Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kad85

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen Kad85 » Çrş Eyl 02, 2020 10:20 pm

mertmurtaza yazdı: Sal Ağu 18, 2020 7:36 am Merhaba

Bizde sizinle aynı durumdayız. Size sormak istediğim gösterdiğiniz 30bin euroya eşinizin bloke hesabı dahil miydi?
Birde nasıl gösterdiniz? Siz yeni bir bloke hesap mı açtınız yoksa eşinizin bloke hesabına dahil mi ettiniz?
Şimdiden teşekkürler yanıt için.
Merhaba evet bu paraya eşimin bloke hesabı dahil. Onun hesabına ilave yaptık. Ama önce bankayla (Fintiba) iletişime geçmeniz gerek açıklama yapıyorsunuz neden bunu yaptığınızı.

mertmurtaza

Mesaj gönderen mertmurtaza » Prş Eyl 03, 2020 7:50 pm

Kad85 yazdı: Çrş Eyl 02, 2020 10:20 pm Merhaba evet bu paraya eşimin bloke hesabı dahil. Onun hesabına ilave yaptık. Ama önce bankayla (Fintiba) iletişime geçmeniz gerek açıklama yapıyorsunuz neden bunu yaptığınızı.
Çok teşekkürler açıklama için.

luzzu

Mesaj gönderen luzzu » Pzt Eki 12, 2020 9:21 am

Merhaba bir sorum olacak eş ile aynı anda vize başvurusu yapabiliyor muyuz ?

luzzu

Mesaj gönderen luzzu » Cmt Eki 24, 2020 3:53 pm

Merhaba arkadaşlar Eşim Berlin de master kazandı biz 5 yıldır evliyiz ve ben üniversite mezunuyum A1 sınavı vermek zorunda mıyım . Berlin yabancılar dairesinin sitesinde öğrenci aile birleşimi diye bölüm var evraklar arasında dil belgesi bulunmuyor e-mail attım halen geri dönüş olmadı . bilgisi olan var mı acaba süreci kısaltmak adına iyi olacak. lütfen acil yardım ...

mertmurtaza

Mesaj gönderen mertmurtaza » Pzt Eki 26, 2020 11:24 pm

luzzu yazdı: Cmt Eki 24, 2020 3:53 pm Merhaba arkadaşlar Eşim Berlin de master kazandı biz 5 yıldır evliyiz ve ben üniversite mezunuyum A1 sınavı vermek zorunda mıyım . Berlin yabancılar dairesinin sitesinde öğrenci aile birleşimi diye bölüm var evraklar arasında dil belgesi bulunmuyor e-mail attım halen geri dönüş olmadı . bilgisi olan var mı acaba süreci kısaltmak adına iyi olacak. lütfen acil yardım ...
Merhaba;

Geç oldu ama cevap vereyim. Evet A1 belgesi vermeniz gerekiyor. Yada istisnaları var, randevu aldığınızda evrak listesi gönderecekler orada da yazıyor zaten.

luzzu

Mesaj gönderen luzzu » Sal Eki 27, 2020 1:16 pm

mertmurtaza yazdı: Pzt Eki 26, 2020 11:24 pm Merhaba;

Geç oldu ama cevap vereyim. Evet A1 belgesi vermeniz gerekiyor. Yada istisnaları var, randevu aldığınızda evrak listesi gönderecekler orada da yazıyor zaten.
Cevap için çok teşekkür ederim. Siz gösteriniz yani A1 sertifikası öğrenci eşlerinden ve üniversite de mezunlarından istemelerini mantıklı bulmuyorum sonuçta süresiz oturma izni ile gitmiyoruz oraya sınav hem masraf hem zaman kaybı . Napıcak bir şey yok neyse :) Teşekkürler.

mertmurtaza

Mesaj gönderen mertmurtaza » Pzt Kas 02, 2020 12:49 pm

luzzu yazdı: Sal Eki 27, 2020 1:16 pm Cevap için çok teşekkür ederim. Siz gösteriniz yani A1 sertifikası öğrenci eşlerinden ve üniversite de mezunlarından istemelerini mantıklı bulmuyorum sonuçta süresiz oturma izni ile gitmiyoruz oraya sınav hem masraf hem zaman kaybı . Napıcak bir şey yok neyse :) Teşekkürler.
Evet ne yazıkki almalısınız. Normal zamanda üniversite mezunu iseniz, olumlu istihdam öngörülmekte ise vs bir istisna vardı ancak, şu an kimse uğraşmıyor. belge istiyorlar. sizin biriside üniversite mezunuyum benden istemezler diye gitmiş ancak istemişler.

https://www.youtube.com/watch?v=OE8QyaffYmU bu videoda anlatıyor. Aynı durumda olmayabilirsiniz ancak dil sertifikası isteniyor genelde.

luzzu

Mesaj gönderen luzzu » Pzt Kas 02, 2020 1:15 pm

mertmurtaza yazdı: Pzt Kas 02, 2020 12:49 pm Evet ne yazıkki almalısınız. Normal zamanda üniversite mezunu iseniz, olumlu istihdam öngörülmekte ise vs bir istisna vardı ancak, şu an kimse uğraşmıyor. belge istiyorlar. sizin biriside üniversite mezunuyum benden istemezler diye gitmiş ancak istemişler.

https://www.youtube.com/watch?v=OE8QyaffYmU bu videoda anlatıyor. Aynı durumda olmayabilirsiniz ancak dil sertifikası isteniyor genelde.
Çok teşekkür ederim cevap için gerçekten zamanını alıyorum :( Kabullendim artık gireceğim sınava zaten bayadır çalışıyorum en iyisi alıp gitmek vize görüşmesinde bahane edilecek bir şey bırakmamış olurum :)

yaseminkt

Mesaj gönderen yaseminkt » Prş Kas 05, 2020 5:49 pm

Herkese merhaba,

Bu süreci bir süredir takip ediyorum, şuan biz de belgelerimizi hazırlıyoruz. Eşim almanyada yüksek lisansa kabul edildi ve ekim ayında almanyaya gitti. Ben de aile birleşimi yapmak istiyorum, tüm belgelerim hazır fakat almanyada yaşayan eşe ait oturum izni isteniyor, ama eşim bunu henüz alamadı, bunun yerine vize başvurusunda pasaportun vize sayfasının fotokopisini koyabiliyor muyuz?

Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?

mertmurtaza

Mesaj gönderen mertmurtaza » Cum Kas 13, 2020 1:40 pm

yaseminkt yazdı: Prş Kas 05, 2020 5:49 pm Herkese merhaba,

Bu süreci bir süredir takip ediyorum, şuan biz de belgelerimizi hazırlıyoruz. Eşim almanyada yüksek lisansa kabul edildi ve ekim ayında almanyaya gitti. Ben de aile birleşimi yapmak istiyorum, tüm belgelerim hazır fakat almanyada yaşayan eşe ait oturum izni isteniyor, ama eşim bunu henüz alamadı, bunun yerine vize başvurusunda pasaportun vize sayfasının fotokopisini koyabiliyor muyuz?

Bu konu hakkında bilgisi olan varsa yardım edebilir mi?
Merhaba;

Evet vize fotokopisi ve eşinizin ikamet belgesi (meldebescheinigung) ile başvurabilirsiniz. Benim eşim bu şekilde başvurdu.

ilker

Mesaj gönderen ilker » Cum Kas 13, 2020 11:24 pm

mertmurtaza yazdı: Cum Kas 13, 2020 1:40 pm Merhaba;

Evet vize fotokopisi ve eşinizin ikamet belgesi (meldebescheinigung) ile başvurabilirsiniz. Benim eşim bu şekilde başvurdu.
Peki kabul alabildi mi? Ne durumdasiniz? Tesekkurler

mertmurtaza

Mesaj gönderen mertmurtaza » Cmt Kas 14, 2020 4:04 pm

ilker yazdı: Cum Kas 13, 2020 11:24 pm Peki kabul alabildi mi? Ne durumdasiniz? Tesekkurler
1 ekimde başvurduk, 27 ekim gibi bloke hesap miktarını söylediler, 29 ekimde gönderdik. Hala bekliyoruz, herhangi bir cevap yok.

yaseminkt

Mesaj gönderen yaseminkt » Pzt Kas 16, 2020 3:03 pm

mertmurtaza yazdı: Cum Kas 13, 2020 1:40 pm Merhaba;

cevap için çok teşekkürler.. hangi şehirden başvurdunuz? ben izmir ve hala randevu günü beklemekteyim. sanırım baya yavai ilerliyormuş :(

mertmurtaza

Mesaj gönderen mertmurtaza » Sal Kas 17, 2020 11:30 pm

yaseminkt yazdı: Pzt Kas 16, 2020 3:03 pm cevap için çok teşekkürler.. hangi şehirden başvurdunuz? ben izmir ve hala randevu günü beklemekteyim. sanırım baya yavai ilerliyormuş :(
eşim izmirden başvurdu. evet çok yavaş ilerliyor.

Aslierdem

Mesaj gönderen Aslierdem » Cmt Ara 12, 2020 1:58 pm

Merhabalar

Henüz 3. Sınıf öğrencisiyim ve gelecek sene kabul için üniversitelere başvuruda bulunucam ancak bi konu hakkında bilgiye ihtiyacım var. Erkek arkadaşımla evlenip beraber Almanya’ya gitmek istiyoruz ben yüksek lisansa kabul ile onu ise eş birleşimi ile gelmesini planlıyoruz ancak eş birleşimi için ondan da bloke hesap isteniyor mu? Yoksa benim halihazırda olan bloke hesap tutarım yeterli olur mu?

mertmurtaza

Mesaj gönderen mertmurtaza » Sal Ara 22, 2020 7:14 pm

Aslierdem yazdı: Cmt Ara 12, 2020 1:58 pm Merhabalar

Henüz 3. Sınıf öğrencisiyim ve gelecek sene kabul için üniversitelere başvuruda bulunucam ancak bi konu hakkında bilgiye ihtiyacım var. Erkek arkadaşımla evlenip beraber Almanya’ya gitmek istiyoruz ben yüksek lisansa kabul ile onu ise eş birleşimi ile gelmesini planlıyoruz ancak eş birleşimi için ondan da bloke hesap isteniyor mu? Yoksa benim halihazırda olan bloke hesap tutarım yeterli olur mu?
Merhaba;

İkiniz içinde ayrı hesap gerekiyor. Aynı hesaba fazladan para yatırarakta yapabilirsiniz ama ücret kesintisi değişmiyor. Eşiniz için gerekli miktarı hesaplayıp bildiriyorlar. Ancak bir uzmandan bilgi alın çünkü üniversite öğrenimi ile aile birleşimi yapabilmek için halihazırda evlenmiş olmanız gerekiyor. istinasları, başka yolları vardır ancak ben bilmiyorum. Bir uzmana danışın lütfen.

coraline

Mesaj gönderen coraline » Sal Şub 02, 2021 9:40 pm

Merhaba, lisans öğrenimi için gidildiğinde de aile birleşiminden yararlanabiliyor muyuz? Ben 33 yaşındayım türkiye'de bir yıl okuduğum gazetecilik lisans bölümünü berlin'de devam ettirmek istiyorum. Eşim de benimle beraber gelebilir mi?

halime09

Mesaj gönderen halime09 » Pzr Mar 14, 2021 7:19 pm

mertmurtaza yazdı: Sal Kas 17, 2020 11:30 pm eşim izmirden başvurdu. evet çok yavaş ilerliyor.
Merhaba ne durumda vize işlemleriniz?

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Çrş Mar 17, 2021 4:16 am

Merhabalar, yazınız ışık oldu bana. Ben de bu yolla gitmeyi düşünüyordum ama mümkün mü bilmiyordum. Bir kaç üniversite var düşündüğüm, yalnız kızım 4 yaşında bırakıp gitmek çok zor olacak. Keşke aynı anda başvuru olabilse :(

skyciel

Mesaj gönderen skyciel » Cmt Haz 05, 2021 3:59 pm

Esra2016 yazdı: Çrş May 08, 2019 4:05 pm Merhaba Kad85,

Durumunuz ile ilgili gelişme var mı? Ben bu ay başvurulara başlıyorum yüksek lisans için. Önce bu bariyeri geçebilirsem sonrasında vize için başvuru yapacağım. Ancak yaşım 37 ve maalesef bu konu bana engel çıkarabileceği biraz canımı sıkıyor:(
Siz başvurunuzu yaptınız mı? Tavsiyeleriniz bana yardımcı olacaktır. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Başarılar, sevgiler...
merhaba, mesleğiniz nedir, kabul alabildiniz mi, vize çıktı mı?