Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
aysukoksal

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen aysukoksal » Cum Nis 19, 2024 9:08 am

Arkadaşlar günaydın,

Ankara iData ile başlayan Freiburg sürecimiz devam ediyor.
Bugün bva’dan mailime aşağıdaki cevabı aldım.

Guten Tag Frau Erdem,

die Bearbeitung ihres Antrags ist bereits seit dem 21.03.2024 fertig.

Beim Antrag ihres Mannes fehlt noch die Zustimmung der Ausländerbehörde in Freiburg

Bitte beachten: Die Bearbeitung eines Antrags zur Familienzusammenführung dauert in der Regel deutlich länger als ein Studentenvisum! Mit mehreren Monaten ist zu rechnen!

Mit freundlichen Grüßen / Yours sincerely

Almanca bilmediğim için İngilizceye çeviriyorum ama google başka chatgpt başka çeviriyor ilk cümleyi. Benim sürecim tamamlanmış, eşimi mi bekliyoruz? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bana istiyorsanız sizinkini verelim de demediler.
iData Randevu Talep: 8.01.2024
Randevu Atama Maili: 02.02.2024
Randevu Günü: 14.02.2024
Eksik Evrak Maili: 26.02.2024
Eksik Evrak İletim: 26.02.2024
Dijital İletim: 26.02.2024

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Cum Nis 19, 2024 9:13 am

aysukoksal yazdı: Cum Nis 19, 2024 9:08 am Arkadaşlar günaydın,

Ankara iData ile başlayan Freiburg sürecimiz devam ediyor.
Bugün bva’dan mailime aşağıdaki cevabı aldım.

Guten Tag Frau Erdem,

die Bearbeitung ihres Antrags ist bereits seit dem 21.03.2024 fertig.

Beim Antrag ihres Mannes fehlt noch die Zustimmung der Ausländerbehörde in Freiburg

Bitte beachten: Die Bearbeitung eines Antrags zur Familienzusammenführung dauert in der Regel deutlich länger als ein Studentenvisum! Mit mehreren Monaten ist zu rechnen!

Mit freundlichen Grüßen / Yours sincerely

Almanca bilmediğim için İngilizceye çeviriyorum ama google başka chatgpt başka çeviriyor ilk cümleyi. Benim sürecim tamamlanmış, eşimi mi bekliyoruz? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bana istiyorsanız sizinkini verelim de demediler.
İşlemlerin ayrı yürümesi gerekiyorsa bize bildirin, dendi bize konsolosluktan gelen eksik evrak mailinde. Sizinkini verelim mi demek oluyor bu diye düşünüyorum. Vize durumunu öğrenmek için atılan maile cevap veren kişiler böyle bir şey söyleyemez.

Ve evet, öğrencinin işi bitmiş, eşin işlemleri sürüyor.
Eşli 36F Lisans - İstanbul
iData başvuru: 10.11.23
Atama: 06.02.24
Randevu tarihi: 27.02.24
Eksik evrak (kira söz.): 28.03.24
Eksik evrak teslimi: 10.04.24
Öğrenci Vize Gelişi: :?:
Eş Vize Gelişi: :?:

Glücklich

Mesaj gönderen Glücklich » Cum Nis 19, 2024 10:22 pm

Merhabalar,
Tek ebebeyinler için bilgi yazmak istiyorum.
Ya dul ya boşanmış, çocuklarıyla başvuranlar için.
Motivasyon yazısında hem kendi hem çocuklar için detaylı şekilde güzel bir motivasyon yazısı yazın ve her çocuk için ekleyin. Her çocuk ayrı bir dosya olarak bakılıyor onun için tüm evrakları onların dosyasına da ekleyin. Kendi vizeniz çıkmadan kiralık ev yada el masrafa girmenize gerek yok. Sadece bloke hesabı onların istediği şekilde her çocuk için istenen rakamı yatırmaya bakın.
Sizin vizeniz çıktıktan sonra çocukların çıkmadıysa o zaman Almanyaya gidip göçmenlik bürodan yardım istemeniz süreci çok hızlandırır. Motivasyon yazısında ama beraber vize istediğinizi belirtmelisiniz.
Yüze yüz görüşmelerde göçmenlik bürosu yardımcı oluyor. Ama burdan konsolosluk üzerinden işler uzar çünkü aile birleşimi süreci çok farklı işliyor.

dermol

Mesaj gönderen dermol » Cmt Nis 20, 2024 10:57 am

ttrsl yazdı: Prş May 26, 2022 11:20 am Merhaba
41F vizesi ile Karlsruhe ye gec de olsa gelmeyi basardim.Esimin vize onay surecinin hala devam ettigini soylediler.
Genelde sorulan yas kriteri meselesini cevaplayip extra bir soru sormak istiyorum:)Ben 38 yasindayim esim 34 yasinda. Kabul almak ve vize konusunda yas ile ilgili bir sorun yasamadik.Master programina geldim bu arada.Yas ile ilgili yasadigim tek sorun su anda saglik sigortasi mevzusu.Benzer durumu yasayan varsa lutfen cevaplasin.Yasimdan kaynakli ozel saglik sigortasi aylik odemesi 650 euro dedi DBK adli sirket.Diger alternatifleri arastiriyorum.
Sanirim pek ucuz olmayacak.
merhabalar sağlık sigortası konusunda nasıl bir çözüm buldunuz benim yaşım 40 eşim ve iki çocuğum var.

readyfordeparture

Mesaj gönderen readyfordeparture » Pzr Nis 21, 2024 3:56 pm

hashoshaf yazdı: Pzt Nis 08, 2024 12:03 am Bir sorum daha olacak, kiranız ne kadardı acaba?
Merhaba, çok uzun süre olmuş soralı yeni gördüm kusura bakmayın. 700 küsür cold kira, toplam 1000 euro kiraya tuttuk evi (mutfak dahil olduğu için ona da ayrı bir ücret ödüyoruz, artı olarak doğalgaz, su, park yeri dahil içine). Bölgeden bölgeye, evden eve çok değişiyordur muhakkak
41F İstanbul - Gayrettepe IDATA (Eşli Başvuru)
Başvuru Tarihi: 18.09.23
Randevu Atama: 10.10.23
IDATA Randevu tarihi: 30.10.23
Öğrencinin Pasaportunun Gelişi: 28.11.23
Eş için Eksik Belge: 25.12.23
Eşin Pasaportunun Gelişi: 08.02.24

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Pzr Nis 21, 2024 4:00 pm

readyfordeparture yazdı: Pzr Nis 21, 2024 3:56 pm Merhaba, çok uzun süre olmuş soralı yeni gördüm kusura bakmayın. 700 küsür cold kira, toplam 1000 euro kiraya tuttuk evi (mutfak dahil olduğu için ona da ayrı bir ücret ödüyoruz, artı olarak doğalgaz, su, park yeri dahil içine). Bölgeden bölgeye, evden eve çok değişiyordur muhakkak
Teşekkürler yine de cevabınız için :)

Eksik evrakı gönderdiğiniz zaman herhangi bir "iletildi" maili almış mıydınız? Ben hem bana gönderilen maile cevap olarak ilettim, hem de yeni mail olarak istedikleri adrese attım ama hiç mail almadım dönüş olarak, otomatik olarak da...

juli

Mesaj gönderen juli » Pzr Nis 21, 2024 9:42 pm

Herkese merhaba,
Almanya’da kiraladığımız eve, başvuru sahibi eşim adına yabancılar dairesinden benim sürecim ile ilgili ek belge istedikleri bir posta geldi. Bu belgeleri istediklerine dair ne bana ne de eşime tek bir mail atmadılar. Bu posta eşim oturum kartı başvurusu yaptıktan bir ay sonra geldi adresine. Aynı anda vizeye basvurmamızın hiçbir anlamı olmadığını da anlamış oldum. Ayrı bir dosya olarak değerlendiriyor benim sürecim. Eşimden benim icin istenilen belgelerin özeti su sekilde:

*Bitte legen Sie diese Mitbringliste zusammen mit Ihren Unterlagen vor, damit eine schnelle Zuordnung erfolgen kann.
*Kopie des Reisepasses oder Personalausweises
*Persönlich unterschriebene schriftliche Erklärung, dass die Herstellung der familiären Lebensgemeinschaft im Bundesgebiet gewünscht wird
*Nachweise der letzten 6 Monate, sofern Unterhaltsverpflichtungen für eine dritte Person bestehen
*Mietvertrag
*Wohnraumbestätigung
*Nachweis über Heizkosten
*Vorschlag der privaten Krankenversicherung über monatlichen Beiträge für [ Ehefrau. Es wird daruf hingewiesen, dass vorab keine Krankenversicherung
abgeschlossen werden muss, ein Vorschlag reicht aus
.

Son maddedeki sigortayı nasıl yapacağımızı anlamadık. Bu sigortayı yapabilmem icin kendi adıma Almanya’da banka hesabım olması gerekiyor mu? Bunu deneyimlemis olanınız var mı?
Bu belgeleri yolladıktan sonra süreç daha ne kadar uzayacak acaba…
41F Eşli Başvuru(Nürnberg) İstanbul iDATA
Başvuru tarihi: 05.06.2023
Randevu atama: 02.07.2023
Randevu tarihi(evrak teslim): 01.08.2023
Başvuru sahibinin pasaport teslimi: 01.09.2023
Başvuru sahibinin eşinin(ben) pasaport teslimi: -

Nurcantrn

Mesaj gönderen Nurcantrn » Pzr Nis 21, 2024 11:23 pm

hashoshaf yazdı: Pzr Nis 21, 2024 4:00 pm Teşekkürler yine de cevabınız için :)

Eksik evrakı gönderdiğiniz zaman herhangi bir "iletildi" maili almış mıydınız? Ben hem bana gönderilen maile cevap olarak ilettim, hem de yeni mail olarak istedikleri adrese attım ama hiç mail almadım dönüş olarak, otomatik olarak da...
merhaba bu sorunun cevabını ben de merak etmiştim gelen maili yanıtlayarak bloke hesap artırım belgesini gönderdim şu adrese gönderin falan da dememişlerdi hiçbir dönüş olmadı iletildi diye ama daha sonra hiçbir mail gelmeden direk vize geldi, idata dan gidip aldık

av.omer

Mesaj gönderen av.omer » Pzr Nis 21, 2024 11:25 pm

aysukoksal yazdı: Pzt Mar 25, 2024 6:31 pm Merhaba, ben de eşimle birlikte gidiyorum. 30 yaşın üstünde olunca olaylar farklı oluyor ama Barmer sigortayı öneririm. Kendileriyle iletişime geçebilirsiniz internet sitelerindeki formu doldurarak. Eş ile olunca normal öğrenci sigortası yapılamıyor eşi kapsamıyor daha doğrusu.
Bana gelen cevap şu şekildeydi
‘ Tamamdir ozaman sizi ögrenci sigortasi üzeri sigortalayabilirim. Bana sadece bir kac bilgi gerekiyor. Okula gereken elektronik M10 bilgisini ben gönderebilirim ayni günde. Ayrica vize basvurusu icin gereken belegeyi de gönderebilirim size. Esiniz sizin üzeri ücretsiz sigortali oluyor. Aidat 133€ civari’
Merhaba, ben de 41f eşli vize ile gideceğim. Eşimin de benim de yaşım 31. Barmer la görüştüm ancak 30 yaş üstüne biz sigorta yapamayız dediler, bu yüzden özel sigortalara yonlendirdiler. Siz nasıl yaptınız acaba?

Nurcantrn

Mesaj gönderen Nurcantrn » Pzr Nis 21, 2024 11:38 pm

av.omer yazdı: Pzr Nis 21, 2024 11:25 pm Merhaba, ben de 41f eşli vize ile gideceğim. Eşimin de benim de yaşım 31. Barmer la görüştüm ancak 30 yaş üstüne biz sigorta yapamayız dediler, bu yüzden özel sigortalara yonlendirdiler. Siz nasıl yaptınız acaba?
Merhaba, biz de 32 yaşındayız 41F vizesine eşli başvurduk, birkaç sigorta denemiştim olmadı en son danışmanımın da yönlendirmesiyle feather da yaptırdık kişi başı 72euro yanlış hatırlamıyorsam

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Pzr Nis 21, 2024 11:42 pm

Nurcantrn yazdı: Pzr Nis 21, 2024 11:23 pm merhaba bu sorunun cevabını ben de merak etmiştim gelen maili yanıtlayarak bloke hesap artırım belgesini gönderdim şu adrese gönderin falan da dememişlerdi hiçbir dönüş olmadı iletildi diye ama daha sonra hiçbir mail gelmeden direk vize geldi, idata dan gidip aldık
Çok teşekkürler cevabınız için.

Bizim başvurumuz konsolosluktaydı, idata’dan da yine konsolosluğun vize bölümüne aktarılıyor gerçi ama teyit için sorayım: Hangi mail adresinden evrak istemişlerdi sizden? Bize visa-national@ista.auswaertiges-amt.de adresinden gelmişti.

Nurcantrn

Mesaj gönderen Nurcantrn » Pzr Nis 21, 2024 11:54 pm

hashoshaf yazdı: Pzr Nis 21, 2024 11:42 pm Çok teşekkürler cevabınız için.

Bizim başvurumuz konsolosluktaydı, idata’dan da yine konsolosluğun vize bölümüne aktarılıyor gerçi ama teyit için sorayım: Hangi mail adresinden evrak istemişlerdi sizden? Bize visa-national@ista.auswaertiges-amt.de adresinden gelmişti.
Rica ederim, a evet 41f bizimki belki de farklıdır bize gelen adres şahısındı galiba m.diestel@lea.berlin gibi bi adresti telefonda eski mailleri bulamadım berlin yabancılar dairesiymiş bakmıştım o zamandan aklımda kalan kadarıyla

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Pzt Nis 22, 2024 12:13 am

Nurcantrn yazdı: Pzr Nis 21, 2024 11:54 pm Rica ederim, a evet 41f bizimki belki de farklıdır bize gelen adres şahısındı galiba m.diestel@lea.berlin gibi bi adresti telefonda eski mailleri bulamadım berlin yabancılar dairesiymiş bakmıştım o zamandan aklımda kalan kadarıyla
Anladım, tekrar teşekkürler :)

aysukoksal

Mesaj gönderen aysukoksal » Sal Nis 23, 2024 11:18 am

av.omer yazdı: Pzr Nis 21, 2024 11:25 pm Merhaba, ben de 41f eşli vize ile gideceğim. Eşimin de benim de yaşım 31. Barmer la görüştüm ancak 30 yaş üstüne biz sigorta yapamayız dediler, bu yüzden özel sigortalara yonlendirdiler. Siz nasıl yaptınız acaba?
Merhaba, biz 30 yaşın altındayız o yüzden bilemiyorum maalesef
iData Randevu Talep: 8.01.2024
Randevu Atama Maili: 02.02.2024
Randevu Günü: 14.02.2024
Eksik Evrak Maili: 26.02.2024
Eksik Evrak İletim: 26.02.2024
Dijital İletim: 26.02.2024

readyfordeparture

Mesaj gönderen readyfordeparture » Çrş Nis 24, 2024 11:29 am

hashoshaf yazdı: Pzr Nis 21, 2024 4:00 pm Teşekkürler yine de cevabınız için :)

Yok yok ben de herhangi bir mail almamıştım, ve başkalarına sorduğumda da genelde "evet belgelerinizi aldık" tarzı bir mail gelmediğini duydum
41F İstanbul - Gayrettepe IDATA (Eşli Başvuru)
Başvuru Tarihi: 18.09.23
Randevu Atama: 10.10.23
IDATA Randevu tarihi: 30.10.23
Öğrencinin Pasaportunun Gelişi: 28.11.23
Eş için Eksik Belge: 25.12.23
Eşin Pasaportunun Gelişi: 08.02.24

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Çrş Nis 24, 2024 11:31 am

readyfordeparture yazdı: Çrş Nis 24, 2024 11:29 am Yok yok ben de herhangi bir mail almamıştım, ve başkalarına sorduğumda da genelde "evet belgelerinizi aldık" tarzı bir mail gelmediğini duydum
Oh içim rahatladı öyleyse, teşekkürler cevabınız için. Sabahtan beri arıyorum konsolosluğu ama tabii ki ulaşamıyorum.

Ne durumdayız diye sormak adına bir mail atmayı düşünüyorum yine de. 1 ay kaldı para yatırdığımız her şeyin işlemeye başlamasına ama vizelerimiz hala yok.

edmrshn

Mesaj gönderen edmrshn » Pzt Nis 29, 2024 5:33 pm

juli yazdı: Çrş Nis 03, 2024 7:57 pm Herkese merhaba,
Maalesef güzel haberlerle gelmedim. Vizemle ilgili hicbir gelisme olmadı. Artık maillerime de dönüş alamıyorum. Ay sonuna dek vizemle ilgili gelisme olmazsa bu defteri kapatıyor olacağız. Almanya’da ev tuttugumuz, buradaki esyalarımızı yolladıgımız icin maddi manevi inanılmaz yıprandık. İşimi bırakıp ailemin olduğu şehre geldim. Vize geldi gelecek derken bir işe de başlamadım haliyle. Bizi cok zora soktu bu durum. Bu yola girmeye karar verenlerin sadece psikolojik olarak dayanıklı olması yeterli degil bence.

Merhaba nasılsınız, sürecinizde gelişme var mı

Ahmet123

Mesaj gönderen Ahmet123 » Sal Nis 30, 2024 12:20 pm

Merhaba yaklaşık 2 ay önce girdiğimiz vize görüşmesinden sonra ilk defa dün konsolosluktan mail aldık. Eşim Özel üniversitede öğrenim göreceği için okul ödeme belgeleri istendi. Acaba süreç yeni mi başlıyor yoksa 1-2 güne sonuçlanır mı?

Kullanıcı avatarı
hashoshaf

Mesaj gönderen hashoshaf » Sal Nis 30, 2024 12:24 pm

Ahmet123 yazdı: Sal Nis 30, 2024 12:20 pm Merhaba yaklaşık 2 ay önce girdiğimiz vize görüşmesinden sonra ilk defa dün konsolosluktan mail aldık. Eşim Özel üniversitede öğrenim göreceği için okul ödeme belgeleri istendi. Acaba süreç yeni mi başlıyor yoksa 1-2 güne sonuçlanır mı?
Çok bireysel ve değişken ilerliyor süreçler. Bizim tarihlerimiz imzamda yazılı, bazı kişilere eksik evrağı ilettikten 1 hafta sonra geliyor, bazı kişiler aylarca bekliyor...

Ahmet123

Mesaj gönderen Ahmet123 » Sal Nis 30, 2024 12:50 pm

hashoshaf yazdı: Sal Nis 30, 2024 12:24 pm Çok bireysel ve değişken ilerliyor süreçler. Bizim tarihlerimiz imzamda yazılı, bazı kişilere eksik evrağı ilettikten 1 hafta sonra geliyor, bazı kişiler aylarca bekliyor...
Enteresan ya hayırlısı olsun bakalım bekleyip göreceğiz o zaman 😊