Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Teacherrr

Re: Yüksek Lisans + Oturum İzni + Aile Birleşimi

Mesaj gönderen Teacherrr » Prş Mar 23, 2023 11:03 pm

merhaba, benim eşimin de a1 i yok ama daha önce iş için vs almanaya gitmiş ingilizcesi de var belge sunmadan gideceğiz bakalım inşallah verirler yoksa işimiz zor

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Cum Mar 24, 2023 3:49 pm

Merhaba. 41F için motivasyon yazısı örneğini nerden bulabilirim acaba kabul almış iyi bir örneği olan varsa acil yardımcı olabilir mi?

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Cmt Mar 25, 2023 3:46 pm

ezaks2 yazdı: Cum Mar 24, 2023 3:49 pm Merhaba. 41F için motivasyon yazısı örneğini nerden bulabilirim acaba kabul almış iyi bir örneği olan varsa acil yardımcı olabilir mi?
ben de arıyorum ama bulamadım bugün hazırlamaya çalışıyorum bulursanız burada paylaşır mısınız siz de? ben de öyle yaparım

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Pzr Mar 26, 2023 2:43 pm

Teacherrr yazdı: Cmt Mar 25, 2023 3:46 pm ben de arıyorum ama bulamadım bugün hazırlamaya çalışıyorum bulursanız burada paylaşır mısınız siz de? ben de öyle yaparım
https://vizem.net/vize-islemleri/niyet-mektubu/ bu sitede bazı bilgiler var belki işinize yarar. Siz bulabildiniz mi başka bir örnek acaba?

ezaks2

Mesaj gönderen ezaks2 » Pzr Mar 26, 2023 2:52 pm

cem1863 yazdı: Prş Mar 09, 2023 10:22 am Arkadaşlar merhaba,

Bugün randevudan çıktık eşimle, genel olarak rahat geçti diyebilirim. Vize görüşmesine gidecek arkadaşlar buradaki sorulara hazırlansa yeterli olur diye düşünüyorum, ben gereksiz bir stres yapmıştım ama tahmin ettiğim gibi olmadı. Neden bu bölüm ve okul, nerede okuyacaksınız ve Almanya'da akrabanız var mı diye 3 soru sordular hepsi bu.

Ben de beklemeye geçtim, vize gelince bilgi veririm.

Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun umarım hala gelmediyse en kısa zamanda vizeniz çıkar. Eşinizden A1 Almanca belgesi istendi mi acaba? Bir de eğitim durumu neydi? Ona göre değişkenlik gösterebiliyormuş dil belgesi istenmesi.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzt Mar 27, 2023 3:07 am

ezaks2 yazdı: Pzr Mar 26, 2023 2:52 pm Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun umarım hala gelmediyse en kısa zamanda vizeniz çıkar. Eşinizden A1 Almanca belgesi istendi mi acaba? Bir de eğitim durumu neydi? Ona göre değişkenlik gösterebiliyormuş dil belgesi istenmesi.
merhaba vize görüşmemiz perşembe günü eşim ingilizce iktisat mezunu ihracat işiyle uğraşıyor anabinde denkliği h+ üniversitesinin inşallah a1 istemezler çünkü alacak motivasyonu yok :D buradan yazarım gelişmeleri

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Pzt Mar 27, 2023 9:42 am

Teacherrr yazdı: Pzt Mar 27, 2023 3:07 am merhaba vize görüşmemiz perşembe günü eşim ingilizce iktisat mezunu ihracat işiyle uğraşıyor anabinde denkliği h+ üniversitesinin inşallah a1 istemezler çünkü alacak motivasyonu yok :D buradan yazarım gelişmeleri
Dil sertifikası konusunda gazeteci Ben Yüksel’in videosu var, normalde bizden istenen evraklarda yazana göre istihdama yönelik olumlu bir ön görü varsa ve üniversite mezunu ise istemeyebilir memur, onun inisiyatifinde, direkt Yüksek okul mezunundan istenmez gibi bir cümle yok. Fakat Ben Yüksel diyor ki memurlar bu inisiyatifi zaten kullanmıyor ve sertifikayı istiyor. Belki kısa süreli master öğrencisinin eşi olacağı için istemeyebilir ama bu forumda da gördüğümüz birçok örnekte de var istendiğine dair. Dilerseniz Ben Yüksel’in o videosunu izleyin. Benim eşim global bir firmada yazılım sektöründe İngilizce çalışan bir kişi ve Almanya’da sektörümüz İngilizce daha çok, biz de riske atmak istemedik aldı sertifikasını. Biraz şans işi bu açıkçası, belki 2 yıllık master diye istemeyecekler.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzt Mar 27, 2023 11:28 am

Gamzee yazdı: Pzt Mar 27, 2023 9:42 am Dil sertifikası konusunda gazeteci Ben Yüksel’in videosu var, normalde bizden istenen evraklarda yazana göre istihdama yönelik olumlu bir ön görü varsa ve üniversite mezunu ise istemeyebilir memur, onun inisiyatifinde, direkt Yüksek okul mezunundan istenmez gibi bir cümle yok. Fakat Ben Yüksel diyor ki memurlar bu inisiyatifi zaten kullanmıyor ve sertifikayı istiyor. Belki kısa süreli master öğrencisinin eşi olacağı için istemeyebilir ama bu forumda da gördüğümüz birçok örnekte de var istendiğine dair. Dilerseniz Ben Yüksel’in o videosunu izleyin. Benim eşim global bir firmada yazılım sektöründe İngilizce çalışan bir kişi ve Almanya’da sektörümüz İngilizce daha çok, biz de riske atmak istemedik aldı sertifikasını. Biraz şans işi bu açıkçası, belki 2 yıllık master diye istemeyecekler.
inşallah istemezler :roll:

inspector44

Mesaj gönderen inspector44 » Pzt Mar 27, 2023 2:40 pm

Benim eşim İngilizce öğretmeni ve hiç almancası yok. Bizden dil belgesi istemediler.

celinelita

Mesaj gönderen celinelita » Pzt Mar 27, 2023 3:21 pm

Teacherrr yazdı: Pzt Mar 27, 2023 11:28 am inşallah istemezler :roll:
Benim eşim doktor ve bizden istediler. Özellikle sordu hatta memur.

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Pzt Mar 27, 2023 4:17 pm

celinelita yazdı: Pzt Mar 27, 2023 3:21 pm Benim eşim doktor ve bizden istediler. Özellikle sordu hatta memur.
Valla tamamen şans işi, en kötü senaryoya göre hazırlanmakta fayda var benim bakış açıma göre. Ben mesela en kötü senaryoya göre hazırlandım, eşim dil sertifikasını aldı, gitmeden ev kiraladık, bloke hesabı +400 değil +934 yatırdık, ortada memur olmadığı için eşimin vizesi evrakları vereli 2,5 ay olacak hala onaylanmadı, benim okulum başladı vizem 1,5 ay önce onaylandı 😂

celinelita

Mesaj gönderen celinelita » Pzt Mar 27, 2023 4:28 pm

Gamzee yazdı: Pzt Mar 27, 2023 4:17 pm Valla tamamen şans işi, en kötü senaryoya göre hazırlanmakta fayda var benim bakış açıma göre. Ben mesela en kötü senaryoya göre hazırlandım, eşim dil sertifikasını aldı, gitmeden ev kiraladık, bloke hesabı +400 değil +934 yatırdık, ortada memur olmadığı için eşimin vizesi evrakları vereli 2,5 ay olacak hala onaylanmadı, benim okulum başladı vizem 1,5 ay önce onaylandı 😂
Evet yabancılar dairesine bağlı her şey bence de maalesef. Biz de hala bekliyoruz. Birisi her yere mail atmıştı 2 hafta sonra eşinin de vizesi gelmişti umarım sizin de hemen gelir kimsenin başına gelmesin böyle bir şey aynı zamanda versinler eşlerimizle :(. Şey gittiniz mi eşiniz olmadan yoksa bekliyo musunuz?

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzt Mar 27, 2023 4:55 pm

Arkadaşlar bloke hesabınızı nasıl açtınız? Ben ilk başta açarken eş ve çocuk için olan toplam tutarı yazarak açtım ama sigortaya aileyi dahil edemiyorum bir türlü ayrı para mı yatıracağım bilmiyorum

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Pzt Mar 27, 2023 5:31 pm

celinelita yazdı: Pzt Mar 27, 2023 4:28 pm Evet yabancılar dairesine bağlı her şey bence de maalesef. Biz de hala bekliyoruz. Birisi her yere mail atmıştı 2 hafta sonra eşinin de vizesi gelmişti umarım sizin de hemen gelir kimsenin başına gelmesin böyle bir şey aynı zamanda versinler eşlerimizle :(. Şey gittiniz mi eşiniz olmadan yoksa bekliyo musunuz?
Valla o iş her yere mail atmakla olmuyor maalesef. Yabancılar şubedeki memura ulaşamadığınız noktada tıkanıyorsunuz. Bizim şubede ben yalnız değilim benden 2 ay önce başvuran kişinin de ailesinin vizesi gelmedi. Şube çalışmıyor adeta. Yabancılar şube onaylamadan tüm Almanya’ya ulaşsanız da nafile. Onların elinde yani tüm süreç aile için. Öğrenci vizesi hızlandırılabilir ama aile birleşiminde aile için Yabancılar şubenin onayı zorunluymuş.

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Pzt Mar 27, 2023 7:09 pm

Teacherrr yazdı: Pzt Mar 27, 2023 4:55 pm Arkadaşlar bloke hesabınızı nasıl açtınız? Ben ilk başta açarken eş ve çocuk için olan toplam tutarı yazarak açtım ama sigortaya aileyi dahil edemiyorum bir türlü ayrı para mı yatıracağım bilmiyorum
Ayrı bir hesap açmanıza gerek yok, size diğer başlıkta yazdığım adrese mail atın onlar en geç 2 günde dönerler, perşembe gününe yetişir muhtemelen.

darkside32

Mesaj gönderen darkside32 » Pzt Mar 27, 2023 9:19 pm

Merhabalar 41f ile vizemi alıp şuan almanyaya geldim. Sanırım 14 gün içinde Anmeldung yapmam lazım nasıl bi yol izlemem lazım?

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Pzt Mar 27, 2023 11:41 pm

Gamzee yazdı: Pzt Mar 27, 2023 7:09 pm Ayrı bir hesap açmanıza gerek yok, size diğer başlıkta yazdığım adrese mail atın onlar en geç 2 günde dönerler, perşembe gününe yetişir muhtemelen.
Attım mailleri bekliyorum ama yetişmez bence. İleriki bir tarihe attım randevuyu :(

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Sal Mar 28, 2023 2:10 am

Teacherrr yazdı: Pzt Mar 27, 2023 11:41 pm Attım mailleri bekliyorum ama yetişmez bence. İleriki bir tarihe attım randevuyu :(
Umarım sadece bunun için iptal etmemişsinizdir. Eksik evrak verir onaylanınca iletirdiniz konsolosluğa.

Teacherrr

Mesaj gönderen Teacherrr » Sal Mar 28, 2023 4:03 pm

Gamzee yazdı: Sal Mar 28, 2023 2:10 am Umarım sadece bunun için iptal etmemişsinizdir. Eksik evrak verir onaylanınca iletirdiniz konsolosluğa.
İki gün uğraştım halledemedim. Bugün hala cevap yok Expartriodan. Pişman oldum iptal ettiğime çok uzun süre bekleyeceğim :( mantıklı düşünemedim bloke hesap işi kafamda çok büyüdü eşime de red verirler a1 yok bir de eksik belge olursa diye düşündüm. :(

Gamzee

Mesaj gönderen Gamzee » Sal Mar 28, 2023 5:14 pm

Teacherrr yazdı: Sal Mar 28, 2023 4:03 pm İki gün uğraştım halledemedim. Bugün hala cevap yok Expartriodan. Pişman oldum iptal ettiğime çok uzun süre bekleyeceğim :( mantıklı düşünemedim bloke hesap işi kafamda çok büyüdü eşime de red verirler a1 yok bir de eksik belge olursa diye düşündüm. :(
Eksik evrak için red vermiyorlar, size süre tanıyorlar siz o sürede evrakları tamamlayıp veriyorsunuz konsolosluğa. A1 için de öyle, eğer isterlerse size mail atacaklar süre verecekler siz o sürede tamamlayıp vereceksiniz. Sigorta için de sizde net değilse şöyle anlatayım, expatriodan tek kişilik bloke hesap açacaksınız, 934 Euro diyelim sizin, eşiniz için de 400 Euro daha ekleyip 1334 Euro hesap alacak sigortayı da kendiniz için de açarak tamamlayacaksınız( ben Yabancılar dairede eksik evrak istendiğini gördüğüm için +400 değil +934 eklemiştim mesela)
Sonra o onaylanacak onaylandıktan sonra eşinize iki şekilde sigorta yapabilirsiniz:
1: dr Waltera mail atar sigortanıza ekletirsiniz (sizin sigortanız zaten seyahat sağlık sigortası oraya gidince normal sağlığa çevrilecek)
2:eşinize 6 aylık bir seyahat sağlık sigortası yaptırırsınız axa gibi bir sigorta acentesinden, bu 1 günde onaylanır ve mailinize gelir.