuş. Bu konuyla iligili bilginiz var mı? Ausländerbehörder ne diyor acaba?

snurmar

Mesaj gönderen snurmar » Sal Eyl 27, 2022 12:08 pm

Hayalperest yazdı: Sal Eyl 27, 2022 2:58 am İki yıl geçince direk eşini getirebiliyor musun? Almancası olmasa dahi?
A1 almanca şartı isteniyor eşten. Eğer blue kartlı ya da avp vatandaşı değilse diye biliyorum.

snurmar

Mesaj gönderen snurmar » Sal Eyl 27, 2022 1:28 pm

Ebrutasaydogdu yazdı: Prş Eyl 22, 2022 4:34 pm Ayrı başvurma hatasında bulunmuş biri olarak(tamamen bilinçsizce) hiç tavsiye etmem, Ağustos ik hafta başvurdum hala ses yok, bu arada sanırım daha Martta falan başvuranlar anca atanıyor ve de, yani ortalama 1 seneye yakın ayrı kalma riski çok yüksek, bilginiz olsun öyle karar verin derim :)
Merhaba, siz de öğrenci vizesi ile mi Almanya'dasınız? Öğrenci oturumu alıp evlenince iki yıl bekleme mevzusu hakkında bilginiz var mı?

snurmar

Mesaj gönderen snurmar » Sal Eyl 27, 2022 1:33 pm

Aslickr yazdı: Cmt Ağu 27, 2022 12:27 am Yok öyle bir şey ya. Aynı kişi iki mesaj atmış bu başlığa 2 yıl 2 yıl diye. Ne mantıkla beni nişanlımdan 2 yıl ayrı tutacaklar ki? Ben bu bloke hesap kısmını merak ediyorum açıkçası. Keşke yapanlar bilgi verse.
selam, https://www.buzer.de/gesetz/4752/a65964.htm buradaki absatz dan sanırım bu durum anlaşılıyor.