Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı Kabul Veya Dil Okulu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
chosen

Şartlı Kabul Veya Dil Okulu

Mesaj gönderen chosen » Cmt Şub 23, 2019 5:10 pm

Arkadaş merhabalar ben yaklaşık 3 ay sonra Kocaeli Üni Makine Mühendisliğinden 2.4-2.5 arasında not ortalaması ile mezun olucam ve almanyada yüksek lisans yapmayı düşünüyorum.
Ben Yüksek lisansı Hamburg veya Hamburgdan gidip gelebileceğim yakınlıkta bi üniversite düşünüyorum çünkü teyzemim yanında kalıcam.Şuan için hiç almancam yok b2 seviyesinde ingilizce biliyorum ve ingilizce yüksek lisans düşünmüyorum çünkü 3. bir dil öğrenmek benim için daha yararlı olucağını düşünüyorum.Almanya ya gidene kadar a2 seviyesine kadar kendim çalışmayı düşünüyorum gitmeyi düşündüğüm tarih ağustos eylül gibi .

Almanca bilmediğim için şartılı kabul veren okulları düşünüyorum şartlı kabulü aldıktan sonra hamburgda dil okula gidip hamburgda bir üniversiteye başvurmayı düşünüyorum veya yüksek lisansa başvurmadan dil okulu vizesi ile almanya ya gidip 6 7 ay artık ne kadar sürerse almancayı öğrenip sonra hamburgda bir yüksek lisans bölümüne başvurmayı düşüyorum sizce nasıl bi yol izlemeliyim.Bu konuda deneyimli arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

gokturktunahan

Re: Şartlı Kabul Veya Dil Okulu

Mesaj gönderen gokturktunahan » Prş Tem 11, 2019 12:08 am

Başkan başvuru yaptın mı ?

chosen

Mesaj gönderen chosen » Prş Tem 11, 2019 8:19 am

gokturktunahan yazdı: Prş Tem 11, 2019 12:08 am Başkan başvuru yaptın mı ?
Yok hocam başvurmadım.Konsolosluk sıkıntı çıkartıyor diyor forumdaki deneyimli arkadaşlar bende o yüzden en azından a2 yi burda alıp öyle başvurayım diyorum.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Pzt Ağu 05, 2019 12:19 am

Kardeşim aynı civarda ortalamamız sen iyi araştırdım mı o ortalamayla hangi yerlerden kabul alabilirsin bildiklerimiz yaz da bana da faydalı olur ;)

chosen

Mesaj gönderen chosen » Pzt Ağu 05, 2019 10:06 am

Muhan yazdı: Pzt Ağu 05, 2019 12:19 am Kardeşim aynı civarda ortalamamız sen iyi araştırdım mı o ortalamayla hangi yerlerden kabul alabilirsin bildiklerimiz yaz da bana da faydalı olur ;)
Hocam ben şuanlık 0 almanca ile kabul veren üniversiteleri araştırıyorum açıkcası.Ort 2.55 geldi benim non frei yani ort istemeyen üniversitelerde varmış onlarda şansımız daha çok diye düşünüyorum.Almanca bölümlerde üniversite çok bilindik bi üni olmayınca sıkıntı olucağını düşünmüyorum.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Çrş Ağu 07, 2019 9:16 pm

chosen yazdı: Pzt Ağu 05, 2019 10:06 am Hocam ben şuanlık 0 almanca ile kabul veren üniversiteleri araştırıyorum açıkcası.Ort 2.55 geldi benim non frei yani ort istemeyen üniversitelerde varmış onlarda şansımız daha çok diye düşünüyorum.Almanca bölümlerde üniversite çok bilindik bi üni olmayınca sıkıntı olucağını düşünmüyorum.
başvurunu ne zaman yapacaksın peki aklında araştırdığın kadarıyla üniversiteler belirdimi

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Ağu 07, 2019 9:43 pm

chosen yazdı: Cmt Şub 23, 2019 5:10 pm Arkadaş merhabalar ben yaklaşık 3 ay sonra Kocaeli Üni Makine Mühendisliğinden 2.4-2.5 arasında not ortalaması ile mezun olucam ve almanyada yüksek lisans yapmayı düşünüyorum.
Ben Yüksek lisansı Hamburg veya Hamburgdan gidip gelebileceğim yakınlıkta bi üniversite düşünüyorum çünkü teyzemim yanında kalıcam.Şuan için hiç almancam yok b2 seviyesinde ingilizce biliyorum ve ingilizce yüksek lisans düşünmüyorum çünkü 3. bir dil öğrenmek benim için daha yararlı olucağını düşünüyorum.Almanya ya gidene kadar a2 seviyesine kadar kendim çalışmayı düşünüyorum gitmeyi düşündüğüm tarih ağustos eylül gibi .

Almanca bilmediğim için şartılı kabul veren okulları düşünüyorum şartlı kabulü aldıktan sonra hamburgda dil okula gidip hamburgda bir üniversiteye başvurmayı düşünüyorum veya yüksek lisansa başvurmadan dil okulu vizesi ile almanya ya gidip 6 7 ay artık ne kadar sürerse almancayı öğrenip sonra hamburgda bir yüksek lisans bölümüne başvurmayı düşüyorum sizce nasıl bi yol izlemeliyim.Bu konuda deneyimli arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Merhaba,

işin biraz zor onu söyleyeyim çünkü Almanya'daki not sistemine göre ortalaman 3'ün de altında. 1 en yüksek 4 en kötü dersek, şansa ihtiyacın olacak gibi.
Üniversitelerin non-NC alanlarına başvurabilirsin. Orada not ortalaması pek önemli olmayabiliyor.

Hamburger Fern-Hochschule, gemeinnützige GmbH Master Maschinenbau
Technische Universität Hamburg Master Theoretischer Maschinenbau

Bu ikisi haricindeki üniversitelere başvurun nasıl değerlendirilir bilemem, direkt üniversitelerin ilgili alanlarına mail atıp durumunu açıklayabilirsin. Genelde her seferinde detaylı ve açıklayıcı mailler ile dönüş yaptılar tarafıma.

Bol bol şans!
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Çrş Ağu 07, 2019 9:58 pm

fingerspitzengefuehl yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 9:43 pm Merhaba,

işin biraz zor onu söyleyeyim çünkü Almanya'daki not sistemine göre ortalaman 3'ün de altında. 1 en yüksek 4 en kötü dersek, şansa ihtiyacın olacak gibi.
Üniversitelerin non-NC alanlarına başvurabilirsin. Orada not ortalaması pek önemli olmayabiliyor.

Hamburger Fern-Hochschule, gemeinnützige GmbH Master Maschinenbau
Technische Universität Hamburg Master Theoretischer Maschinenbau

Bu ikisi haricindeki üniversitelere başvurun nasıl değerlendirilir bilemem, direkt üniversitelerin ilgili alanlarına mail atıp durumunu açıklayabilirsin. Genelde her seferinde detaylı ve açıklayıcı mailler ile dönüş yaptılar tarafıma.

Bol bol şans!
Merhaba sizin o ortalamalarla giden arkadaşlarınız varmı peki. Almanyada almanca yüksek lisanslara talep düşük oluyor o yüzden bu ortalamalara tavsiye edebileceğiniz yada kesin şuraya gidersin herkesi alıyorlar dediğin bir üniversite varmı almanyada teşekkürler..

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Çrş Ağu 07, 2019 10:07 pm

Muhan yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 9:58 pm Merhaba sizin o ortalamalarla giden arkadaşlarınız varmı peki. Almanyada almanca yüksek lisanslara talep düşük oluyor o yüzden bu ortalamalara tavsiye edebileceğiniz yada kesin şuraya gidersin herkesi alıyorlar dediğin bir üniversite varmı almanyada teşekkürler..
Sevgili Muhan,

dürüst olmam gerekirse etrafımda tanıdığım yok ama ben de Yüksek Lisans başvuru sürecini bizzat deneyimlediğim için söyleyebileceğim min. 3 ortalama (alman sistemine göre) isteyebiliyor okullar. Yukarıdaki mesajımda kalın yazılmış şekilde iki adet okul yazdım biri uzaktan eğitim veriyor sanırım, diğeri de Teknik Üniversite.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

chosen

Mesaj gönderen chosen » Çrş Ağu 07, 2019 10:16 pm

Muhan yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 9:16 pm başvurunu ne zaman yapacaksın peki aklında araştırdığın kadarıyla üniversiteler belirdimi
Hocam şuanda Clausthal ve Paderborn üniversitelerine başvurmayı düşünüyorum çünkü almanca belgesi istemeden ön kabul veriyorlar bi şansımı denemek istiyorum bu üniversitelerde.Olmazsa 15 ocakta diğer üniversiteleri denicem bu arada türkiyede almancaya devam edicem.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Çrş Ağu 07, 2019 10:20 pm

chosen yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 10:16 pm Hocam şuanda Clausthal ve Paderborn üniversitelerine başvurmayı düşünüyorum çünkü almanca belgesi istemeden ön kabul veriyorlar bi şansımı denemek istiyorum bu üniversitelerde.Olmazsa 15 ocakta diğer üniversiteleri denicem bu arada türkiyede almancaya devam edicem.
Başvurularınız ne zaman sonuçlanacak peki sonucu banada bildirirseniz sevinirim bende

chosen

Mesaj gönderen chosen » Çrş Ağu 07, 2019 10:24 pm

Muhan yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 10:20 pm Başvurularınız ne zaman sonuçlanacak peki sonucu banada bildirirseniz sevinirim bende
Hocam o konuda hiç bilgim yok ne zaman sonuç gelirse. Şuanda A1 belgesini aldım eylülde de a2 ye başlıcam o yüzden olmadı a2 ile kabul veren üniversitelere başvurucam 15 ocak a kadar

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Çrş Ağu 07, 2019 10:26 pm

chosen yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 10:24 pm Hocam o konuda hiç bilgim yok ne zaman sonuç gelirse. Şuanda A1 belgesini aldım eylülde de a2 ye başlıcam o yüzden olmadı a2 ile kabul veren üniversitelere başvurucam 15 ocak a kadar
peki sonucu banada bildirirseniz sevinirim unutursanız da 2 hafta sonra kendimi yine hatırlatırım burdan :D

chosen

Mesaj gönderen chosen » Çrş Ağu 07, 2019 10:29 pm

Muhan yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 10:26 pm peki sonucu banada bildirirseniz sevinirim unutursanız da 2 hafta sonra kendimi yine hatırlatırım burdan :D
Tabi hocam şuan belgeleri hazırlıyorum işte diplomadır transkript felan. Açtığın konuyu gördüm benim ort da 2.55 hocam bölümde en yüksek zaten 3.10 ort vardı. Yani bunu bi şekilde başvurcağım üniye anlatabilirsem kabul almakta sorun yaşamam diye düşünüyorum not ortalaması açısından.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Çrş Ağu 07, 2019 10:39 pm

chosen yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 10:29 pm Tabi hocam şuan belgeleri hazırlıyorum işte diplomadır transkript felan. Açtığın konuyu gördüm benim ort da 2.55 hocam bölümde en yüksek zaten 3.10 ort vardı. Yani bunu bi şekilde başvurcağım üniye anlatabilirsem kabul almakta sorun yaşamam diye düşünüyorum not ortalaması açısından.
hayırlısı olsun işallah kabul ederler aslında almanyada baya çok sayıda üniversite var sadece bilen birileri olup yol gösterse baya iyi olur. Başvurularınızı kendinizmi yapıyorsunuz yoksa destek aldığınız danışman falan varmı

chosen

Mesaj gönderen chosen » Çrş Ağu 07, 2019 10:44 pm

Muhan yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 10:39 pm hayırlısı olsun işallah kabul ederler aslında almanyada baya çok sayıda üniversite var sadece bilen birileri olup yol gösterse baya iyi olur. Başvurularınızı kendinizmi yapıyorsunuz yoksa destek aldığınız danışman falan varmı
Yok hocam kendim yapıyorum. Az biraz ingilizcem var o şekilde uni assist de felan yazıyor zaten hangi belgeleri istedikleri.

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Çrş Ağu 07, 2019 10:46 pm

chosen yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 10:44 pm Yok hocam kendim yapıyorum. Az biraz ingilizcem var o şekilde uni assist de felan yazıyor zaten hangi belgeleri istedikleri.
tekrardan başarılarben yine 2 hafta sonra sizi rahatsız ederim :D

chosen

Mesaj gönderen chosen » Çrş Ağu 07, 2019 10:49 pm

Muhan yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 10:46 pm tekrardan başarılarben yine 2 hafta sonra sizi rahatsız ederim :D
Tamamdır hocam ama 2 haftayı geçer benim başvurmam bayram felan giricek araya daha 2 gün önce başladım belgeleri toplamaya .d

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Çrş Ağu 07, 2019 11:05 pm

chosen yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 10:49 pm Tamamdır hocam ama 2 haftayı geçer benim başvurmam bayram felan giricek araya daha 2 gün önce başladım belgeleri toplamaya .d
tamam 3 olsun :D

Muhan

Mesaj gönderen Muhan » Cum Ağu 23, 2019 11:49 am

chosen yazdı: Çrş Ağu 07, 2019 10:49 pm Tamamdır hocam ama 2 haftayı geçer benim başvurmam bayram felan giricek araya daha 2 gün önce başladım belgeleri toplamaya .d
Usta naptın başvurdun mu